Tregim shum i bukur


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
 1. #1
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12

  Post Tregim shum i bukur

  Receta Gatimi

  Si ēdo ditė, burri u kthye nga puna. Ai i gjeti tre fėmijėt e tij duke luajtur para shtėpisė, tė zhytur nė baltė, me rroba gjumi tė cilat nuk i kishin ndėrruar qė nė mėngjes. Nė ambientin pas shtėpisė, ishin pėrhapur gjithandej enė tė palara, letra dhe papastėrti. Dera e makinės sė gruas ishte e hapur, po ashtu dhe dera e pėrparme e shtėpisė.
  Me tė hyrė nė shtėpi, vuri duart nė kokė, pasi gjithēka ishte rrėmujė. Llamba e sallonit ishte e thyer, tapeti ishte hedhur mėnjanė, zėri i televizorit ishte i ngritur nė kulm, lodrat e fėmijėve ishin tė hedhura sa andej kėndej. Nė kuzhinė, lavamani ishte plot e pėrplot me enė tė palara, ushqimet dhe thėrrimet nuk ishin hequr nga tavolina, kurse dera e frigoriferit qėndronte e hapur.
  Me njė frymė ai ngjit shkallėt pėr nė katin e dytė, duke kaluar pirgje lodrash dhe rrobash, i shqetėsuar se mos i kishte ndodhur ndonjė e keqe tė shoqes. Tek dera e banjės u gjend pėrballė njė njolle tė madhe uji e cila ishte nė zgjerim e sipėr. Brenda, banja ishte plot peshqirė tė njomė dhe tė lagur, sakaq vaska e mbushur me ujė me shkumė. Vetė pasqyra e banjės ishte gjithė pastė dhėmbėsh.
  Me nxitim ai hyri nė dhomėn e gjumit, pėr ta gjetur gruan e tij tė shtrirė duke lexuar njė roman. E shoqja i hodhi njė vėshtrim dhe me njė buzėqeshje tė ngrohtė e pyeti si e kishte kaluar ditėn. Gjithė habi, i shoqi e pyeti:”Ēfarė ka ngjarė kėshtu?!”
  E shoqja i buzėqeshi sėrish dhe i tha:”Ēdo ditė kur kthehesh nga puna, mė pyet:”Ēfarė bėn gjithė ditėn nė shtėpi xhanėm?! Apo nuk ėshtė kėshtu?”
  I shoqi iu pėrgjigj:”Po, ashtu ėshtė.”
  E shoqja i tha:”Mirė, qė ta dish, sot nuk e kam bėrė punėn qė bėja ēdo ditė. Ja ēfarė ka ndodhur.”
  Ėshtė shumė e rėndėsishme qė secili tė ndėrgjegjėsohet pėr lodhjen dhe mundin e tjetrin pėr tė kryer punėn qė i takon. Kėshtu, nuk do t’ia mbushin vetes mendjen top se jemi tė vetmit qė mundohemi dhe lodhemi, sakaq tė tjerėt bėjnė sehir. Vlerėsoje mundin e tė tjerėve dhe mos e shih punėn e tyre me dylbi sė prapthi..

 2. #2
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Vella ke filluar dhe ti si keto grupet e FCB?

 3. #3
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  Vella ke filluar dhe ti si keto grupet e FCB?
  Hahahahaha Po

 4. #4
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  hahahaha...i lezetshem ky shkrim

 5. #5
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga abdullah92 Lexo postimin
  Hahahahaha Po
  Hajt degjo femrat tani!!!


 6. #6
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  me pelqeu (: (:

 7. #7
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  Hajt degjo femrat tani!!!


  Hahahaha po duhet me e thene te verteten nganjehere

  - - - Updated - - -

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Mima Lexo postimin
  hahahaha...i lezetshem ky shkrim

  Hahaha eshte e vertete

  - - - Updated - - -

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  me pelqeu (: (:
  .....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Lexojeni tregim shum interesant..Ja vlen
  Nga abdullah92 nė forum Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 11-06-2012, 10:15 PM
 2. Tregim i ēuditshėm i njė femre
  Nga Enkelejda_24 nė forum Bota shpirtėrore
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 17-02-2010, 11:58 PM
 3. Formatizimi i Windows 7 Tregim me Imazhe
  Nga Design nė forum Siguria Informatike
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 09-02-2010, 10:11 PM
 4. mkPortal1.1.2 Instalimi (Tregim me Imazhe)
  Nga Design nė forum Webmaster Area
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-06-2009, 12:00 AM