10 plazhet me te bukura ne bote


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10

  10 plazhet me te bukura ne bote

  1. Las Islas Cies, Galicia, Spanjė

  Nėse dėgjoni tė flisni pėr plazhet spanjolle me siguri ajo qė do t’ju vijė nė mendje ėshtė Mesdheu. Megjithatė, bregdeti atlantik i Galicias, nė veri tė Portugalisė meriton mė shumė lėvdata se tė tjerat. Njė nga gurėt e ēmuar nė kėtė bregdet ėshtė “Las Islas Cies”, 40 minuta me barkė qyteti Baiona. Cies ėshtė i pabanuar dhe park kombėtar, i hapur pėr publikun vetėm nė verė.

  2. Parku kombėtar “Tayrona”, Kolumbi

  Nė kėtė plazh mahnitės mbėrrihet pėr 40 minuta me biēikletė. Udhėtimi pėrmes pyllit pėr tė mbėrritur nė kėtė plazh tė Karaibeve me rėrė tė bardhė, shkėmbinj tė ashpėr dhe ujė tė kaltėr ėshtė njė nga mrekullitė e pakta qė mund tė pėrjetohet nė jetė. Edhe ky plazh rrethohet me parkun kombėtar, dhe ndėrtimet janė tė ndaluara, kėshtu qė turistėt flenė nė shtretėr tė varur.

  3. Porto da Barra, Salvador, Brazil

  Salvadori ėshtė qyteti mė i vjetėr nė Brazil, dhe Porto da Barra ėshtė plazh ku nė mėngjes notohet, ndėrsa pasdite pushohet nė shoqėrinė e njė birre. Hyrja ėshtė e mahnitshme, me njė fortesė koloniale dhe njė kishė tė bardhė nė njėrin cep. Nė kėtė vend nuk mėrzitesh asnjėherė, mund tė dilni pėr peshkim me barka e vogla vendase, mund tė admironi muret e ngjyrosura, tė luani volejboll apo tenis.

  4. Palawan, Filipine

  Edhe pse filmi “The Beach” ėshtė xhiruar nė Tailandė, frymėzimin regjisori e mori nga ky vend nė Filipine. Arsyeja? Kushdo qė ka qenė nė Tailandė do ta vėrtetojė kėtė, prandaj nėse ndodheni pranė Filipines ia vlen ta vizitoni. Filipinet kanė mė shumė se 7 mijė ishuj, pak turistė dhe shumė plazhe tė braktisura, nė tė cilat mund tė peshkoni, tė lundroni dhe tė krijoni plazhin tuaj tė ngjashėm me atė ku ka qenė dhe Leonardo Di Caprio.

  5. Nungvi, Zanzibar, Tanzania

  Plazhet e Kenias jugore dhe Tanzanisė veriore janė tė vetmet me rėrė tė imėt e tė bardhė, aq tė butė sa duket sikur thėrrmohet midis gishtave tuaj. Ishulli i Zanzibarit ėshtė guri i ēmuar i bregdetit jugor afrikan, me tregtinė e erėzave, labirintet e vjetra dhe 30 plazhet mahnitėse. Mė i miri ėshtė Nungvi, pranė majės veriore tė ishullit. Plazhi me ujė safir ėshtė streha e mijėrave kafshėve detare.

  6. Arambol, Goa, Indi

  Arambol, plazhi verior i Goas, ėshtė i shtruar me rėrė tė bardhė dhe njė horizont spektakolar. Ėshtė aq i gjerė sa mund ta quani “qoshen tuaj private”. Plazhi ėshtė i pafund, dhe shėtitjet e qeta buzė bregut e pranė shkėmbinjve s’do tė kenė fund. Uji i freskėt rrjedh nė brendėsi tė njė xhungle tė vogėl. Thonė qė ka dhe kafshė, por nėse jeni gjendeni pėrballė ndonjė tigri tė bardhė, konsideroheni fat.

