Daniel Pennac


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  i/e rregjistruar Maska e LauraLaura
  Anėtarėsimi
  May 2012
  Postime
  3
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Daniel Pennac

  Receta Gatimi

  Libri i tij i parė nė shqip sapo ka dale: Parajsa e gogoleve. Duhet ta zbuloni patjeter kete gjeni bashkekohor, do ju dhuroje shume.

 2. #2
  i/e rregjistruar Maska e LauraLaura
  Anėtarėsimi
  May 2012
  Postime
  3
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Njė fragment i shkurtėr:

  Zhyliusi ėshtė shėruar? Zhyliusi ėshtė shėruar! Jo, Zhyliusi ėshtė shėruar? Shėruar! Zhyliusi! Po, Zhyliusi ėshtė shėruar. Madje, sot nė mėngjes na bėri edhe njė rrėmujė nė pallat, zbriti pesė kate nė njė zallamahi qė aman o Zot, duke tėrhequr pas vetes njė tufė me flakonė qė thyheshin, nėpėr shkallė, njėri pas tjetrit, qese tė ēara me jashtėqitje, qė shpėrndanė atė qė kishin pėr tė shpėrndarė, duke i dhėnė, falė tubave tė tejdukshėm qė dilnin prej tij, pamjen e njė derri tė egėr tė ēmendur, qė kėrkon t’i shpėtojė sulmit tė kandilave tė detit. Panik nė ndėrtesė. Tė gjithė qiraxhinjtė u mbyllėn brenda me ēelės dhe njė kundėrmim u pėrhap pėr qejf tė vet qė nga lart-poshtė kafazit tė shkallėve.
  – Do t’i bėj njė banjė tė mirė sot, apo mos ėshtė ndoshta pak herėt?
  – Mė vonė banjėn, Klara, mė vonė, mė trego vazhdimin.
  – Nuk ka vazhdim, ėshtė shėruar, kaq! Hėngri dhe piu sikur tė ishte kthyer nga njė shėtitje pak e gjatė dhe u shtri poshtė krevatit tė Pėtisė, si zakonisht, nė tė njėjtėn orė.
  – E thirre Lorenin?
  – Po.
  – Ēfarė tha?
  – Qė Zhyliusi ėshtė shėruar.
  – S’i ka mbetur asnjė pasojė?
  – Asnjė. Ah, po! Diēka e vogėl, gjithsesi.
  – Ēfarė?
  – Vazhdon ta nxjerrė gjuhėn.

 3. #3
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  bukur !!!!!!

  desha te te pyesja eshte publikuar ne net ky liber Laura , qe te mund ta shoh ...???

 4. #4
  i/e rregjistruar Maska e LauraLaura
  Anėtarėsimi
  May 2012
  Postime
  3
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Me sa di une, jo. Po nese je ne durres vertet mendoj se mund ta gjesh diku ne shitje.

 5. #5
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  ne durres jam po .........

+ Pėrgjigju tek Diskutimi