Celesi i Lumturise !


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 14 prej 14
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Celesi i Lumturise !

  Receta Gatimi

  Inspektori i kompanisė sė ndėrtimit, vajti pėr njė kontroll tė shpejtė tek sheshi i ndėrtimit tė njė gradaēele. Ai iu afrua njėrit prej punėtorėve dhe e pyeti:”Ēfarė po bėn?” Ai iu pėrgjigj gjithė neveri:”Ja, po thyej kėto gurėt me kėto mjete primitive, siē ma kėrkoi shefi. Kjo lloj pune po mi ēon djersėt ēurg nė kėtė pik vape. Punė mė tė lodhshme nuk kam parė, ma ka nxirė jetėn...”

  Inspektori u largua pėr tek njė punėtor tjetėr, tė cilit i bėri tė njėjtėn pyetje. Ai iu pėrgjigj:”Po gdhend kėto gurė, tė cilėt do tė pėrdoren nė ndėrtimin e gradaēelės, sipas projektimit tė inxhinierėve specialistė. Ėshtė njė punė e lodhshme dhe e mėrzitshme, por qė mė siguron jetesėn mua dhe familjes time. Krahasuar me papunėsinė, kjo punė ėshtė shumė e mirė.”

  Kurse punėtori i tretė u pėrgjigj plot gjallėri, duke bėrė shenjė me gisht lart:”Siē e shikon, jemi duke ndėrtuar njė qiellgėrvishtės.”  Morali:

  Duket qartė qė tė tre punėtorėt po merreshin me tė njėjtėn punė, por ajo qė i bėn rrėnjėsisht tė ndryshėm, ėshtė kėndvėshtrimi i secilit pėr punėn qė po kryente.

  Kėndvėshtrimi dhe mėnyra si i shohim gjėrat, ndikojnė nė mėnyrėn si e shohim jetėn dhe rrjedhimisht na ēojnė nė rezultate tė ndryshme. Nė fakt, ajo ėshtė ēelėsi i suksesit dhe njė pjesė e rėndėsishme e recetės drejt tij

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  702
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  shum i ver8 ky fakt varsisht nga vullneti me te cilen e ben nje pun arrin te gjesh lumturin ne te...!

  une per veti jam i lumtur nje pjes te kohes duke kaluar ne shkoll, nje pjes me familje dhe sidomos pjes tjeter qe me ben te jem i lumtur esht praktikimi i fes islame

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  ku shitet ky celsi or amani ...;p

 4. #4
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Nuk egziston celsi i lumturise.......sepse edhe nese e hap nje port.......se merr vesh se kush ka nderruar braven......kur ti mundohesh ta hapesh heren e dyte!

  ose e perjeton njehere.......dhe s'di se ku te humbet celsi.....

  dikur.....se ne nerva e siper.....gelltita nje celes....dhe u tret aty ne brendin time.....kerkova ta modifikoja.....ta sajoja......por u lodha kot......nje celes mbetet unik.....mund

  te mundohesh tere jeten te sajosh nje te till........por eshte humbje kohe.....sepse nje celes eshte ai qe hap nje dere te madhe.....dhe po u mbyll.......nuk...gjendet tjeter per

  ta hapur ate......

 5. #5
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  Nuk egziston celsi i lumturise.......sepse edhe nese e hap nje port.......se merr vesh se kush ka nderruar braven......kur ti mundohesh ta hapesh heren e dyte!

  ose e perjeton njehere.......dhe s'di se ku te humbet celsi.....

  dikur.....se ne nerva e siper.....gelltita nje celes....dhe u tret aty ne brendin time.....kerkova ta modifikoja.....ta sajoja......por u lodha kot......nje celes mbetet unik.....mund

  te mundohesh tere jeten te sajosh nje te till........por eshte humbje kohe.....sepse nje celes eshte ai qe hap nje dere te madhe.....dhe po u mbyll.......nuk...gjendet tjeter per
  ta hapur ate......
  Ti duhet te lexosh librin qe po lexoj dhe une

 6. #6
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  Ti duhet te lexosh librin qe po lexoj dhe une
  aman me qafsh .....cfare libri po lexon......?

  nese eshte romantik........nuk ja dua titullin......nese eshte lloj tjeter.....ma thuaj!

 7. #7
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  aman me qafsh .....cfare libri po lexon......?

  nese eshte romantik........nuk ja dua titullin......nese eshte lloj tjeter.....ma thuaj!
  Me mire nuk po e them se kthehesh 180° ne menidmet qe ke

 8. #8
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  Me mire nuk po e them se kthehesh 180° ne menidmet qe ke
  ouuuuuuuuuuuuuu.......

  pse thua te jete nje liber.......te na ndryshoj mendimet?.......

  kam lexuar mijra te till........vetem kam zgjeruar horizontin.....por mendimet asnjehere!

 9. #9
  i/e rregjistruar 35% Maska e STJUART
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  747
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  ...pse kam pershtypjen se personi siper ...shkruan te kunderten e asaj qe ndjen....

 10. #10
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga STJUART Lexo postimin
  ...pse kam pershtypjen se personi siper ...shkruan te kunderten e asaj qe ndjen....
  hahahahahhahaha........ne disa raste po......por per sa i perket bisedes siper.........per momentin kam hequr dore......nga librat romantik

 11. #11
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  ku shitet ky celsi or amani ...;p
  E di une ku shitet labe, pse kaqe shume te duhet

 12. #12
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
  E di une ku shitet labe, pse kaqe shume te duhet
  po he ore na e thuaj ...te vemi te blejm dhe neve nja ca
  me ate desha te them qe lumturia esht subjektive....smund te ket nje "celes" qe ta hapi

  ktu te kjo tema e kam shprehur qart mendimin tim ne lidhje me lumturin http://www.lirenti.com/threads/14636-A-jeni-te-Lumtur ......................!!

 13. #13
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  Ti duhet te lexosh librin qe po lexoj dhe une
  Po na e thuaj emrin e librit pra?

 14. #14
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  po he ore na e thuaj ...te vemi te blejm dhe neve nja ca
  me ate desha te them qe lumturia esht subjektive....smund te ket nje "celes" qe ta hapi

  ktu te kjo tema e kam shprehur qart mendimin tim ne lidhje me lumturin http://www.lirenti.com/threads/14636-A-jeni-te-Lumtur ......................!!
  Celsi i lumturis eshte te jeshe i lumtur me ato qe ke dhe me aqe sa te ka dhene zoti.
  me pelqeu mendimi qe paske dhene atje

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Puthja, ēelėsi i dashurisė
  Nga Erinaa nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 18-02-2012, 09:33 PM
 2. Nero Multimedia Suite 10 dhe Celesi
  Nga alfa1993 nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 16-09-2011, 02:09 PM
 3. Bregu: Partneriteti, ēelėsi i suksesit tė Shqipėrisė
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-10-2009, 07:26 PM
 4. Psikologjia e lumturise
  Nga Kliton nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-03-2009, 03:21 PM