Shpjegimi i Hash dhe At ne Twitter


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Shpjegimi i Hash dhe At ne Twitter

  Receta Gatimi

  Simboli at "@" dhe simboli hashtag, apo "#" , jane dy komponent shume te rendesishem ne rrjetin social Twitter. Fale ketyre dy simboleve perdoruesit mund te komunikojne me njeri tjetrin apo mund te kerkojne fjale kyēe te populluara.  Funksioni i Simbolit @ (at)

  Ky simbol ne Twitter perdoret per te permendur ose si nje referim te nje personi ne rrjetin social. Pas simbolit @ duhet te vije emri i personit @emripersonit

  Shembull:
  Faleminderit @Lirenti per linkun e keshilluar.
  Jemi duke punuar mbi sistemin e ri te forumit me stafin e @Lirenti .
  Ne kete rast, kur referoni dike me simbolin @ personit permendur do ti shkoj nje njoftim mbi citimin qe keni bere.


  Funksioni i Simbolit # (hash)
  Ne kete rast kemi te bejme nje opsion qe sherben per te theksuar fjalet qe doni te vini ne dukje apo fjalekyēe. Pas simbolit # duhet te vije nje fjale #fjala

  Shembull:
  Gjella me kripe dhe kripa me karar #shqip
  Nese jeni perdorues ne Twitter mos harroni te ndiqni faqen tone ne adresen http://www.twitter.com/Lirenti

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Faleminderit!

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  shpjegimi i disa shkurtesave ne Twitter! 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  ky po qe eshte nje shpjegim i mir @ReniX

  Tani po iki te kontrolloj ndonje tem #Forum


  hahahaha

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Oh TIL disa # te reja hahah!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 10-01-2013, 08:12 PM
 2. 10 Ushqime qe te sjellin fat ne jete po ti hash!
  Nga ReniX nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 22-02-2012, 11:54 AM
 3. Twitter dėshiron tė dijė arsyen e moskalimit nė New Twitter
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-02-2011, 08:22 PM
 4. Shpjegimi i ėndėrrave
  Nga Sefedini nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-04-2009, 05:56 PM
 5. Shpjegimi i JAVA
  Nga Gend nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 30-06-2008, 08:11 PM

Etiketat pėr kėtė Temė