Shtatė lloje tė meshkujve, tė cilėve femrat nuk mund t’u rezistojnė !!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Talking Shtatė lloje tė meshkujve, tė cilėve femrat nuk mund t’u rezistojnė !!

  Receta Gatimi

  A keni menduar ndonjėherė pse disa meshkuj kanė shumė fat, kur ėshtė bėhet fjalė pėr lidhjet e tyre me femra? Ky nuk ėshtė ndonjė sekret i caktuar i disa meshkujve. Pra, sekreti nuk ėshtė dukja e tyre, as muskujt e zhvilluar tė tyre, por arsyeja pse femrat thjeshtė grishen nga meshkujt janė tiparet e caktuara tė karakterit tė tyre.
  Mė poshtė kemi shtatė “tipa ideal” tė meshkujve, pas tė cilėve disa femra ‘shkrihen’. Por jo tė gjitha femrat mund tė jenė tė dhėna pas kėtyre shtatė tipave tė meshkujve. Sidoqoftė, nga ky shkrim mund tė mėsoni se cilat janė kategoritė e meshkujve, pas tė cilėve janė tė dhėna disa femra.

  1. Mashkulli romantik


  Ai beson nė romancėn klasike. Ai gjithmonė i sjell asaj lule dhe ēokollata dhe i ndez qirinjtė gjatė darkės. Ai e thėrret atė shpesh me telefon qė t’ia bėjė me dije se ėshtė duke menduar pėr tė, ndėrsa kur janė bashkė ai duke e shikuar nė sy partneren i tregon se si ėshtė duke u ndier.
  Pse ai ėshtė aq magjepsės: Femrave u pėlqen, kur ato ēmohen dhe vlerėsohen nga meshkujt romantik, sepse ato ndihen mirė. Ai bėn gjeste romantike pėr t’i treguar asaj se ai ėshtė i interesuar pėr tė, tipar i cili e bėn femrėn tė ndihet e lirė nė shprehjen e ndjenjave qė ka pėrbrenda saj.

  2. Mashkulli i besueshėm


  Ai ėshtė plotėsisht i sigurt nė veten e vet. Ai ėshtė i sigurt gjatė paraqitjeve tė tij nė publik dhe rrezaton kontroll dhe pushtet. Nė lidhje nuk shpreh xhelozi ndaj meshkujve tė tjerė, sepse falė vetėsigurisė qė ndien, ai nuk ndihet i kėrcėnuar nga prezenca e meshkujve nė jetėn e tė dashurės, qofshin ata shokė ose kolegė.

  Pse ai ėshtė aq magjepsės: Femrave u duken tėrheqės meshkujt qė kanė vetėsiguri. Nėse ju mendoni se jeni shumė i mirė dhe silleni ashtu, ka tė ngjarė qė ky qėndrim tė ndikojė tek ajo qė tė mendojė njėsoj. Meshkujt me vetėbesim dhe vetėsiguri nuk kėrkojnė miratim nga femrat dhe pikėrisht ky fakt i bėn ato qė t’i duan ata edhe mė shumė.

  3. Mashkulli me shpirt artisti


  Mashkulli me shpirt artist ėshtė tip spontan dhe jeton pėr momentin. Ai shpesh pėrdor kreativitetin e vet pėr t’iu vardisur femrės, p.sh. duke shkruar vargje poetike pėr tė, ose duke pikturuar ndonjė pikturė, tė cilėn ia ka dedikuar asaj.

  Pse ėshtė ai aq magjepsės: Ēdo femėr dėshiron tė ndihet unike dhe e veēantė. Mėnyra mė e mirė pėr ta bėrė atė tė ndihet ashtu ėshtė ta pėrdorni atė si muzė ose burim frymėzimi. Asaj i lind kureshtja pėr imagjinatėn krijuese tė mashkullit me shpirt artistik, veēanėrisht e josh mėnyra se si e pėrfshin ai atė nė krijimtarinė e vet artistike.

  4. Mashkulli i huaj


  Ai vjen nga vendet e largėta ekzotike dhe ai mund tė ketė njė theks tė lezetshėm, ose qasje unike nė mėnyrėn se si e sheh botėn. Sjellja e tij e pėrditshme dhe zakonet shoqėrore mund tė jenė pakėz tekanjoze, por ai gjithmonė e ia arrin tė dalė nga situata nė mėnyrė posaēėrisht joshėse. Pra, nė qoftė se jeni nė njė vend tė huaj dhe i posedoni kėto tipare, atėherė do ta keni vėmendjen e femrave vendase.

  Pse ėshtė ai aq magjepsės: Shpesh herė femrat e zgjedhin kėtė tip tė meshkujve, sepse janė kureshtare pėr ta njohur pjesėn tjetėr tė botės, por shumica e tundimeve pushojnė sė qeni magjepsėse me rastin e takimit tė ndonjė personi qė vjen nga ndonjė kulturė tjetėr e huaj. .

