Nė qytetin e Shkodrės u organizua sot Dita e Turizmit 2012, ku pėrmes njė panairi u paraqit oferta turistike e kėtij viti pėr Qarkun e Shkodrės. Pėrveē njėsive vendore tė kėtij Qarku, nė panair morrėn pjesė edhe agjenci turistike tė rajonit si dhe studentė tė degės sė turizmit, nė Universitetin e Shkodrės. Shkodra ėshtė njė rajon me vlera tė shumta turistike, por qė, sipas pjesėmarrėsve nė panair, nevojitet njė promovim mė i mirė i kėtyre vlerave.
burimi-VOA