Cfare eshe dashuria e vertete?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 10 prej 10
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Cfare eshe dashuria e vertete?

  Receta Gatimi

  Njė djalė pyeti njė plak te menēur: ēfarė ėshtė dashuria e vėrtetė?
  Plaku u pėrgjigj : Shko nė kopėsht dhe mė sill lulen mė tė bukur. Djali shkoi nė kopėsht dhe u kthye pas pak kohe me duart bosh.
  E gjete? - pyeti plaku.Djali tha : Gjeta njė lule tė bukur, por vazhdova tė kerkoja duke shpresuar qė tė gjeja njė tjetėr akoma mė tė bukur.... Mė vonė e kuptova se ajo kishte qėnė mė e bukura dhe u ktheva pas ta merrja, por nuk e gjeta mė...!Atėherė plaku i tha : Kjo ėshtė dashuria e vėrtetė. Nuk e vlerėson kur ajo qėndron pėrballė teje,por e kupton sa e rėndėsishme ishte vetėm pasi e ke humbur...!

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e STJUART
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  747
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  ....eshte ushqimi me i shijshem qe ekziston.....por fatkeqsisht...te ngel ne fyt...e nuk shkon ...atje.....ku duhet...

 3. #3
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga STJUART Lexo postimin
  ....eshte ushqimi me i shijshem qe ekziston.....por fatkeqsisht...te ngel ne fyt...e nuk shkon ...atje.....ku duhet...
  shume e bukur kjo thenie..........por nuk te ngec ne gryk........nese e shoqeron me pak uje.........hahahhahahaha

 4. #4
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  fillimi i nje retorike ,e cila kthehet me pas ne filozofi.........

 5. #5
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  cmendurite e shkurtra jane dashuri,te cilave martesa ju jep fund ketyre cmendurive te shkurtra me nje budallallek te gjate ..........

 6. #6
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  eshte nje det i thelle ndjenjash........qe te fundos ne thellesi.......pa mundur te dalesh me prej andej...

 7. #7
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  eshte dhimbja me e madhe qe te jep kujtimi i lumturise ,ne nje moment trishtimi..........

 8. #8
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  kulmi i lajthitjes....

 9. #9
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Perderisa merr fjalen dashuri...dhe ne mendjen dhe zemren tende ti i vendos emrin dashuri....eshte dicka qe me fjale nuk e shpjegon dot...dicka qe ndihet...te perzihet hahahahaha...dhe krijon marrje mendesh ne kup te gjurit..

 10. #10
  i/e rregjistruar 10% Maska e inushja
  Anėtarėsimi
  Jun 2013
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  69
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  7
  respekt,mbeshtetje,pranim ashtu sic je.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ēfarė ėshtė pėr ju lumturia?!
  Nga ReniX nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 14-01-2015, 11:02 PM
 2. Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 28-09-2012, 08:09 PM
 3. Dashuria e Vertete!....
  Nga erinda nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 09-09-2012, 03:34 PM
 4. Dashuria e vėrtetė ėshtė nė fshat !!
  Nga labja nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 15-05-2012, 08:24 PM
 5. Dashuria e vertete zgjat tere jeten
  Nga Negativ nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 03-03-2009, 08:53 PM