Dy Dieta te shpejta per te rena nga pesha deri ne 9 kilogram


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30

  Recete Dy Dieta te shpejta per te rena nga pesha deri ne 9 kilogram

  Nese gjate stines se dimrit keni shtuar ndonje kile, kjo eshte periudha me e mire per te rene nga pesha! Vini re, dietat e sygjeruara jane te "forta" dhe nese keni probleme me shendetin nuk duhet ti mbani pa u konsultuar me nje dietolog.  Dieta dy javore!  Shkarko Dietėn dy javore!

  Dieta pese ditore  Shkarko Dietėn 5 Ditore

  brurimi: bukuri.com

 2. #2
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  Eshte e tmerrshme...cfare sakrifice bejne njerzit...edhe te rrezosh 9 kg nuk jane pak...dhe nuk besoj se kjo gje nuk ka efekte anesore...degjoj dhe shoh shume raste ne dite...dobesohen...dhe pas disa kohesh fillojne nga e para serisht!...kjo eshte e keqja e ketyre dietave...dhe ne kete menyre shkaterrohet organizmi fare...

  me mire te hane gjithe diten nga pak...se sa keto drastiket vetem sallate.......

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30
  Njeren nga keto e provova vete dhe kam rene 5kg dhe vazhdoj te mos ti kem. Sigurisht qe pas dietes nuk ju futa pjatave me koke, por duke bere kujdes

  Mbase njerezit mendojn se po bej diet dhe rrin gjithe diten para kompjuterit apo tv dhe duan te bien nga pesha. Duhet te levizesh! Ne pa mundesi per vrap, te pakten 1 ore ecje eshte e doemosdoshme.

  Ka ndonje tjeter qe ka provuar te mbaje diete?! Sa kg ka rene?!

 4. #4
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Motra ime do knaqet me ket diet se ka shtu ick peshe e dont e humbas se nuk i rrin bukur fustani per dasem haha

  Menyra me e mir per te mbajt diet eshte vetem largim nga kripa dhe sa me shum gjimnastike.

 5. #5
  i/e rregjistruar Maska e Lolita19
  Anėtarėsimi
  Dec 2012
  Vendndodhja
  Tirana
  Postime
  8
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Nese do hash nga 2veze perdite sic thote edhe dieta e pare , ka me shume mundesi te shendosh sesa te humbesh ndonje kile !!!
  Nje diete , ku nga njera ane te rrite kolisterolin dhe nga tjetra edhe yndyrnat dhe sheqerin ne gjak eshte shume e demshme sesa vet mbipesh . Keto lloj dietash risin yndyrnat pra dhe depozitojne dhjamin akoma dhe me shume .... Per mendimin tim nese dikush do te bej nje diete te shendetshme ajo eshte , ecja , pakesimi i ushqimit dhe jo vakteve , heqja e bukes dhe shtimi i frutave dhe perimeve . Sigurisht keto te fundit duhen zgjedhur sipas secilit ...

 6. #6
  i/e rregjistruar Maska e anushe
  Anėtarėsimi
  Apr 2013
  Vendndodhja
  queens,new york
  Postime
  1
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  kush mund te ma postoj pak kete djeten se nuk me hapet

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Humb 130 kilogram,ka dhe 6 muaj jete !
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 15-10-2011, 10:05 AM
 2. Nxirret afėr njė kilogram metal nga barku i pacientit
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-11-2009, 10:56 PM
 3. Gruaja nga Nigeria gėlltitė njė kilogram kokainė
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 19-08-2009, 04:36 PM
 4. Mėnyra mė e mirė pėr tė rėnė nga pesha
  Nga Altin111 nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-01-2008, 11:55 AM
 5. Diete per meshkuj, si te humbet pesha per 2 jave?
  Nga Altin111 nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-09-2007, 08:19 AM

Etiketat pėr kėtė Temė