Receta Gatimi

Vajza Qė Ia Rrėqethi Lėkurėn Nėnės!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
  1. #1
    Abdullah Autorė Maska e abdullah92
    Anėtarėsimi
    Jun 2009
    Vendndodhja
    Pc
    Postime
    1,517
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16

    Post Vajza Qė Ia Rrėqethi Lėkurėn Nėnės!

    Nėnė, dashuria ndaj Allahut ėshtė gjithēka, por kjo dashuri nuk manifestohet vetėm duke e fshehur brenda nė zemėr, por duhet tė bėsh tė pamundurėn pėr Tė, qė ta dėshmosh dashurinė ndaj Tij.


    Bija: Nėnė, kam kuptuar se ēdo gjė qė ekziston nė qiell dhe nė tokė i bindet Allahut, pasi qė Ai ėshtė qė i krijoi ato.

    Nėna: Po bija ime ashtu ėshtė, e ke kuptuar fare mirė - tha duke buzėqeshur.

    Bija: Nėnė, a nuk duhet qė dashuria mė e madhe e jona tė jetė ndaj Zotit e jo ndaj krijesave tė tij?

    Nėna: Sigurisht bijė, ėshtė Ai qė krijoi dashurinė nga Mėshira e Tij e si ta duam krijesėn pėrpara Krijuesit!?

    Bija: Nėnė, mė trego, e do Allahun mė shumė se ēdo gjė?

    Nėna: Bija ime, ēdo njeri qė e beson Atė, e do fort dhe e mban thellė nė zemėr besimin ndaj Tij, sigurisht qė edhe unė e dua.

    Bija: Atėherė mė trego, sikur tė vinte njė ditė dhe tė mė humbisje, a do tė bėje ēmos qė tė mė gjeje?

    Nėna: Ēfarė flet bija ime, fėmija pėr nėnėn ėshtė gjėja mė e bukur qė mund tė ketė, do tė bėja tė pamundurėn derisa tė tė gjeja.

    Bija: A do tė tė merrte malli pėr mua? A do tė trishtoheshe?

    Nėna: Bija ime, pėrderisa ti je nė shkollė, mungesa jote ndihet brenda shtėpisė e tė mos flasim pėr mungesėn tėnde nė zemrėn time.

    Bija: Nėnė, ti do tė bėje ēmos sepse jam mishi dhe gjaku yt dhe mė do tej mase apo jo? Atėherė, tė pyes nėnė, pse nuk fillon namazin?

    Nėna: Nuk tė kuptoj bija ime, pse gjithė ato pyetje e tani mė drejtohesh me pyetjen e namazit?

    Bija: Nėnė, ti the qė mė do dhe do tė bėje tė pamundurėn vetėm qė mos tė mė humbisje, ndėrsa pėr tė Dashurin tonė mė tė madh nuk je nė gjendje tė bėsh atė qė Ai ta kėrkon. Jo qė Ai ėshtė i humbur, por ne duhet kėrkuar, sepse jemi tė humbur kur prej Tij nuk kėrkojmė! Ti the qė do tė tė mungoja shumė, e si nuk tė mungon Allahu? Ti the qė do tė trishtoheshe shumė pėr mua, e si mendon vallė, a ėshtė i kėnaqur Zoti kur robi i Tij e refuzon?

    Nėnė, dashuria ndaj Allahut ėshtė gjithēka, por kjo dashuri nuk manifestohet vetėm duke e fshehur brenda nė zemėr, sepse duhet tė bėsh tė pamundurėn edhe pėr Tė, qė ta dėshmosh dashurinė ndaj Tij.
    Nėna ime, tė kėshilloj qė ta fillosh namazin dhe tė ndjesh ėmbėlsinė e nėnshtrimit duke nuhatur dheun nga i cili u krijove!

  2. #2
    Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
    Anėtarėsimi
    Jun 2010
    Postime
    6,231
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    Nėnė, dashuria ndaj Allahut ėshtė gjithēka, por kjo dashuri nuk manifestohet vetėm duke e fshehur brenda nė zemėr, sepse duhet tė bėsh tė pamundurėn edhe pėr Tė, qė ta dėshmosh dashurinė ndaj Tij.
    Nėna ime, tė kėshilloj qė ta fillosh namazin dhe tė ndjesh ėmbėlsinė e nėnshtrimit duke nuhatur dheun nga i cili u krijove!

    skam fjal.

  3. #3
    Abdullah Autorė Maska e abdullah92
    Anėtarėsimi
    Jun 2009
    Vendndodhja
    Pc
    Postime
    1,517
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
    skam fjal.
    .....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Maska me vezė mbron dhe pėrmirėson lėkurėn
    Nga Erinaa nė forum Bukuri dhe Estetikė
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 21-02-2013, 12:03 PM
  2. Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 07-12-2011, 05:43 PM
  3. Kafeina mbron lėkurėn nga dielli
    Nga vaaldr1n nė forum Trupi dhe Shėndeti
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 19-08-2011, 11:10 AM
  4. Domatja mbron lėkurėn nga plakja
    Nga vaaldr1n nė forum Trupi dhe Shėndeti
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 13-08-2010, 01:38 PM
  5. Kujdesi qe duhet te tregoni per lekuren ne kete stine
    Nga kuklla nė forum Trupi dhe Shėndeti
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 28-06-2008, 09:39 PM