Greqia po pėrballet me sulme tė ndryshme kompjuterike, sė pari ajo ishte Anonimus hacker e sulmit tė shėrbimit nė Greqi Ministrisė pėr tė sjellė poshtė Ministrinė e Drejtėsisė. Tani njė grup tjetėr i quajtur KHS kane bere sulm masiv nė internetin greke. Ky sulm i quajtur edhe "greke operacionit" e cila shkakton dėme serioze pėr Ministrinė greke tė Arsimit,
OTE-greke Shėrbimi Telekom dhe kėshtu me radhė.Hack nė OTE ekspozuar mė shumė se kredencialet e pėrdoruesit 10K sė bashku me detajet Admin. Tė gjitha bazat e tė dhėnave mund tė gjenden nė forumin zyrtar tė KHS. Sipas KHS ky sulm ėshtė njė sulm kundėr sulmeve greke te bera te sitet shqiptatare
Mė parė ky grup ka kryer sulmin disa kibernetike nė Ukrainė, Izraeli dhe kėshtu me radhė.

Kodi:
http://www.cyberhell.org/opgreek/