HOROSKOPI i Tė Ngrėnit – Shijet tona sipas shenjave zodiakale !!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  HOROSKOPI i Tė Ngrėnit – Shijet tona sipas shenjave zodiakale !!

  Receta Gatimi

  Dashi:

  Pėr tė lindurit e kėsaj shenje, kur ėshtė fjala pėr ėmbėlsira, dhe bollėk janė gati tė harrojnė se sapo kanė ngrėnė. Janė veēanėrisht tė pangopur, ndryshe nga shenjat e tjera tė zodiakut. Njė tortė e bukur me ēokollatė apo njė ėmbėlsirė e veēantė, mund t’i bėjė ata mė tė lumturit e botės.  Demi:

  Kjo ėshtė njė shenjė tradicionalisht e babėzitur, qė nuk njeh ngopje. Kjo bėn qė ata tė kenė tendencė pėr tė fituar peshė. Edhe tė lindurit e kėsaj shenje joshen nga ėmbėlsirat. U shijojnė veēanėrisht vaktet e kaluara me familjen dhe miqtė e mirė-zgjedhur.

  Binjakėt:

  Shumė kureshtarė, imagjinativė dhe gjithmonė nė kėrkim tė stimulimit, tė lindurit e kėsaj shenje preferojnė ushqimet e kripur. Ata janė njerėz qė nuk mund tė kėnaqen kollaj me tė ngrėnit, pasi shijet e tyre janė tepėr tė sofistikuara.

  Gaforrja:

  Tė lindurit e kėsaj shenje janė tė prirur ndaj gjėrave shumė tė shijshme. Karamelet dhe akulloret janė ndėr preferencat e tyre, veēanėrisht nė qoftė se konsumohen nė familjen e me njerėzit qė ata pėlqejnė. Specialitetet tradicionale dhe ėmbėlsirat elegante shėrbyer me njė gotė shampanjė, vėrtetė mund t'i bėjė ata tė lumtur.

  Luani:

  Cilėsia dhe vlera e asaj qė tė lindurit e kėsaj shenje hanė, ėshtė e domosdoshme. Edhe kur ata bėjnė Pazar, bredhin tėrė ditėn nė kėrkim tė gjėrave mė tė zgjedhura. Kekėt dhe ėmbėlsirat, janė ndėr preferencat e tyre.

  Virgjėresha:

  Virgjėresha nė pėrgjithėsi preferon ushqim tė shėndetshėm dhe perimet. Por gjithashtu edhe picat. Megjithatė, kanė tendenca ekzagjerimi dhe pėr kėtė duhen tė kenė kujdes pėr mbajtjen nė formė tė trupit tė tyre.  Peshorja:

  Tė lindurit e kėsaj shenje, nė pėrgjithėsi janė shumė tė rafinuar nė shije, dhe rrallė e teprojnė me tė ngrėnin. Edhe nė tryezė, e duan ēdo gjė tė rregulluar si duhet. Nuk ėshtė e lehtė tė hash me njė Peshore, e do ēdo gjė strikte.  Akrepi:

  I tėrhequr shumė pėr ēdo gjė qė ėshtė e veēantė dhe misterioze. Mė shumė kurioz se i pangopur, mė shumė dashamirės i mishit sesa i ushqimeve pikante. Pėlqen gjithashtu shumė edhe erėzat.  Shigjetari:

  Tė bollshėm, pėlqejnė tryezat plot dhe janė partizanėt e shprehjes “Ta hajė syri”. Kjo ėshtė pėr shkak tė pasionit tė tyre pėr ushqim tė mirė. Ēdo ushqim i shoqėruar me disa gota vere, ėshtė ndėr preferencat e tyre kryesore.

