Ēfarė ju nervozon gjatė blerjes


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 28
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Ēfarė ju nervozon gjatė blerjes

  Receta Gatimi

  Mė shumė se gjysma e femrave nė kabina pėr ndėrrimin e veshjeve ndiejnė zemėrim, siklet dhe zhgėnjim, derisa 75% e femrave aq shumė u shkojnė nė nerva sa qė maksimalisht i shmangin ato dhe nganjėherė blejnė rrobat e tyre sipas numrit tė konfeksionit pa i provuar fare ato, ka bėrė tė ditur njė studim britanik. Dyert nga druri ose perdja qė mbulojnė vetėm pjesėn e mesme tė trupit janė tė shpeshta nė dyqane, ndėrsa femre u pengojnė sepse privatėsia e tyre ende vazhdon tė ekspozohet. Kjo ėshtė njėra prej arsyeve kryesore pėr se u pengojnė kabinat, ka bėrė tė ditur Shoqata britanike pėr mbrojtjen e konsumatorėve. Edhe kur bėhet fjalė pėr ēorape tė grisura, pėrkuljes pėr tė mbledhur pjesėt e veshjeve nė dysheme ose prishjes sė dyerve dykrahėshe qė u ngjajnė atyre tė perėndimit tė egėr, ky lloj i ekspozimit femrave u shkakton siklet tė madh dhe zemėrim.

  Shitėsja e angazhuar tepėr
  Ajo qėndron para kabinės, shpesh pyet a ėshtė ēdo gjė nė rregull, a jeni tė kėnaqur me veshjen dhe ju pret qė tė dilni nė mėnyrė qė tė mundet t’ju kėshillojė. Rrallė ndonjė shitėse do ta lėrė anash interesin e biznesit dhe tė ju thotė sinqerisht se diēka nuk ju rri mirė dhe nuk do tė pėrpiqet me tė gjitha forcat qė t’ju bindė tė blini diēka nė dyqanin ku punon. Pėr shkak tė angazhimit tė saj do tė provoni edhe gjėra qė nė fakt nuk ju pėlqejnė, por do tė detyroheni qė pėr shkak tė mundimit tė saj dhe pėr shkak tė besimit se diēka me tė vėrtetė ju rri mirė.

  Numri i kufizuar
  i pjesėve tė veshjes
  Gjithnjė e mė shumė dyqane kanė rregulla pėr mbajtjen e njė numri tė kufizuar tė veshjeve nė kabinė, gjė qė sipas shumė blerėsve ėshtė njė rregull tepėr frustrues, pėr shkak tė tė cilit ju duhet tė dalin nga gardėroba disa herė dhe tė presin nė rend, nė mėnyrė qė t’ia dalin qė tė blejnė atė qė ju pėlqen nė numrin e duhur.

  Pasqyrat tė cilat ju
  bėjnė tė dukeni mė e hollė
  Ky mashtrim i pasqyrės ėshtė i shpeshtė nė dyqanet qė mbajnė firma tė shtrenjta dhe krijojnė iluzionin qė diēka na rri mė mirė sepse nė to dukemi mė tė holla, pra pėr shkak tė kėsaj jemi tė gatshme edhe tė paguajmė mė shumė. Befasia vjen pas kthimit nga dyqani dhe veshja e rrobave tė blera nė shtėpi, ndėrsa femrat e mėsuara nga pėrvoja kėshillojnė qė nė rast se ju duket se pasqyra ju bėn tė dukeni mė e hollė, tė ecni deri te vitrina e dyqanit dhe tė shikoni veten aty, para se tė filloni tė blini.

 2. #2
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Asnjehere nuk acarohem une...marr cfare me duhet dhe iki....nuk e lodh shume trurin....

 3. #3
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Mua me nervozon se ke te zgjedh kush eshte me e mira,

 4. #4
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  mua ajo qe me acaron kaq shume eshte qe personat qe te sherbejne vetem fjale per te te bere qejfin thone
  sme ka goditur 1 here e kunderta  ps. me kete online shopping jam qetesuar

 5. #5
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga UDEK Lexo postimin
  mua ajo qe me acaron kaq shume eshte qe personat qe te sherbejne vetem fjale per te te bere qejfin thone
  sme ka goditur 1 here e kundert

  hahah edhe kjo shum e vertet

 6. #6
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga UDEK Lexo postimin
  mua ajo qe me acaron kaq shume eshte qe personat qe te sherbejne vetem fjale per te te bere qejfin thone
  sme ka goditur 1 here e kunderta  ps. me kete online shopping jam qetesuar
  po ate pun kan perndrysh do mbasin pa shit gje gjith diten..


