7 gjėra qė s'duhet ti bėni menjėherė pas bukės


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 14 prej 14
 1. #1
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11

  7 gjėra qė s'duhet ti bėni menjėherė pas bukės

  Receta Gatimi

  7 gjėra qė s'duhet ti bėni menjėherė pas bukės
  Disa aktivitete nuk preferohen nga mjekėsia qė tė kryhen menjėherė pasi tė keni ngrėnė bukė. Ja cilat janė:


  Mos ecni : Ecja pengon nė tretjen e ushqimeve.

  Mos flini : Edhe gjumi menjėherė pas tė ngrėnit, gjithashtu pengon nė tretjen e ushqimeve.

  Mos bėni banjė: Kjo bėn qė gjaku tė qarkullojė mė shumė nėpėr duar, kėmbė dhe trup se sa nė stomak. Dobėson sistemin tretės.

  Mos hani fruta : Kjo shkakton fryrje tė stomakut. Frutat ėshtė mirė tė hahen para buke sepse kjo ndikon pėr mirė nė tretjen e tyre.

  Mos pini ēaj: Gjethet e ēajit pėrmbajnė acid qė ndikon negativisht pėr tretjen e proteinave (megjithėse kėtu varet ēfarė ēaji pėrdorni, kjo kėshillė mė shumė ėshtė pėr tė ashtuquajturin ēajin kinez).

  Mos e lironi rripin: Mund tė shkaktoj bllokim apo ngatėrrim tė zorrėve.

  Mos pini cigare : Megjithėse nuk duhet tė pini asnjėherė cigare tė paktėn mos e bėni kėtė menjėherė pas buke pasi njė cigare pas buke ka dėmin e dhjetė cigareve tė pira mė vonė

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Mos bėni banjė: Kjo bėn qė gjaku tė qarkullojė mė shumė nėpėr duar, kėmbė dhe trup se sa nė stomak. Dobėson sistemin tretės.

  Mos hani fruta : Kjo shkakton fryrje tė stomakut. Frutat ėshtė mirė tė hahen para buke sepse kjo ndikon pėr mirė nė tretjen e tyre.
  kto si dija ......flm olsi ..

 3. #3
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Mos ecni : Ecja pengon nė tretjen e ushqimeve.

  Mos flini : Edhe gjumi menjėherė pas tė ngrėnit, gjithashtu pengon nė tretjen e ushqimeve.

  Mos bėni banjė: Kjo bėn qė gjaku tė qarkullojė mė shumė nėpėr duar, kėmbė dhe trup se sa nė stomak. Dobėson sistemin tretės.

  keto i bej,por do mundohem ti reduktoj pak.......nccncncnc

 4. #4
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  kjo mos beni banje e ka fjalen per dush apo not se nuk po e marr vesh

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  kjo mos beni banje e ka fjalen per dush apo not se nuk po e marr vesh
  te dyja menyrat ....

 6. #6
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  nuk shokone te dyja menyrat ose njeren ose tjetren se jane 2 gjera te ndryshme

 7. #7
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Mos pini cigare : Megjithėse nuk duhet tė pini asnjėherė cigare tė paktėn mos e bėni kėtė menjėherė pas buke pasi njė cigare pas buke ka dėmin e dhjetė cigareve tė pira mė vonė

  lol, "Cfare i ka thene VZ-ja Bujes ? 1 Cigare shkon pas bukes " (pjes e 1 kenge kjo...)

  pa cigare pas bukes nuk e bej fareee

 8. #8
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  nuk shokone te dyja menyrat ose njeren ose tjetren se jane 2 gjera te ndryshme
  Mos bėni banjė: Kjo bėn qė gjaku tė qarkullojė mė shumė nėpėr duar, kėmbė dhe trup se sa nė stomak. Dobėson sistemin tretės.
  ne te dyja rastet uji te kalon neper trup ... dhe gjat ksaj kohe qarkullimi i gjakut veshtiresohet .

  per mos larjen pas buke ne plazh e dija ... por ne dush jo

 9. #9
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  702
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Disa i dija e disa jo

  veq shum mir qe skoka "Mos hyni ne kompjuter menjeher pas bukes" se sdo te perfillsha

 10. #10
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  .

  per mos larjen pas buke ne plazh e dija ... por ne dush jo
  une pasi haja buke ne plazh thoja hajde te lahemi dhe ti fusim nje ore not per tretje ushqimi, prandaj me vinte ushqimi perpjt edhe njeher

 11. #11
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  E kam vene re qe ndonjehere kur ha fruta pas ushqimit...me vjen stomaku tek gryket...sikur me mbyt njeri......tani kam filluar i ha perpara ushqimit...dhe ndihem ok fare

 12. #12
  i/e rregjistruar 10% Maska e kazinoportal
  Anėtarėsimi
  Feb 2014
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  23
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
  7 gjėra qė s'duhet ti bėni menjėherė pas bukės

  Mos pini cigare : Megjithėse nuk duhet tė pini asnjėherė cigare tė paktėn mos e bėni kėtė menjėherė pas buke pasi njė cigare pas buke ka dėmin e dhjetė cigareve tė pira mė vonė
  Ehhh kete te fundit e bej gjithmone, sapo e bera tani

 13. #13
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  perveqe cigares tjerve ja pasken fut kot,, ecja , frutet qaj ndimojn motabolizimin e ushqimit

 14. #14
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Kėtė tė rripit dhe frutave se kisha dėgjuar ndonjėherė!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 09-02-2013, 10:31 PM
 2. 10 gjera qė nuk duhet t“ia thoni njė gruaje shtatzėnė
  Nga labja nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 27-04-2012, 10:37 AM
 3. 100 gjera qe duhet te beni per tu ndjere te lumtur
  Nga URTESIA nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 09-04-2012, 08:49 PM
 4. 5 gjera qe nuk duhet t'ia themi nje mashkulli!
  Nga erinda nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 18-02-2012, 09:42 PM
 5. 10 Gjėra qė Duhet ti Dini pėr Modėn
  Nga Altin111 nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-11-2007, 04:44 PM