Pese teknika qe mund t'ju ndihmojne te fitoni c'do debat.


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 3 123 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 43
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Pese teknika qe mund t'ju ndihmojne te fitoni c'do debat.

  Receta Gatimi

  Here pas here ne te gjithe perfshihemi ne debate te nxehta.
  Ja pese metoda alternative qe te dilni nga situata:
  1-Buzeqeshni.Largojeni inatin.Eshte e veshtire te debatosh me nje person,i cili buzeqesh dhe bisedon pa kundershtuar.

  2-Bejini te mendojne,se kendveshtrimi i tyre eshte i njejte me kendveshtrimin tuaj per nje ceshtje te caktuar.Kjo eshte paksa e veshtire,sidomos kur njerezit me te cilet ke te besh,jane kokeforte dhe nuk e pranojne kurre se e kane gabim.

  3-Pranoni gabimet tuaja.Keshtu debati mbyllet qe ne fillim.

  4-Mos fol.Kjo eshte nje teknike efikase,kur e di qe ke te drejte dhe dyshon se personi tjeter e di nje gje te tille,por nuk eshte gati ta pranoje ate.Lere personin tjeter te flase kuturu,ndersa ti vetem degjo.

  5-Mos sulmo.Cfaredo qe te besh,mos e sulmo tjetrin.Sigurisht,qe ti mund te dish gjene e duhur qe duhet thene,e cila i godet aty ku ata mund te lendohen.
  Mund te tregohesh i ftohte dhe i matur dhe ta shkaterrosh vetevleresimin e tjetrit,ose mund te ndjekesh teknikat qe permendem me siper dhe te largohesh nga debate,duke bere nje aleat dhe jo nje armik.Zgjedhja eshte ne doren tende.

 2. #2
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  dmth pak a shume bej servilin dhe e zgjidh punen

 3. #3
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  1-Buzeqeshni.Largojeni inatin.Eshte e veshtire te debatosh me nje person,i cili buzeqesh dhe bisedon pa kundershtuar.


  KET PIK E KAM LAKMI KUSH E POSEDON VERTET KUR JE ENXEHERU DHE PLOT MLLEF PO TE BUZQESH TJETRI PLASSSSSSSSSSSSSS

 4. #4
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  debati fitohet pa hyre akoma ne te ,mjafton te jesh i pregatitur ,,,,,,ana psikologjike teper e rendesishme......

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  them se sado permendesh ti mesosh kto rregullat aty siper .... esht ceshtje karakteri .
  sado te perpiqet nje gjaknxet te ruaj qetesin , e ka te pa mundur...

 6. #6
  Daddy's Girl <3 35% Maska e bessy
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Postime
  678
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  mmmm.... kurse un besoj kete
  1. te kesh te drejte ( nese nuk je e sigurt ske pse te humbesh kohen )
  2. te degjosh me vemendje cfar thot
  3. te kuptosh bazen pse mendon dikush keshtu ( cdo mendim qe kan, ka te bej me gjerat qe dijne ne jet ose kan kaluar )
  4. te kuptosh cfar harakteri ka personi qe ke debat
  5. NE KETO MOMENTE QE TJETRI FLET EDHE TI DEGJON ti fiton koh per ti perdorur te gjith keto nga 1-4
  5.a PERSONA QE NUK TE LEJN TE FLASESH
  Beji pyetje ...... dhe drejtoji te pergjigja qe don ti ...... pergjigjen se nxitohen
  5.b Persona qe jan te qete
  thjesht thuaj arsyet pozitive qe ti mendon , arsyet negative te tjetrit dhe mendo ato qe te thot ndoshta nuk eshte shum gabim
  SOS : Ne debat eshte mire te futesh vetem nese ke per te mare nje vendim qe eshte shum e rendesishme per jeten tuaj
  Nese ka te bej vetem me kush ka te drejt ..... leje fare ska pse te humbesh kohen vetem me llafe

  ose per ndryshe leji te besojn cfar te duan thuaj dhe nje ke te drejt se kisha menduar keshtu the ato jan te lumtur dhe ti je e qet
  eeee po na ben profesor kjo jet

 7. #7
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  3-Pranoni gabimet tuaja.Keshtu debati mbyllet qe ne fillim. Asnjehere

  5-Mos sulmo.Cfaredo qe te besh,mos e sulmo tjetrin. Pa dyshim,i zoti eshte ai qe te vret me pambuk kam degjuar,

  1-Buzeqeshni.yesss

  Largojeni inatin. me shkop e largoj zakonisht

 8. #8
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Po une qe sperdor asnje nga keto teknika dhe fitoj gjithmon si i behet

 9. #9
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
  Po une qe sperdor asnje nga keto teknika dhe fitoj gjithmon si i behet
  fiton ti,??????????

  me mua jo te pakten!....

 10. #10
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Ti je e para hahahahahahahahahahaahahahah

 11. #11
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  hahahahahahhahahah po i bene qejfin vetes eeeeeeeeeee?

 12. #12
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Po ta bej ty moj, ta kesh per nder qe mundesh nga un

 13. #13
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  pse me femrat matesh ti???????? ncncncncnc

  kesaj i thone hapuuuuuuu dheeeeeeeeeee

 14. #14
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Pse moj kaqe te dobeta i quan femrat ti

 15. #15
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  si do qe te jete,femra mbetet me e dobet nga mashkulli.........sidomos fizikisht............se menderisht te bene gropen ajo!.....

 16. #16
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Po un per menderisht e kame fjalen, se sa per fizikisht sbehet llaf qe ju ngrem ne ajer

 17. #17
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  ncncnc te ngre ne ajer ky........

  kujdes se mos te bie ne pjese ndonje qe te te ngreji ne ajer...............hahahahahahha

 18. #18
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Ate dua un qe te me bjeri ne pjese si ato lloj, qe ta bej te behet pershmen pse ka lindur pastaj

 19. #19
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  ti keshtu eeeeeee????????.......

  kam pershtypjen se do behesh ti pishman qe ke lindur........se do te te beje zbor kinez ajo ty..........hahahahhaha

  e di sa duaaaaaaaa te te bjeri nje ashtu...........hahahahaha,ishalla te bie se do me behej shuuuuuuuuume qejfi

 20. #20
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Epo mire le te me bjeri se e zbus une mos ma qaje hallin

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 3 123 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. 10 Baste qe mund te fitoni disa lek
  Nga ReniX nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-06-2012, 09:30 AM
 2. Skandal nė njė debat televiziv nė Greqi (Video)
  Nga vaaldr1n nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 08-06-2012, 10:05 PM
 3. Vajza derdhė lot prej guri, mjekėt nuk mund t’i ndihmojnė
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 23-11-2011, 03:23 PM
 4. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-10-2010, 12:37 AM
 5. Debat nė Gjermani pėr vaksinėn e gripit tė derrave
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-10-2009, 08:14 PM