Supermakina mė ekonomike nė botė (foto)


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 14 prej 14
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Thumbs up Supermakina mė ekonomike nė botė (foto)

  Receta Gatimi


  Makinat luksoze kanė reputacionin e tė qėnit ndėr konsumatoret mė tė mėdhaja tė karburantit.

  Motorėt e tyre me shumė cilindra dhe shumė kuaj fuqi e bėjnė tė natyrshme njė shpenzim shumė mė tė madh se ai i makinave tė zakonshme familjare.

  Megjithatė, prodhimi i ri i “Porsche”, autovetura e quajtur “Spyder 918”, ndėrsa ėshtė nė gjendje tė mbėrrijė deri nė 340 kilometra nė orė, konsumon mė pak se disa prej makinave mė ekonomike aktualisht nė qarkullim.  E pabesueshme, por e vėrtetė, “supermakinės” i duhen vetėm pak mė shumė se dy litra benzinė, pėr tė pėrshkruar 100 kilometra distancė ose shumė mė pak se edhe disa prej makinave me reputacionit e tė qėnit ndėr mė ekonomiket, si “Toyota Prius” apo “Ford Fiesta”.

  Njė makinė sportive kaq ekonomike ėshtė mundėsuar nga njė teknologji novatore e “Porsche”, qė ka pajisur mjetin me njė motor elektrik me 770 kuaj fuqi.  Megjithatė, do tė ketė edhe njė ndryshim madhor midis “Porsche” dhe makinave tė tjera ekonomike, ēmimi. “Spyder”, i cili do tė hidhet nė treg duke nisur nga shtatori, do tė kushtojė mbi 1,5 milionė dollarė. /TCH

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Kjo qenka super , me shkon mua

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e peshkatari
  Anėtarėsimi
  Nov 2009
  Postime
  150
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  vertet interesante

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Fantastike si ne konsum dhe ne performanc

  majdi, do ma japesh nje xhiro?

 5. #5
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  me therrit dhe mua o Majdo kur ta marresh

 6. #6
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  12
  ore, keta shume mire qe kane arritur te realizojne kete supermakine ekonomike, po ndonje makine tjeter qe te jete edhe ekonomike ne cmim do bejne???

 7. #7
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Po si shpjegohet qe une makinat sportive i kam shume inat?

  me duken si loder...dhe pa lidhje...edhe me kete makinen ne foto....nuk me ngjit shume....

 8. #8
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  E pabesueshme, por e vėrtetė, “supermakinės” i duhen vetėm pak mė shumė se dy litra benzinė, pėr tė pėrshkruar 100 kilometra distancė
  un per vete se besoj
  do tė kushtojė mbi 1,5 milionė dollarė.
  emo se lire qenka

 9. #9
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  lol olse, besoj se tani e beson

 10. #10
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  Po si shpjegohet qe une makinat sportive i kam shume inat?

  me duken si loder...dhe pa lidhje...edhe me kete makinen ne foto....nuk me ngjit shume....
  sepse te pelqen sasia, jo cilesia - te pakten keshtu thon

 11. #11
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Po 2 vende ka kush do hipi meperpara mo

 12. #12
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  sepse te pelqen sasia, jo cilesia - te pakten keshtu thon
  Nese ka nje njeri qe ne c'do aspekt vlerson cilesine ai person jam une!

  por ketu nuk ka te beje me ciesine-sasine....jane thjesht 2 aspekte fizike qe bejne diferencen....

  dhe une historikisht,qe ne momentin qe kam marre patenten dhe deri me sot...kam patur dhe uroj te kem te njeten makine!...

  te larte dhe te madhe!...keto nuk me kane pelqyer kurrrrrrrrrrrrrr dhe nuk besoj se jane ne shijet e mia!....duken si "Breshka".....hahahhaha

 13. #13
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  kur te kthehem ne Kosove, do shkoj me ket'

  lol, priti demostratat pastaj ;P

 14. #14
  i/e rregjistruar 35% Maska e albanianboy
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  Nė mendjen tėnde!
  Postime
  776
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  qe ne momentin qe kam marre patenten dhe deri me sot...kam patur dhe uroj te kem te njeten makine!...
  uuuuu paske makine?? do ma besh 1 gjiro ? ta marim dhe erinen..?

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kuriozitete & Zbulimet e fundit nė botė (foto)
  Nga ReniX nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 59
  Postimi i Fundit: 27-06-2013, 07:45 PM
 2. Foto nga ndėrtesa mė e lart nė botė
  Nga vaaldr1n nė forum Arkitekturė dhe Dekor
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 02-02-2013, 12:49 PM
 3. Qeni mė i vogel nė botė! (foto)
  Nga vaaldr1n nė forum Flora dhe Fauna
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-12-2012, 06:35 PM
 4. 2010 neper bote - Foto me festimet e nderrimit viteve!
  Nga ReniX nė forum Galeria Fotografike
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 02-01-2010, 12:07 PM
 5. [FOTO]Festimet e Viti 2007 nėpėr Botė
  Nga Lirenti nė forum Galeria Fotografike
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 07-07-2007, 04:41 PM

Etiketat pėr kėtė Temė