Funksionet e ndryshme te pastes se dhembeve !!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  18

  Thumbs up Funksionet e ndryshme te pastes se dhembeve !!

  Pasta pėr dhėmbė zbardh, shndrit, freskon, largon njollat, ripėrtėrin dhe mbron smaltin. Por, pasta bėn ēudira pėr shumė gjėra dhe jo vetėm pėr dhėmbė. Pėrbėrėsit e njėjtė qė i ndihmojnė dhėmbėt tanė mund tė ndihmojnė edhe tek gjėrat tjera. Provoni kėto 15 truqe, kurseni kohėn dhe paratė dhe binduni qė pasta pėr dhėmbė ėshtė ēudibėrėse.

  Lirohuni nga irritimet e pickimit tė insekteve, herpesi dhe kallot
  Kėto irritime tė lėkurės janė mė tė shpeshtat dhe mė tė dhimbshmet dhe kruhen. Vendosni pak pastė pėr dhėmbė nė vendin e pickimit tė insekteve, ajo do tė eliminojė tė kruarėn dhe tė reduktojė ėnjtjen. Pasta than herpesin dhe kallot, ēka mundėson shėrim tė shpejtė. Nė kėtė rast mė sė miri ėshtė qė pastėn ta pėrdorni gjatė natės.

  Lehtėsoni djegiet
  Pėr djegiet mė tė vogla tė cilat nuk pėrfshijnė plagė tė hapura, pasta pėr dhėmbė mund tė ofrojė lehtėsim afatshkurtėr. Ajo krijon ndjenjėn e ftohjes sė djegies. Aplikojeni butė, menjėherė pasi qė tė digjeni. Pasta do ta reduktojė ndjenjėn e zjarrmisė dhe parandalojė hapjen e plagės.

  Puērrat tė largohen sa mė parė
  A keni probleme me puērra? Vėni pak pastė nė to para se tė shkoni tė flini. Lėreni tė veprojė gjatė tėrė natės dhe nė mėngjes shpėrlajeni.

  Largoni aromat e pakėndshme nė duar
  Hudhra, peshku, qepa dhe ushqimet tjera mund tė depėrtojnė nė qelizat e lėkurės dhe ta mbajnė aromėn pėr njė kohė tė gjatė, ndonjėherė edhe me ditė. Larja e duarve me pastė do tė largojė tė gjithė aromat e pakėndshme.

  Largoni njollat
  Pasta pėr dhėmbė mund tė largojė njollat e vėshtira nga veshjet dhe qilimat. Pėr rroba, aplikoni pastėn drejt nė njolla dhe fėrkoni fortė derisa tė hiqet njolla, pastaj lajini si zakonisht. Megjithatė, kini parasysh qė pasta pėr dhėmbė po ashtu mund tė zbardhė edhe materialin, prandaj kini kujdes. Pėr njollat nė qilim, vėreni pastėn nė njolla, pastroni me brushė dhe shpėrlani menjėherė.

  Pastroni kėpucėt e ndotura
  Pasta pėr dhėmbė ėshtė e shkėlqyeshme pėr kėpucė. Si edhe tek njollat nė qilim, aplikoni pastėn drejt nė pjesėn e ndotur, dhe pastaj fėrkoni me furēė dhe pastroni me peshqir.

  Largoni gjurmėt e shkumėsit nga muret
  Fėmijėt shpesh dinė tė vizatojnė me shkumės nėpėr mure. Ju ato gjurmė do t’i hiqni lehtė ashtu qė nė peshqir aplikoni pastėn pėr dhėmbė dhe me tė fshini murin.

  Le tė shkėlqejė pėrsėri argjendi juaj
  Kthejani shkėlqimin stolive tuaja prej argjendi apo dekorimeve tjera nga argjendi. Shtrydheni pastėn pėr dhėmbė nė stoli dhe lėreni tė veprojė gjatė natės. Nė mėngjes fshijeni me njė peshqir tė butė. Kthejuani shkėlqimin duke iu ofruar njė piling tė butė me ndihmėn e brushės pėr dhėmbė, pastės dhe ujit. Shpėrlani thellėsisht pėr tė larguar tė gjitha gjurmėt e pastės.

  Largoni gėrvishtjet nė CD
  Pasta pėr dhėmbė ka efekt tė shkėlqyeshėm nė gėrvishtjet e cekėta. Aplikoni njė shtresė tė hollė tė pastės nė CD dhe fshijeni lehtė. Pastaj pastroni me peshqir tė pastėr.

  Pastroni tastet nė piano
  Tastet nė piano kanė vaj nga lėkura e gishtave, ēka tėrheq pisllėkun dhe pluhurin. Pastrojini me peshqir tė butė dhe tė lagėsht dhe me pastė pėr dhėmbė, dhe pastaj pastėn largojeni nga tastet me peshqir tė pastėr.

  Freskoni shishet e fėmijėve
  Nėse shishja ka marrė erėn e qumėshtit, pėrdoreni pastėn dhe brushėn pėr shishet. Shishen fėrkojeni mirė dhe kjo do tė largojė tė gjitha aromat e pakėndshme. Shishen shpėrlajeni mirė para se ta pėrdorni.

  Largoni njollat e errėta nga hekuri
  Te hekuri me ngjyra pas njė kohė shfaqen njollat e errėta. Ato do t’i largoni lehtė me pastėn pėr dhėmbė.

 2. #2
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Faleminderit Labe shum interesante, disa edhe i dija

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  18
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
  Faleminderit Labe shum interesante, disa edhe i dija
  te lutem : ))

  sa e lexova kte
  Le tė shkėlqejė pėrsėri argjendi juaj
  vajta me vrap e provova ne nje varse ....dhe funksionoi

 4. #4
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  te lutem : ))

  sa e lexova kte
  vajta me vrap e provova ne nje varse ....dhe funksionoi
  hahaha pse te kishte mare ndjyre te erret

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  18
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
  hahaha pse te kishte mare ndjyre te erret
  pooo ... dhe te mendosh qe 3 - 4 her e kisha ven
  ska qen argjend 100% ...

 6. #6
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Do kete qen alumin hahhaha

 7. #7
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  18
  jopo baker ....
  e vendosa , do e shes

 8. #8
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Hahhaah sa do e shesesh ta blej un

 9. #9
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  18
  me 2 mij lek kilja ... je dakort ?
  po ku ta mban xhepi me aq ty mooooo...... ;p;p

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. "Italia? Vendi i picės, mafias, pastės dhe skuterave"
  Nga Kliton nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-09-2010, 11:10 AM
 2. Gmail thjeshtėson funksionet me kėrkesė tė shfrytėzuesve
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-08-2010, 08:51 PM
 3. Njė Tour me funksionet e reja tė Ubuntu 10.04 (LTS)
  Nga ReniX nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 02-05-2010, 08:38 AM
 4. Funksionet Manaxheriale.
  Nga Negativ nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-01-2009, 02:52 PM
 5. Dy mėnyrat e zbardhjes sė dhėmbėve....
  Nga EMAUS nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 21-07-2008, 03:44 PM