Vajza Qė Ia Rrėqethi Lėkurėn Nėnės!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12

  Post Vajza Qė Ia Rrėqethi Lėkurėn Nėnės!

  Receta Gatimi

  Nėnė, dashuria ndaj Allahut ėshtė gjithēka, por kjo dashuri nuk manifestohet vetėm duke e fshehur brenda nė zemėr, por duhet tė bėsh tė pamundurėn pėr Tė, qė ta dėshmosh dashurinė ndaj Tij.


  Bija: Nėnė, kam kuptuar se ēdo gjė qė ekziston nė qiell dhe nė tokė i bindet Allahut, pasi qė Ai ėshtė qė i krijoi ato.

  Nėna: Po bija ime ashtu ėshtė, e ke kuptuar fare mirė - tha duke buzėqeshur.

  Bija: Nėnė, a nuk duhet qė dashuria mė e madhe e jona tė jetė ndaj Zotit e jo ndaj krijesave tė tij?

  Nėna: Sigurisht bijė, ėshtė Ai qė krijoi dashurinė nga Mėshira e Tij e si ta duam krijesėn pėrpara Krijuesit!?

  Bija: Nėnė, mė trego, e do Allahun mė shumė se ēdo gjė?

  Nėna: Bija ime, ēdo njeri qė e beson Atė, e do fort dhe e mban thellė nė zemėr besimin ndaj Tij, sigurisht qė edhe unė e dua.

  Bija: Atėherė mė trego, sikur tė vinte njė ditė dhe tė mė humbisje, a do tė bėje ēmos qė tė mė gjeje?

  Nėna: Ēfarė flet bija ime, fėmija pėr nėnėn ėshtė gjėja mė e bukur qė mund tė ketė, do tė bėja tė pamundurėn derisa tė tė gjeja.

  Bija: A do tė tė merrte malli pėr mua? A do tė trishtoheshe?

  Nėna: Bija ime, pėrderisa ti je nė shkollė, mungesa jote ndihet brenda shtėpisė e tė mos flasim pėr mungesėn tėnde nė zemrėn time.

  Bija: Nėnė, ti do tė bėje ēmos sepse jam mishi dhe gjaku yt dhe mė do tej mase apo jo? Atėherė, tė pyes nėnė, pse nuk fillon namazin?

  Nėna: Nuk tė kuptoj bija ime, pse gjithė ato pyetje e tani mė drejtohesh me pyetjen e namazit?

  Bija: Nėnė, ti the qė mė do dhe do tė bėje tė pamundurėn vetėm qė mos tė mė humbisje, ndėrsa pėr tė Dashurin tonė mė tė madh nuk je nė gjendje tė bėsh atė qė Ai ta kėrkon. Jo qė Ai ėshtė i humbur, por ne duhet kėrkuar, sepse jemi tė humbur kur prej Tij nuk kėrkojmė! Ti the qė do tė tė mungoja shumė, e si nuk tė mungon Allahu? Ti the qė do tė trishtoheshe shumė pėr mua, e si mendon vallė, a ėshtė i kėnaqur Zoti kur robi i Tij e refuzon?

  Nėnė, dashuria ndaj Allahut ėshtė gjithēka, por kjo dashuri nuk manifestohet vetėm duke e fshehur brenda nė zemėr, sepse duhet tė bėsh tė pamundurėn edhe pėr Tė, qė ta dėshmosh dashurinė ndaj Tij.
  Nėna ime, tė kėshilloj qė ta fillosh namazin dhe tė ndjesh ėmbėlsinė e nėnshtrimit duke nuhatur dheun nga i cili u krijove!

 2. #2
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Nėnė, dashuria ndaj Allahut ėshtė gjithēka, por kjo dashuri nuk manifestohet vetėm duke e fshehur brenda nė zemėr, sepse duhet tė bėsh tė pamundurėn edhe pėr Tė, qė ta dėshmosh dashurinė ndaj Tij.
  Nėna ime, tė kėshilloj qė ta fillosh namazin dhe tė ndjesh ėmbėlsinė e nėnshtrimit duke nuhatur dheun nga i cili u krijove!

  skam fjal.

 3. #3
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  skam fjal.
  .....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Maska me vezė mbron dhe pėrmirėson lėkurėn
  Nga Erinaa nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 21-02-2013, 01:03 PM
 2. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-12-2011, 06:43 PM
 3. Kafeina mbron lėkurėn nga dielli
  Nga vaaldr1n nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-08-2011, 11:10 AM
 4. Domatja mbron lėkurėn nga plakja
  Nga vaaldr1n nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-08-2010, 01:38 PM
 5. Kujdesi qe duhet te tregoni per lekuren ne kete stine
  Nga kuklla nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-06-2008, 09:39 PM