Kur zemrat flasin


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Kur zemrat flasin

  Receta Gatimi

  Njėherė njė mėsues i mori nxėnėsit e vet dhe bashkė me to shkuan nė bregun e njė lumi pėr tė shijuar bukurinė e Zotit tė Madhėrishėm… Aty pranė rastisėn njė familje pjesėtarėt e sė cilės po ziheshin dhe i bėrtisnin njėri-tjetrit…

  Mėsuesi i pyeti nxėnėsit: “Si mendoni pėrse njerėzit i bėrtasin shumė njėri-tjetrit kur janė tė zemėruar a?”;

  “Hmm… Bėrtasim, sepse humbasim qetėsinė tonė! ” – u pėrgjigjėn nxėnėsit.

  “Mirė, por pse atėherė bėrtisni me atė tė cilin diskutoni kur e keni afėr, pranė jush? Kur mund t’i flisni nė mėnyrė mė tė qetė dhe tė butė?” -sėrish pyeti mėsuesi.

  Nxėnėsit filluan tė japin pėrgjigje nga mė tė ndryshmet, por mėsuesi nuk ishte i kėnaqur me pėrgjigjet e tyre, ndaj u tha:

  “Kur dy njerėz zemėrohen me njėri-tjetrin, atėherė zemrat e tyre largohen tepėr nga to… Pėr tė mbushur kėtė distancė, duhet tė bėrtasin me qėllim qė tė dėgjojnė njėri tjetrin. Sa mė shumė qė hidhėrohen atėherė edhe mė tepėr duhet tė bėrtasin pėr t’u dėgjuar!!

  “Po, vallė ēfarė ndodhė kur njerėzit duhen?! Atėherė nuk i bėrtasin njėri-tjetrit, por flasin me butėsi, pėr shkak se zemrat e tyre janė shumė pranė (afėr). Sa mė shumė qė shtohet dashuria e tyre, ata fillojnė tė pėshpėritin sa qė gjithnjė e mė tepėr afrohen mes veti. Nė fund, ata ndalojnė sė foluri, mjafton vetėm shikimi i tyre!”...

 2. #2
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  mos ke ndonje fan page ne FB ti qe poston te tilla gjera?

 3. #3
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  hiiiiiiiiii......qenka me mesues kjo..............nuk me intereson......

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e STJUART
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  747
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  ....zemrat ...dine te flasin vetem nje gjuhe.......ate te dashurise.....

 5. #5
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Sa te zgjuar jane kta mesuesit (sidomos njera)

 6. #6
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
  Sa te zgjuar jane kta mesuesit (sidomos njera)
  per ke e ke fjalen ti?

 7. #7
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  per ke e ke fjalen ti?
  Per njeren e kisha

 8. #8
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
  Per njeren e kisha
  kush eshte ajo njera

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pse meshkujve nuk u pėlqen tė flasin
  Nga Erinaa nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 25-11-2013, 01:03 PM
 2. Nė ē’moshė flasin fėmijėt?
  Nga Erinaa nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-03-2011, 06:15 PM
 3. Fijet qė dėgjojnė dhe flasin
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-08-2010, 05:25 PM
 4. Dėnime pėr vozitėsit qė nuk flasin anglisht
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-10-2009, 09:49 PM