  Mu me acaron kur du te marr diq se me plq,dhe nuk ka numer ose ngjyra qe un dua

 7. #7
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  nuk nervozohem....por merzitem ne rastet kur skam lek te blej dicka qe dua

 8. #8
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  zakonisht kur dal shopping, rrobat rralle i provoj! Vetem i marr ne dore afrohem tek pasqyra dhe e shoh qe po me bjen dhe e mar

 9. #9
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  zakonisht kur dal shopping, rrobat rralle i provoj! Vetem i marr ne dore afrohem tek pasqyra dhe e shoh qe po me bjen dhe e mar
  vertet ??
  jo , un i provoj , e i strerprovoj ..... nuk pertoj fare

  por kam nje gje te keqe :S....sa vete ne shtepi .... me dalin nga qejfi prz
  kam rroba qe si kam vesh kurr

 10. #10
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  lol labe

  pertoj ti provoj shum... por nga1her edhe i bej 2 ore duke kerkuar dhe ne fund sblej gje lol

  merzitem shpejt kur dalim me mamin qe rrin duke kerkuar... dhe nuk kam nerva te pres :S

 11. #11
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  lol labe

  pertoj ti provoj shum... por nga1her edhe i bej 2 ore duke kerkuar dhe ne fund sblej gje lol

  merzitem shpejt kur dalim me mamin qe rrin duke kerkuar... dhe nuk kam nerva te pres :S
  hahaha , jo kur dal me mamin nuk nervozohem ,perkundrazi .... mundohem ti mbush mendjen te blej ndonje gje te bukur ... ( qe ta vesh dhe un )

  per 8 marsin i kam bler nje pallto aq te bukur....(e bleva se me rrinte dhe mua sh mir )

 12. #12
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  hahahahaha per kete arsye as ajo nuk ta ka prishur qejfin

 13. #13
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  ajo se morri vesh qellimin tim mo
  sa e keqe un e ....
  se mos ja thuash ore ...

 14. #14
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  hahahaha jo jo nuk flas lol

 15. #15
  *********e 20% Maska e ENGJELLUSHJA
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Ku flitet realiteti
  Postime
  205
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Pantollonat me gjij shume te shkurter

 16. #16
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Me acarojn jasht mase shum shiteset.....kur perpiqen te te mbushin mendjen me 100 fjal ne sekond .........si duroj dot prz.....

 17. #17
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  Me acarojn jasht mase shum shiteset.....kur perpiqen te te mbushin mendjen me 100 fjal ne sekond .........si duroj dot prz.....
  aman kujt i thua?....e keqja eshte se nuk iu pushon goja....terrrrrrrrrrrrrrrr terrrrrrrrrrrrrrrrr te lodhin...c'do kush kur shkon per blerje e ka pak a shume iden se cfare i duhet....
  keshtu qe s'ka njeri ne bote qe te te mund te ndryshoj shijet e tua...vetem sa te bejne te zhdukesh nga te mos dukesh me prej andej hahahaha

 18. #18
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  aman kujt i thua?....e keqja eshte se nuk iu pushon goja....terrrrrrrrrrrrrrrr terrrrrrrrrrrrrrrrr te lodhin...c'do kush kur shkon per blerje e ka pak a shume iden se cfare i duhet....
  keshtu qe s'ka njeri ne bote qe te te mund te ndryshoj shijet e tua...vetem sa te bejne te zhdukesh nga te mos dukesh me prej andej hahahaha
  moj , hajde de kur bejn reklamen e mallit....se ne fund te fundit per ate jan aty.....
  po plasje te vjen kur te thon ' kte e kam shitur shum....e kan pelqyer shum vajza.....skam shum qe e kam sjell ne dyqan.....'
  (nderkoh qe ti mund ta kesh par aty qe para 6 muajsh )

 19. #19
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  hahahahahahhaha....i'ua kerkon detyra...por mua me acarojne dhe pike....

 20. #20
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  ēmimi, asgje tjeter

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Cili eshte Tableti ideal per mua ? Guida e blerjes: Vere 2012!
  Nga vaaldr1n nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-07-2012, 10:22 AM
 2. Google Chrome 8: Ēfarė ka tė re dhe ēfarė po vjen
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 04-12-2010, 09:51 PM
 3. Ēfare duhet te ndani me miqe dhe ēfare jo!
  Nga ReniX nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 21-03-2010, 07:34 AM
 4. Ēfarė ėshtė dhe pėr ēfarė shėrben BitTorrent
  Nga ReniX nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-03-2008, 03:38 AM
 5. Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 16-02-2007, 09:30 AM