Macja, kafsha shtėpiake mė e zgjuar !!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 3 123 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 59
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20

  Wink Macja, kafsha shtėpiake mė e zgjuar !!

  Receta Gatimi

  mariiii 003.jpg

  Njeriu dhe macja kanė njė tru shumė tė ngjashėm nė strukturė dhe funksion me njėri-tjetrin. Ky ėshtė rezultati interesant i studimeve tė fundit mbi inteligjencėn e kafshėve qė ēuditėrisht nxjerrin macen mė tė zgjuar se qenin nė dialogun me tė zotinRevista shkencore angleze ‘New Scientist’ ka grumbulluar rezultatet e tė gjitha eksperimenteve qė janė bėrė pėr kėto kafshė shtėpiake duke zbuluar se truri i maces (edhe pse mė i vogėl se i qenit) ka dyfishin e neuroneve.

  Gjithashtu studimi tregon se macet janė po aq tė shoqėrueshme sa edhe qentė. Jo vetėm kaq. Tė gjithė do tė vinim bast se numri 1 pėr nuhatje ėshtė qeni, por do humbnim. Kėrkimet e reja kanė treguar se macet kanė mė shumė receptorė nuhatjeje se miku besnik i njeriut.

  Njė tjetėr avantazh i maceve ėshtė se tė qėndrosh pranė tyre bėn mirė pėr shėndetin, me kusht qė tė mos jeni alergjikė.


 2. #2
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  qenka bere qefi kesaj

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  ishte dicka qe e dija dhe me par ....nuk e mora vesh dje si puna jote ....

 4. #4
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Ku e di ti qe e mora vesh dije un as qe nuk me intereson fare ky lajm

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  ste intereson ky lajm , sepse shikon qe macja te ka zen vendin ?? hahaha shakaa ee

  un skam pas kafsh te tj qe te bej krahasimin kush esht me e zgjuar....por di q macoku qe kam esht shum i zgjuar prz
  me shkrin me ca veprime qe ben........o zoooooot sa e dua

 6. #6
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  702
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  ste intereson ky lajm , sepse shikon qe macja te ka zen vendin ?? hahaha shakaa ee

  un skam pas kafsh te tj qe te bej krahasimin kush esht me e zgjuar....por di q macoku qe kam esht shum i zgjuar prz
  me shkrin me ca veprime qe ben........o zoooooot sa e dua
  une dyshoj ne kete lajm sidomos personi qe e ka ber

 7. #7
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Artikulli flete vetem per ate macin qe eshte ne foto , jo te gjithe lagjes

 8. #8
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  Artikulli flete vetem per ate macin qe eshte ne foto , jo te gjithe lagjes
  jo jo se ajo macja eshte shum e keqe.. aty flitet per macat tjera

 9. #9
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  sa inat i paskeni macet

 10. #10
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  jo jo se ajo macja eshte shum e keqe.. aty flitet per macat tjera
  per ke mace po flisni njeher ....se AI qe kam postuar esht MACOK ......e esht si embelsir ................ ......

 11. #11
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  702
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  hahaha bash me pelqej macet vetem se une macet i le te shetitin neper qytet e si mbylli ne shtepi une ashtu

 12. #12
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  ngordhshin inshallah

 13. #13
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  per ke mace po flisni njeher ....se AI qe kam postuar esht MACOK ......e esht si embelsir .........
  hahahhah per macen tend e pra macokun hahhahah

 14. #14
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga mOrtaja123 Lexo postimin
  hahaha bash me pelqej macet vetem se une macet i le te shetitin neper qytet e si mbylli ne shtepi une ashtu
  pse ate barin atje te fotoja un e kam brenda ne shtepi hahaha

 15. #15
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  ngordhshin inshallah
  vdeksh ti sonte ishalla

 16. #16
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  702
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  pse ate barin atje te fotoja un e kam brenda ne shtepi hahaha
  huhuhu se kam shikuar aq un ate foton, si piknisje e pata foton e profilit tend

 17. #17
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  vdeksh ti sonte ishalla
  Labe me bar e ushqen macin?

 18. #18
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  Labe me bar e ushqen macin?
  pse? te pelqen qe esht shum i bukur ...dhe do celsin e bukuris ???

 19. #19
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga mOrtaja123 Lexo postimin
  huhuhu se kam shikuar aq un ate foton, si piknisje e pata foton e profilit tend
  jo jo ...te fotoja e profilit ai esht duke mesuar ....mbi libra
  kot sthem un qe esht i zgjuar


 20. #20
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  me pelqen aq shume sa qe do e gatuaja me spinaq

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 3 123 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Cila eshte kafsha juaj e preferuar?
  Nga smocking2 nė forum Flora dhe Fauna
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 02-06-2014, 07:11 PM
 2. A keni kafshė shtėpiake?
  Nga EMAUS nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 68
  Postimi i Fundit: 06-06-2013, 09:20 PM
 3. Arsyet pse duhet ta mbani nje kafshe shtepiake!
  Nga erinda nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 17-03-2012, 07:15 PM
 4. Sporti tė bėn mė tė zgjuar
  Nga vaaldr1n nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 02-03-2012, 08:54 PM
 5. Itali, kafshėt shtėpiake shtojnė divorcet
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-11-2009, 10:42 PM