Femrat nxiten seksualisht nga femrat tjera


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11

  I Habitur Femrat nxiten seksualisht nga femrat tjera

  Receta Gatimi
  Mė shumė se gjysma e femrave nxiten seksualisht nga femrat tjera, thuhet nė njė studim tė ri.Sipas hulumtimeve tė fundit, ėshtė normale qė femrat tė jetė kurioze ndaj seksit tė njėjtė dhe kureshtja me kalimin e viteve bėhet mė e theksuar.

  Hulumtuesit e Universitetit Boise State kanė intervistuar 484 femra. 60 pėr qind e tyre deklaruan se tėrhiqen nga femrat tjera, 45 pėr qind pranuan se kishin puthur tashmė njė femėr tjetėr, ndėrsa gjysma e tė intervistuarave fantazojnė intimitetin me seksin e njėjtė.

  Femrat jo rrallė herė pėrjetojnė ndjenja intensive nga miqėsia e vėrtetė me shoqet e tyre. Arsyet duhet gjetur nė mėnyrėn se si marrėdhėnia e tyre funksionon.

  Si shoqe, femrat kalojnė mjaft kohė sė bashku, tregojnė detajet mė intime tė jetės private, ndajnė tė mirat dhe tė kėqijat dhe padyshim mbėshtesin njėra-tjetrėn. Pėr kėtė shkak thuhet se miqėsia e femrave nuk dallon nga marrėdhėnia romantike.

  “Femrat emocionalisht afrohen. Kjo krijon mundėsi pėr zhvillimin e intimitetit dhe ndjenjave romantike”, tha Elizabeth Morgan, njėra nga profesoreshat qė udhėhoqi studimin.

 2. #2
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  pothuajse shumica e njerzve jane racist me gay-te, sidomos ne shqiptaret.

  po te pyesesh femrat "ne qofte se te tradheton i dashuri me ke do te doje te te tradhetonte , me femer apo me mashkull?" pergjigjja eshte me mashkull (ne pergjithesi)
  kurse ne pyetjen drejtuar meshkujve "ne qofte se te tradheton e dashura me ke do te doje te te tradhetonte , me femer apo me mashkull?" pergjigjja eshte me FEMER (100%)

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  lol UDEK asht sic e the ti eshte haha

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Femrat
  Nga anonymus nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 25-01-2013, 03:18 PM
 2. Femrat e bukura shihen si "objekt" nga vetė femrat
  Nga erinda nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-05-2012, 10:36 AM
 3. Femrat
  Nga ingal nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 29-03-2009, 04:48 PM
 4. Interneti dhe Femrat
  Nga ReniX nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-05-2008, 01:43 AM
 5. 100 Femrat mė Seksi!!!
  Nga ReniX nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 13-07-2007, 09:34 PM