  5. Mashkulli me shpirt aventurieri


  Mashkulli me shpirt aventurieri ėshtė ai mashkull qė shkon ‘kah ta bart era’–dhe era zakonisht e bart nėpėr aventura tė ēuditshme. Ai mund tė jetė person, i cili e nget motorin, ose person qė ikėn nga vendi i punės pėr tė marrė tė dashurėn nė njė udhėtim, pėr tė cilin vendos pa menduar, nė momentin e fundit. Por kėta lloj meshkujsh nuk brengosen aspak pėr pasojat. Ky tip i mashkullit lejon qė ta orientojnė teket e veta.

  Pse ėshtė ai aq magjepsės: Ēdo femėr dėshiron pak rebelizėm. Asaj i pėlqen sjellja e tij e shkujdesur dhe shpreson se kjo veti do tė jetė kalimtare. Shpirti aventurier sjell nė marrėdhėnie elemente rinore dhe dėshiron tė pėrpiqet ta zbutė atė, edhe pse ajo e di se nuk do tė ketė sukses tė vėrtetė.

  6. Mashkulli inteligjent


  Ai nxit biseda intelektuale qė janė frymėzuese dhe pret tė dėgjojė ēfarė ka pėr tė thėnė e dashura e tij lidhur me ato tema. Ai e bėn tė qeshė me sensin e tij tė humorit, ka njė aftėsi tė mistershme tė bėjė biseda interesante. Ai mund tė llafosė me tė me orė tė tėra dhe asnjėherė nuk bėhet i mėrzitshėm.

  Pse ėshtė ai aq magjepsės: Veēoria e komunikimit intelektual ėshtė njė element i fuqishėm qė e mban tė fort njė marrėdhėnie dhe nėse ju mund tė dėshmoni se e keni kėtė veēori, ajo shumė shpejt do tė bjerė nė ‘grackė’.  7. Mashkulli i kujdesshėm


  Ai e mban tė hapur derėn e veturės dhe e tėrheq ulėsen e saj. Ai e paguan faturėn e darkės dhe kujdeset qė t’i ofrojė ėmbėlsirėn e saj tė preferuar. Ai gjithmonė e fton atė pėr tė dalė duke i dhėnė njė pretekst tė arsyeshėm dhe vjen e merr para derės sė shtėpisė sė saj. Ai ėshtė nė pėrgjithėsi i ndjeshėm dhe kujdeset pėr faktin se si po ndihet ajo dhe kur ndihet ajo e gatshme qė tė shkojnė nė shtėpi.

  Pse ėshtė ai aq magjepsės: Kur njė grua pėrjeton njė lidhje me njė mashkull jo tė mirė, me njė mashkull tė pasjellshėm, me njė mashkull i cili nuk u pėrgjigjej thirrjeve tė saj, ajo me siguri do t’i rivlerėsojė prioritete e veta. Nevojitet pak pjekuri qė ta realizojnė kėtė, por nė fund shumica e vajzave e kuptojnė se ato dėshirojnė njė mashkull i cili do t’i trajtojė mirė pėr njė periudhė afatgjate.

  Disa kėshilla
  Mos e kopjoni cilėn do nga kėto karakteristika tė tipave tė meshkujve deri nė skajshmėri dhe mos provoni tė tjetėrsoheni dhe tė dukeni se jeni dikush tjetėr – kjo do tė binte nė sy shumė qartė.
  Ēelėsi i suksesit ėshtė qė tė kuptoni pse femrave u pėlqejnė tiparet e karaktereve tė pėrshkruara mė lartė dhe cilat janė ato sjellje, tė cilat ato i vlerėsojnė. Pastaj pėrzieni kėto tipare dhe analizoni cilat janė ato tipare tė cilat do t’ju bėnin juve tė ndiheni rehat. Vetėm me pak pėrpjekje ju do tė jeni nė gjendje tė zbuloni disa veēori tuaja tė pa rezistueshme.

  A nuk e vlen tė humbni kohėn tuaj?

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  702
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Kam pak lidhje me te 2 dhe te 7

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga mOrtaja123 Lexo postimin
  Kam pak lidhje me te 2 dhe te 7
  duhet te kesh lidhje me ate te fotoja , pastaj te kalosh tek pikat e meposhtme ............

 4. #4
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  e kam thene une kush ka pretendime tregu hapur eshte

 5. #5
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Un nuk bej pjes te asnje nga keta lloj.....

 6. #6
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  Keshilla te dobishme

  - - - Updated - - -

 7. #7
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16


  Mua personalisht me pelqejne meshkujt me nr

  3...

  5..

  6...

  edhe 4...nuk eshte keq

 8. #8
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  s'qenkam ne list

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Femrat kunder Meshkujve dhe anasjelltas!
  Nga labja nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 349
  Postimi i Fundit: 24-03-2014, 01:55 PM
 2. Femrat "cmenden" pas meshkujve me pamje te eger...
  Nga erinda nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 18-05-2012, 10:15 PM
 3. Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 27-04-2011, 10:10 PM
 4. Pse ka dy lloje futbolli?
  Nga lovee nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-03-2011, 09:04 PM
 5. Shtatė problemet mė tė mėdha tė meshkujve pėr tė cilat u vlon gjaku!
  Nga Kliton nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 02-08-2009, 01:11 PM