E pabesueshme por e vėrtetė! Njė motor qė mund… tė vishet!!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  E pabesueshme por e vėrtetė! Njė motor qė mund… tė vishet!!

  Receta Gatimi

  Motoēikleta elektronike qė lidhet rreth e rrotull shoferit tė saj, duke u bėrė njė shtesė e tij, u dizajnua nga Jake Loniak, student nė degėn e dizajnit tė makinave, nė Art Center College of Design.

  Ėshtė pjesė e filmave fantastiko – shkencorė, por bėhet edhe realitet, duke pasur si qėllim pėrdorimin nė jetėn e pėrditshme. Edhe pse krijuesi i saj deklaron se “nuk do tė thoja qė ėshtė njė mjet pėr pėrdorim tė pėrditshėm. Kjo ėshtė njė motoēikletė sportive”.

  Deus Ex Machina, motor i Zotit, pėr tė cilin u interesua ekskluzivisht Yamaha, ėshtė njė mjet njė vendėsh qė parkohet… nė kėmbė. As nuk e nget dhe as nuk hyn nė ndonjė kabinė. Thjesht e vesh dhe… largohesh.

  Kjo “motoēikletė” lėviz dhe ndryshon formė duke pėrdorur 36 nyje hidraulike dhe “muskuj” qė kontrollojnė pozicionin dhe prerjen e sistemit.

  Performancat tejkalojnė gjithė pritshmėritė nga njė mjet elektronik, pasi shpejtėsia mund tė shkojė nga 0 – 100 km pėr orė brenda 3 sekondave. Shpejtėsia pėrfundimtare e tij arrin deri nė 120 km/orė ndėrsa motorri elektrik ndodhet nė rrotėn e pasme, ndėrsa bateritė nė shpinėn e tij.

  YYY sa i gjat ish ky artikull ....
  Ja ku jan ato qe ju interesojn me teper.....fotot 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  haha, i fort qenka

 3. #3
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  pasi shpejtėsia mund tė shkojė nga 0 – 100 km pėr orė brenda 3 sekondave
  Paska start te mire ky

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  dhe mbi te gjitha , ka nje mbrojtje goxha te lart ,...ne raste aksidentesh pershembull

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Mark Zuckerberg s'di tė vishet?!
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 17-01-2011, 06:45 PM
 2. Lirenti Motor Show
  Nga daku323 nė forum Galeria Fotografike
  Pėrgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 30-03-2009, 08:55 PM
 3. Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 09-07-2008, 03:16 PM
 4. Vlora vishet me flamuj kuq e zi
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-11-2007, 04:00 PM