  Bricjapi:

  Tė lindurit e kėsaj shenje ashpėr dhe i matur, mendojnė se nuk ėshtė e nevojshme tė mohosh kėnaqėsitė e ushqimit tė mirė. As kur je nė shkretėrirė dhe nuk ke as njė pikė ujė pėr tė pirė. Edhe ata janė shumė kėrkues, e gjeujnė ushqimin e mirė dhe nė fund tė dheut ...  Ujori:

  Origjinalė dhe tė ēuditshėm. Kur vjen puna pėr tė ushqyer tė lindurit e kėsaj shenje, duhet tė dimė se ata pėlqejnė shumė specialitetet tilla ekzotike si tė ėmblat e Lindjes sė Mesme apo erėzat e Lindjes sė Largėt. Ata i tėrheq gjithmonė diēka e ndryshme nė ushqim.

  Peshku:

  Tė lindurit e kėsaj shenje adhurojnė gjithēka qė ėshtė e ėmbėl, e sofistikuar dhe nė tė njėjtėn kohė e bollshme dhe e shijshme. Tėrhiqen shumė nga ushqimet pikante dhe cilėsore, aspak sasiore. Francezė tė vėrtetė ... 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Luani:

  Cilėsia dhe vlera e asaj qė tė lindurit e kėsaj shenje hanė, ėshtė e domosdoshme. Edhe kur ata bėjnė Pazar, bredhin tėrė ditėn nė kėrkim tė gjėrave mė tė zgjedhura. Kekėt dhe ėmbėlsirat, janė ndėr preferencat e tyre.
 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  lol, e paska gjetur fix

  shum i ha embelsirat

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  po mua qe me velin direkt embelsirat :/
  ka ber mami nje bakllava para 1 jave...1 cop kam ngren

  kshu qe dhe mua fiks ma ka gjet ;p

 5. #5
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Ata janė njerėz qė nuk mund tė kėnaqen kollaj me tė ngrėnit, pasi shijet e tyre janė tepėr tė sofistikuara.
  Ma paskan gjete edhe mua

 6. #6
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  po mua qe me velin direkt embelsirat :/
  ka ber mami nje bakllava para 1 jave...1 cop kam ngren

  kshu qe dhe mua fiks ma ka gjet ;p
  Bakllavane nuk e ha fare

  Embelsirat tjera, thuaj qe te gjitha...

 7. #7
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Peshku:

  Tė lindurit e kėsaj shenje adhurojnė gjithēka qė ėshtė e ėmbėl, e sofistikuar dhe nė tė njėjtėn kohė e bollshme dhe e shijshme. Tėrhiqen shumė nga ushqimet pikante dhe cilėsore, aspak sasiore. Francezė tė vėrtetė ...


  ehh shume e vertet,nuk ka njeri ne bote te me largoj cokollaten ,embelsira te tjera nuk me terheqin shume!

  Tėrhiqen shumė nga ushqimet pikante ,keto i vdessssssssssssssss mundesisht te me pervelojne gjuhen,e gjithe organizmin serisht nuk heq dore

 8. #8
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin  Peshku:

  Tė lindurit e kėsaj shenje adhurojnė gjithēka qė ėshtė e ėmbėl, e sofistikuar dhe nė tė njėjtėn kohė e bollshme dhe e shijshme. Tėrhiqen shumė nga ushqimet pikante dhe cilėsore, aspak sasiore. Francezė tė vėrtetė ...


  hahhahahaha yesss...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Sportet sipas shenjave tė horoskopit
  Nga Kliton nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 01-03-2012, 10:45 PM
 2. Horoskopi sipas muajit te lindjes
  Nga girl08 nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 01-03-2012, 10:33 PM
 3. Horoskopi sipas karakterit
  Nga Kliton nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 10-01-2010, 03:22 PM
 4. Video nga trojet tona
  Nga kuklla nė forum Kultura Kombėtare & Botėrore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-10-2008, 09:44 AM
 5. 7 MARSI, UROJME MESUESET TONA
  Nga kuklla nė forum Pėrshėndetje dhe Urime
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 07-03-2008, 11:45 PM