Femrat "cmenden" pas meshkujve me pamje te eger...


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 16 prej 16
 1. #1
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Djallėzore Femrat "cmenden" pas meshkujve me pamje te eger...

  Receta Gatimi

  Femrat parapėlqejnė burrat me pamje tė ashpėr, tė egėr e qė duken se do tė shpėrthejnė nga ēasti nė ēast nga testosteroni, nė vend tė atyre me tipare tė ėmbla e delikate.

  Dhe kjo ka rezultuar nga studimet dhe anketat e ndryshme tė realizuara nga biologė e shkencėtarė tė njohur evolucionistė.
  Njė grup shkencėtarėsh nga universiteti “St Andreės”, nė Skoci, ka publikuar njė artikull mė kėtė temė ku rezultonte se fytyrat burrėrore mė nofulla katrore e tipare tė ashpra, vijnė si rezultat i niveleve tė larta tė testosteronit.

  Ndėrkohė qė sipas kėtyre evolucionistėve, arsyeja pėr tė cilėn kėto trajta rezultonin tėrheqėse ishte pasi kėto shenja flasin pėr njė nivel tė lartė testosteroni nė organizėm, tė cilit i duhet bashkangjitur edhe njė sistem shumė i mirė imunitar.

  Kėshtu pra, njė mashkull qė ka arritur maturitetin seksual, pavarėsisht nivelit tė lartė tė testosteronit, ka shumė gjasa qė tė zotėrojė mbrojtje imunitare shumė mė tė mira se normalisht, gjė qė mund ta transmetojė edhe te tė bijtė. Ky ėshtė edhe lajmi i mirė.

  Lajmi i keq ėshtė qė nė rastin e njė mashkulli me nivel shumė tė lartė testosteroni, shtohen sė tepėrmi edhe shanset qė ai tė dashurojė shumė nė ēastin e parė dhe tė lodhet me tė njėjtėn shpejtėsi, duke kėrkuar menjėherė dashurinė tjetėr: kėshtu qė, nė rastet kur femrat kanė ndėr mend tė krijojnė familje e tė gjejnė njė baba tė mirė pėr fėmijėt, nė shumicėn e rasteve i hedhin sytė nga meshkujt me trajta mė tė ėmbla e me sjellje mė tė butė.
  Preferencat e grave

  Sidoqoftė, tė dhėnat mbi llojin e fytyrės qė parapėlqejnė gratė flasin pėr preferenca thuajse tė njėjta nė tė dy rastet. Problemi qė u veēua nga ky grup shkencėtarėsh ishte qė kėto barazi nė preferenca mund vijnė si shkak i realitetit nė tė cilin jetojmė sot, ku gratė ndjekin strategji tė ndryshme riprodhimi, ose mund tė jetė rezultat i mėnyrės me tė cilėn u zhvilluan eksperimentet nė fjalė.
  Nė pėrgjithėsi, u kryen duke u bazuar mbi fotografi tė modifikuara virtualisht, nė mėnyrė qė meshkujt tė shfaqeshin mė burrėrorė ose mė pak.

  Duke qenė se grupe tė ndryshme studiuesish kanė ndjekur mėnyra tė ndryshme manipulimi, shtohet mundėsia qė femrat e pėrfshira nė kėto eksperimente tė kenė reaguar ndaj diēkaje qė nė tė vėrtetė kishte tė bėnte vetėm me metodat e pėrdorura dhe jo kundrejt fytyrave qė u tregoheshin: ndoshta do tė silleshin nė mėnyra shumė tė ndryshme, nė rast se do tė bėhej fjalė pėr fytyra reale.

