Sikur te isha...me ty...tani...


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 10 123456 ... I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 195
 1. #1
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Zemer Sikur te isha...me ty...tani...

  Receta Gatimi

  Sikur ti isha me ty tani ........do te te thoja......se........une.......te................. ..........
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga erinda; 04-05-2012 mė 02:32 PM.

 2. #2
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Nese  Nese e do bukurine ateher mos me duaj mua

  sepse ka te tjera qe jan me te bukura se une

  nese e do mencurin atehere mos me duaj mua

  sepse ka te tjera qe jane me te mencura se une

  nese e do pasurin ateheer mos me duaj mua

  sepse ka te tjera qe jan me te pasura se une

  por nese e don dashurin ateher duam vetem mua

  sepse nuk ka asnje qe te dashuron me shum se une...........

 3. #3
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Te kam borxh dy fjale,qe dot nuk ti thashe.

  Te kam borxh nje puthje,qe dot nuk ta dhashe.

  Te kam borxh nje leter,qe dot sta dergova.

  Te kam borxh nje lule,qe dot nuk ta dhurova.

  Te kam borxh nje jete,qe dot me ty sjetova.

 4. #4
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Tani qe dimri iku dhe shiu bie ngadal

  si ta quaj kohen, qe kurr hapin se ndal

  Si ta quaj boten, tani qe jam pa ty

  Si ta quaj zemren, qe rrahu vec per ata sy

  Si ta quaj ylberin, tani qe s’te kam ty

  Si ta quaj jeten, kur brenda saj mungojme ne te dy

 5. #5
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Kur ti je larg meje ,une rri dhe mendoj

  Dicka me nxit per ty por nuk e kuptoj

  Te dashuroj me shpirt te dashuroj une ty

  S’di se c’ndjej per ty kur s’te shoh ne sy

  Nje shikim qe ma dhe -dhe une te mirkprita

  Te lutem kthehu-kthehu se une u merzita

 6. #6
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  E dua syrin tend

  te me shikoj vetem mua

  E dua zemren tend

  te rrahi vetem per mua

  E dua trupin tend

  te bjere vetem mbi mua

  I dua buzet e tua

  te me puthin vetem mua

  I dua fjalet e tua

  te me flasin vetem mua

  I dua te gjitha pjeset

  e trupit tend te me

  perkasin vetem mua

  Por mbi te gjitha keto

  vetem ”TY TE DUA”

 7. #7
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Mbase nuk bej mire se po te shkruaj

  pasi nuk di nga t’ja filloj

  se kam shum per te treguar

  nuk e di mund dhe te gaboj

  ndoshta ate qe ndjej nuk e shpreh dot

  sepse fjalet kan varferi dhe cdo te mjaftojn

  gjithsesi disa germa po i formoj

  “me gjithe zemer te dashuroj”

  por te lutem mos e merr per dobesi

  keto jan ndjenjat e mia per ty

  edhe nese un te ngjaj si femije

  eshte malli dhe deshira te jem me ty ne perjetsi…

 8. #8
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Nese nje dite me thua shko!
  Te lutem mos me kerko me kurr
  Edhe une kam nje organ ne trup
  Qe quhet zemer e jo gur

  Nese don te me lendosh
  Mos me kerko per jete!
  E lenduar jam qe moti
  Sherim nuk mundem me gjete

  Nese loti me rrjedh mbi fytyre
  Mos kerko t’ma largosh
  U mesova te jetoj n’kete menyre
  Nga sot je i lire te shkosh!

  Nese kam gabuar me ty
  Dua te kerkoj falje
  Ne tunelin e erret qe u futa
  Gjeta hyrje pa dalje!

  Nga ti s’kerkova asgje
  As ti mos kerko nga une
  Plaga me plage nuk sherohet
  Vetem zgjerohet me shum!!

 9. #9
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  702
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Oj erinda plot romanc vargje te bukura qenkan

 10. #10
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga mOrtaja123 Lexo postimin
  Oj erinda plot romanc vargje te bukura qenkan
  hahahahaha

  edhe mua me pelqyen shume!....

 11. #11
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Ti, vjen i buzeqeshur, i heshtur

  dridhesh, fjalet tė mungojne,

  mundohem tė tė them tė qėndrosh,

  por kot, fjalėt ngecin dhe s’dalin dot.
  Jam lodhur nga pritjet e gjata

  tė cilat mbarimin nuk e kane,

  po mė ēmčnd thjeshtesia jote,

  tė dua mbi gjithė gjerat e kesaj bote.
  O enderr, o enderr mos me mundo,

  aty ku ke mbetur vazhdo,

  enderr eshte edhe vete jeta,

  e unė jam larg, shume larg nga e verteta!
  Mė shumė enderr se jete


  pritjet e gjata kane,

  sa shume mallengjehem kur zgjohem,

  se ty nuk te kam prane!

 12. #12
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Ti do te heshtesh gjate ate dite,
  ndoshta per fare ate nate,
  kur te mos jete
  mbi sferen e humbur te tokes,
  figura ime krenare
  me syte e fuqishem si shpeze
  qe vec lirise i perkasin,
  qe ti ti i deshe aq shume.
  Ti do te heshtesh djale,
  ti do te heshtesh,burre,
  ti do te heshtesh,shpirt,
  kur te mos jem me une.
  Dhe mjekra jote peshtetur mbi klavikul,
  do te heshte.
  Oh,nuk do te jete me ajo heshtje,nje nga ato qe vibrojne afrimin.
  Ajo heshtje e madhe,
  ajo heshtje e mungeses,
  ajo heshtje e kthimit tend,
  ne nje,ne nje,ne nje.
  Ti qe gjithmone me mua ishe dy,
  dhe prape njesuar,
  po kurre bir vetmie.
  Do te heshtesh,
  ti qe aq pak flisje dhe heshtjet i krisje
  ti qe i kishe fjalet si guaska te rralla,
  qe m’u desh aq rruge te eci per ti gjetur,
  do te heshtesh ti,qe aq shume te desha,
  Do te kthehesh ne nje burre si mijera
  (kurre nuk mbaron argateria se ngreni burra.)
  Do te heshtesh.Do te cohesh.Do te ikesh qe andej,
  krahthyer drejt gojes se argaterise do t’ikesh
  duke tu zvogluar trupi,shpatullat ne largesi.
  (Pika me rafte sa fort ti desha shpatullat!)
  Do te ikesh argati im,do te zhdukesh,
  dhe ketu historia jone do te mbaroje
  historia jone e padegjuar
  qe e pergjonin yjet e pikuar
  e qe kapnim me dore nen cati.

