Ah kjo dashuria!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Ah kjo dashuria!

  Receta Gatimi  Kur ta shihni turbullohesh, gjunjėt tė dridhen, me habi e shikon, vazhdimisht mendon pėr tė, ndėrsa fytyra tė merr njė ngjyrė tė kuqe kur ai tė drejtohet. O po, e tėra kjo qartė tregon se tė ka goditur shigjeta e Amorit.

  E dashur vajzė, diagnoza juaj ėshtė shumė e qartė, totalisht je dashuruar. Dhe ēka tė bėni tani? I kemi kujtuar disa opsione pėr ju tė cilat do t’i shfaqim nė vazhdim:

  Lėrja fatit nė dorė

  Edhe pse mikja me siguri do tė thotė qė tė hidhesh nė aksion, ti ndoshta nuk je tip i atillė. Nėse tė gjitha i do ngadalė dhe nė detaje, atėherė me siguri edhe kėsaj gjėje do t’i qasesh nė mėnyrėn e njėjtė. Nuk i pėlqen presionet dhe ngutjet e asnjė lloji, pėr kėtė do t’i shmangėsh miket qė tė nxisin pėr aksion dhe tė cilat mendojnė qė “diēka duhet tė ketė” dhe tė vendosni pėr opsionin “nėse ndodhė, ndodhė”.

  Dhe kjo ėshtė nė rregull! Qasja e ngadalshme dhe jo e ngutur, mund tė zhvillohet nė diēka tė bukur dhe tė thellė e jo nė njė dashuri njėjavore. Pėrndryshe, nuk i duan tė gjithė djemtė vajzat e zėshme dhe qė nuk ndalen kurrė sė foluri.

  Njė qasje e kėtillė e qetė do t’ju mundėsojė njohjen mė tė mirė tė tij, por qė kjo tė ndodhė, duhet tė plotėsohet njė kusht, duhet sė paku pak tė shoqėroheni, qoftė nė klasė, nė park apo nė kinema.

  Kujdes vetėm qė pas qasjes suaj mos tė fshihet besimi qė djali ėshtė ai qė duhet i pari tė tė afrohet, pasi qė: “cool vajzat kurrė nuk e bėjnė njė gjė tė kėtillė”. Mund qė ditėt dhe netėt nė vijim t’i kaloni mbi jastėk duke thėnė: “E ēka do tė ndodhte nėse…”

  Pėrfshirja e “ndėrmjetėsuesit”

  Ndoshta njėri nga mendimet e para qė do tė paraqitet do tė jetė qė nė aksion ta pėrfshini edhe miken “le ta hulumtojė pak terrenin” dhe tė shikojė si merr frymė potenciali yt, a ka femėr tjetėr e tė ngjashme.

  E qartė qė njė plan i kėtillė do tė mund tė tė ofronte siguri shtesė, sidomos nėse pėrgjigjet sillen nė drejtim tė dėshiruar. Por, a mundeni tė jeni 100 pėr qind tė sigurt qė kėtė mikja do tė realizojė nė mėnyrėn mė tė mirė tė mundshme?

  Mund t’i thotė atij diēka qė ti nuk do tė dėshiroje, kėtė bisedė nuk mund ta kontrolloni, dhe kush e di nė cilin drejtim do t’ju dėrgojė. Pėrveē kėsaj, nė fund tė bisedės ndoshta e zbulojnė qė kanė interesime tė pėrbashkėta dhe…

  E mendoni planin dhe hidhuni nė aksion

  Ka shumė mėnyra nė tė cilat tė pėrzgjedhurit tė zemrės suaj mund t’i shfaqni ndjenjat tuaja…

  Silluni nė vendet ku ai qėndron (apo ku jeni takuar), jeni tė shoqėrueshme dhe tė buzėqeshura, mos u bėni pėrnjėherė se nuk e shihni, qeshni dhe pėrshėndeteni si duhet, mos merrni miket “tė mėrzitshme” me vete, shikojeni nė sy nė vend qė tė shikosh nė dysheme, pyesni pėr diēka e cila u intereson te dyve, jepni ndonjė kompliment, lėshohuni nė diskutime pėr atė qė u lidhė, shkėmbeni qėndrimet tuaja dhe mendimet … Vėshtroje reagimin e tij, por duhet ta dini qė njerėzit nė mėnyrė tė ndryshme i shfaqin ndjenjat e tyre, sidomos nėse i drejtohen dikujt qė u pėlqen … Pėr ēdo rast, mos bėni asgjė pėr ēka mė vonė do tė pendoheshit.

  Mbajeni nė mend simpatitė vijnė e shkojnė, rrėmbimi na ngritė dhe lėshon nė tokė, dhe nė ēdo moment qėndroni nė pėrputhje me karakterin tuaj. Mos u dėshpėroni nėse dashuria nuk tė kthehet. Nėse edhe nuk ndodhė dashuria, ndryshoje qėndrimin tuaj, merru me aktivitete tjera, shoqėrohu me njerėz, janė miliona mėnyra me tė cilat do tė tejkaloni dashurinė e parealizuar.

 2. #2
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Mossssssssssssssss me thuaj qe ke rene ne dashuri moj zemer?....

 3. #3
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  Mossssssssssssssss me thuaj qe ke rene ne dashuri moj zemer?....
  Jo mojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj se bej un ate gje njherrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

 4. #4
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  Jo mojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj se bej un ate gje njherrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
  sikur te ishte kaq e thjesht...dashuria kur te vinte tek ne te na merrte leje?.....jo zemer joooooooooooo vjen dhe nuk te pyet hic...por te trazon e ti bene mend dhalle

 5. #5
  i/e rregjistruar 20% Maska e Momoja
  Anėtarėsimi
  Dec 2010
  Vendndodhja
  Vlore (mos do gje dhe lagjen ? ... pfff )
  Postime
  108
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  po ti lena a lumadhe ca na i ze ne goj... ja na filloi zemra neve agrrr

 6. #6
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Momoja Lexo postimin
  po ti lena a lumadhe ca na i ze ne goj... ja na filloi zemra neve agrrr
  hahaha e kapi paniku ket

 7. #7
  i/e rregjistruar 20% Maska e Momoja
  Anėtarėsimi
  Dec 2010
  Vendndodhja
  Vlore (mos do gje dhe lagjen ? ... pfff )
  Postime
  108
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  hahaha e kapi paniku ket
  ...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 18-05-2013, 10:26 AM
 2. Dashuria!
  Nga Altin111 nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 08-05-2012, 09:24 AM
 3. Dashuria
  Nga florenti1 nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 14-04-2012, 11:12 AM
 4. Dashuria ime...TI..
  Nga erinda nė forum Krijimtaria juaj
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 21-02-2012, 02:11 PM
 5. Kur dashuria na ben keq
  Nga Kliton nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-05-2009, 11:12 PM