  U ndoqėn tre mėnyra manipulimi: e para u realizua duke shkrirė tiparet e burrave e grave mesatare, pėr t’i dhėnė mė pas formė njė fytyre mashkullore; e dyta niset nga njė seri fytyrash, tė cilat mė parė janė pėrzgjedhur nė bazė tė burrėrisė sė tyre, duke pasur njėherėsh parasysh edhe rėndėsinė e ngjyrės sė lėkurės; metoda e tretė bazohet nė imitimin e ndryshimeve qė pėson realisht fytyra e meshkujve, kur kalon nga mosha e pubertetit nė moshėn madhore. Ėshtė e vėrtetė qė femrat preferojnė nivele tė ndryshme burrėrie.
  Por vazhdohet vetėm me lajme tė kėqija pėr “burrat e vėrtetė”. Studime tė zhvilluara nė tė shkuarėn bėnin tė ditur qė, pavarėsisht preferencave, femrat tėrhiqeshin nga trajtat burrėrore vetėm gjatė fazės sė pjellorisė, efekti bie kur vjen fjala te lidhjet e qėndrueshme.
  Evolucioni i ka rregulluar gjėrat nė mėnyrė tė atillė qė nė rast se gruaja e tradhton burrin, ka shanse tė pėrfitojė sė tepėrmi nė planin fizik e nė sistemin imunitar, duke nxjerrė nė dritė fėmijė meshkuj e tė bukur si etėrit.

  Burimi: Tirana Observer

 2. #2
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  tamam si ky qe kam ne foto un

 3. #3
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  hahahhahaha........nuk thuhet si Tarzani aty........hahahahaha

  por serioz e kisha fjalen une......te eger nga pamja.........jo te eger nga mendja.......njeri pylli hahahahaha

 4. #4
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  hahahh pse ashtu i pelqeke ti njerz te eger, po qe ashtu dil nje xhiro nga pylli mo gjen ndonje

 5. #5
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Cuna beni cik si te eger tani

 6. #6
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  po pse ku ka cuna te but gjith te eger jan hahha

 7. #7
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
  hahahh pse ashtu i pelqeke ti njerz te eger, po qe ashtu dil nje xhiro nga pylli mo gjen ndonje
  hahahahahha na shkrive prz,po me pelqejne pa floke.......dhe te jene si ai kengetari pitbull

 8. #8
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  hahahahahha na shkrive prz,po me pelqejne pa floke.......dhe te jene si ai kengetari pitbull
  pa flok the, ik se le nam na e shpife

 9. #9
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  po pa flok........se kam vete sa per te tere.......i jap ca nga te miat.......aman si shpirt jane ata pa flok

 10. #10
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  po pa flok........se kam vete sa per te tere.......i jap ca nga te miat.......aman si shpirt jane ata pa flok
  mos fol me te thash

 11. #11
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  si me flok si pa flok meshkujt te eger kan qen cdo her po mos u zini kot.

 12. #12
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
  mos fol me te thash
  ca ke e Nassssssssssssss je celosssssssssssssssssss

 13. #13
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  ca ke e Nassssssssssssss je celosssssssssssssssssss
  e jam pse ste pelqen ty qe jam

 14. #14
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
  e jam pse ste pelqen ty qe jam
  hahahhhahha........beji zero.....te shohim mbase kthej mendje

 15. #15
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  si me flok si pa flok meshkujt te eger kan qen cdo her po mos u zini kot.
  ke te drejte zemer......meshkujt sot ngjaj shume me Tarzanin...si nga ana shpirterore dhe nga ajo fizike......hahahahahaha

 16. #16
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  ehhhhhhh femrat thuaj , jane si moti nje dite shi nje dite diell ndonjeher tsunami

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Jeni "Pro" apo "Kunder" klonimit te njeriut?
  Nga smocking2 nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 08-12-2014, 02:00 AM
 2. Femrat e bukura shihen si "objekt" nga vetė femrat
  Nga erinda nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-05-2012, 10:36 AM
 3. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-07-2009, 01:15 PM
 4. "Ēmenden pulat" 400 lekė njė vezė
  Nga EMAUS nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 02-06-2009, 05:35 PM