  7. Ishujt “Whitehaven”, “Whitsunday”, Queensland, Australi

  Plazhet nė Australi konkurrojnė me njėri-tjetrin pėr titullin e kartolinės mė tė mirė. Imagjinoni njė rėrė tė bardhė shumė tė imėt silici tė rrethuar nga uji i ngrohtė, i kthjellėt e i kaltėr mes pyjeve tropikale dhe ishujve tė vegjėl nė distancė. Mendohuni mirė para se tė shkoni, sepse nuk do tė keni guximin tė largoheni dot. Mund tė qėndroni dhe nė kampet e shumta pranė plazhit.

  8. Plazhi “Shell”, ishulli “Purbeck”, Britani

  Ndoshta ku nuk ėshtė ishulli mė i bukur nė Mbretėrinė e Bashkuar, por ėshtė gjithsesi i preferuar pėr turistėt. Brenda vendit mund tė udhėtoni me trenat e vjetėr, dhe pėr tre minuta do ta gjeni veten nė rėrėn e paprishur tė plazhit. Edhe pse ishulli nė tė vėrtetė ėshtė njė gadishull, do tė keni ndjesinė se jeni larguar nga toka e qėndrueshme.

  9. Gjiri “Sinclair”, Kaithnes, Skoci

  Vetėm 8 milje nė jug tė Skocisė, ndodhet rėra e bardhė dhe deti vezullues blu i gjirit “Sinclair”, i cili ngjason mė shumė me Karaibet se sa Kaithnesin. I shoqėruar me imazhin e njė kėshtjelle tė shekullit tė 16-tė, ky plazh ėshtė streha e njė morie kafshės detare, si derri i detit, delfinė tė mėdhenj, breshka tė mėdha, brenda dhe jashtė bregut.

  10. Aroa, Aitutaki, ishulli “One Foot”, ishujt “Cook”

  Ėshtė e vėrtetė se pėr tė mbėrritur nė kėtė atol koral i rrethuar me njė lagunė tė kaltėr, por tė vėshtirė duhet pak kohė, por sado i gjatė tė jetė udhėtimi, ia vlen. Aktivitetet mė tė zakonshme janė peshkimi, zhytja, tė cilat e bėjnė kėtė parajsė tė fshehur njė nga bregdetet mė mira nė Pacifikun jugor.

  Burimi: Tirana Observer

 2. #2
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Endrra ime eshte ne Australi

 3. #3
  1shi VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,446
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  20
  ketu Las Islas Cies, Galicia, Spanjė do te shkoj 1 dit

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  18
  plazhet e tajlandes jan parajsa vet ...... ehhh


 5. #5
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Mima Lexo postimin
  Endrra ime eshte ne Australi
  , po fitove lloton na fto dhe ne te tjerve

 6. #6
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  , po fitove lloton na fto dhe ne te tjerve
  Ahhh siiiikuuur

  dhe ketu eshte enderr , Polinezi Franceze 7. #7
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  plazhet e tajlandes jan parajsa vet ...... ehhh

  Po pse na ben me enderra tani

 8. #8
  ♥♥♥Princess♥♥♥ 20% Maska e PinkPrincess
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  out of space
  Postime
  282
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Ishalla na vjen ndonje surprize per kete vere.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Fotot me te bukura ne bote HD
  Nga abdullah92 nė forum Galeria Fotografike
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 11-07-2012, 07:36 PM
 2. Xhamite me te bukura ne bote
  Nga abdullah92 nė forum Galeria Fotografike
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 09-02-2012, 03:07 PM
 3. 10 plazhet me unike
  Nga labja nė forum Galeria Fotografike
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 30-08-2011, 05:13 PM
 4. Durres, plazhet private “lulezojne”
  Nga Kliton nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 15-07-2009, 10:01 PM
 5. Plazhet qė nuk do tė ekzistojnė mė
  Nga kuklla nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-03-2008, 11:00 AM