 13. #13
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Te kujtoj,

  me zemer te thyer,

  ti qe aq shume me deshe,

  ti qe me ngrohe shpirtin,

  ti qe zemres m'i dhe lumturi!

  Te kujtoj,

  se vetem kujtimet kane mbetur,

  ka mbetur shpirti im i lenduar,

  ka mbetur malli i pashuar,

  ka mbetur enderra e pambaruar.

  Kjo plage do vazhdoje e hapur te rije,

  ate mund ta mbyllesh vetem ti!

  Te kujtoj,

  e kujtimet shoqerohen me lot,

  zemra te kerkon, me kot.

  mes loteve e dhimbjeve,

  panderprere te kerkoj.

  Derisa ti ike dhe me le,

  kujtoj fjalet e fundit qe m'i the,

  kujtoj, syte e tu te heshtur,

  sikur deshen te flasin,

  te tregonin te verteten,

  se pa ty do vazhdoja jeten.

  I gjate ishte ai perqafim,

  ti more nje rruge pa kthim.

  Kujtoj syte e tu,

  me ato shikime ledhatuese,

  me ate shpirt simbol miresie,

  me ate zemer, simbol miresie,

  e qenia jote, simbol bukurie!

  Kujtoj, kur...

  Ne mbreterine e heshtjes ne te dy,

  qendronim dke u pare sy me sy,

  syte e mjegulluar te shihnin,

  por te tille nuk te njihnin,

  se ti ishe i heshtur, i trishtuar,

  i teri kishe ndryshuar.

  Dhe, dielli do te lind perseri,

  por pa rreze, pa shkelqim,

  hena naten ne udhetim

  do te nguroje te vazhdoje.

  Te kujtoj,

  e zeri yt si dikur me therret

  here me shqeteson, here me qeteson!

  Nuk dua te pranoj

  se ti me nuk je,

  se ti ike pergjithmone dhe mua vetem me le.

  Mjaft me!

  E lodhur, e trishtuar

  kujtoj imazhin tend

  fjalet, keshillat e tua,

  dhe vazhdoj akoma te te dua

 14. #14
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Sa afer dhe sa larg jemi ne te dy

  me mijera menyra mundohem te te arrij

  me qindra deshira i shpreh per ty

  te ishim bashke, te shiheshim ne sy

  nen nje qiell te berbashket jetojme

  thithim te njejtin ajer, ndajme te njejtin diell

  por nuk te arrij dot, nuk te shoh asnjehere

  dhe eci rruges pa ditur se ku, kerkoj kudo per ty me sy

  nuk je asgjekundi atje ku jam une

  dhe shkoj ne c'do vend, ndoshta po me pret diku

  te pres si perhere, si gjithmone
  te pres qe te zgjosh kete dashurine tone.

 15. #15
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Flash memories through my mind

  in the darkness passage of time

  trying to hide them from myself

  is so confusing, so hard

  despite the distance between us

  i still hear your voice

  i feel you, as i feel the wind on my face

  i close my eyes and see you

  trying to touch you is disappointig for me

  you are not here

  flash memories again

  this time so clear on my mind
  you are gone without saying goodbye

 16. #16
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  ti e di se sa shume me mungon

  neteve te gjata ftohtesia me mbulon

  zhytem ne kujtime

  bie ne mendime

  sa do te doja te te kisha prane vetes time.

  ti e di sa e veshtire eshte te dashurosh

  gjithe bota te duket pa ngjyra kaq bosh

  kur ti nuk je prane meje.

  e di?

  ty ndoshta te duket cudi
  por une besoj verberisht tek kjo dashuri

 17. #17
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Thirre emrin tim
  kur,etje ti te kesh
  do te dergoj lotet e mi
  qe lageshti ne buze te ndjesh

 18. #18
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  i dashur, fli,
  I qetė,
  Mos shih ėndrra.
  Do gdhihet pėrsėri
  Dhe pėrsėri do vij;
  Nė rrugėn pėr tek ti
  S'do mbijė kurrė shpėndra.
  Ti fli, I dashur.
  Fli.
  Dhe mos shih ėndrra

 19. #19
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  shum te bukura kto

 20. #20
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  shum te bukura kto
  yessssss

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 10 123456 ... I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Brad Pitt: Nuk isha i lumtur me Jennifer Aniston
  Nga vaaldr1n nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 19-09-2011, 09:28 PM
 2. Tableti i LG-sė me Android, jo tani pėr tani
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-10-2010, 11:44 AM
 3. Kaka: Nuk isha vetvetja
  Nga vaaldr1n nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-08-2010, 01:54 PM
 4. Tani pėr tani Volkswagen mban fronin, jo Toyota
  Nga aurel nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-11-2009, 10:22 PM
 5. Letėr nga i vdekuri: Isha me ju Ramazanin e kaluar
  Nga Enkelejda_24 nė forum Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 21-08-2009, 02:01 PM