Tuneli i Dashurisė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Tuneli i Dashurisė

  Receta Gatimi


  India ka Taj Mahalin dhe Parisi konsiderohet si qyteti i dashurisė, por vetėm nė Ukrainė gjendet Tuneli i Dashurisė.

  Nė njė hekurudhė afėr qytetit Klevan, nė lindje tė vendit, njė tren kalon tre herė nė ditė pėr tė ēuar dru nė njė fabrikė. Deri tani nuk ka asgjė romantike.

  Por, gjatė verės ky udhėtim bėhet i mrekullueshėm pėr shkak tė gjelbėrimit tė pemėve qė krijojnė njė tunel natyral.  Ky tunel preferohet shumė nga tė rinjtė e dashuruar dhe legjenda thotė se ēiftet duhet tė shprehin njė dėshirė. Nėse dashuria e tyre ėshtė e vėrtetė atėherė dėshira plotėsohet.

  Burimi:

  TOP CHANNEL

 2. #2
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Sa i bukur eshte .......

 3. #3
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  shume lezecme

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Arratisje spektakolare nga burgu, tuneli u hap me njė lugė!!!
  Nga Erlindi nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 18-03-2010, 06:22 AM
 2. MPPTT: Tuneli i Thirrės hapet mė 15 mars 2010
  Nga Erlindi nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-03-2010, 05:03 PM
 3. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 09-11-2009, 08:21 PM
 4. Tuneli, reagon Olldashi: Ėshtė fenomen gjeologjik
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-11-2009, 08:18 PM
 5. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-08-2009, 11:46 AM

Etiketat pėr kėtė Temė