Ajo....


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 15 prej 15
 1. #1
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Ajo....

  Receta Gatimi

  AJO lumturohet kur Ti i shkruan...
  AJO ndjen ato fluturat ne stomak...
  sa here Ti i thua dicka te bukur.
  AJO trishtohet kur sheh cifte te lezetshem..
  sepse ashtu do donte te ishte dhe AJO me Ty.

  AJO vizaton "zemra" te vogla ne fletoren e saj..
  bashke me inicialet Tua...
  AJO behet xheloze pa e kuptuar..
  kur Ti flet me femrat tjera.


  AJO do vetem te jete e lumtur..
  dhe ashtu si pakuptuar..
  Ti ke filluar te kesh rendesi per te...
  AJO ka besim dhe cdo nate lutet, "DUA TE JEM ME TE".......

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Urime dhe atij ateher

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  edhe nga ana ime

 4. #4
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  AJO lumturohet kur Ti i shkruan...
  AJO ndjen ato fluturat ne stomak...
  sa here Ti i thua dicka te bukur.
  AJO trishtohet kur sheh cifte te lezetshem..
  sepse ashtu do donte te ishte dhe AJO me Ty.

  AJO vizaton "zemra" te vogla ne fletoren e saj..
  bashke me inicialet Tua...
  AJO behet xheloze pa e kuptuar..
  kur Ti flet me femrat tjera.


  AJO do vetem te jete e lumtur..
  dhe ashtu si pakuptuar..
  Ti ke filluar te kesh rendesi per te...
  AJO ka besim dhe cdo nate lutet, "DUA TE JEM ME TE".......
  E bukur Eri

  (AJO paska rende ne dashuri me shokun e ngushte mesa duket )

 5. #5
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Jam ai tip njeriu qė tė ulėret pėr tu zhdukur
  vetėm pėr tė tė parė nėse do tė qėndrosh .
  Ajo qė tė thotė, qė ndihet mė mirė vetėm, por,
  ndėrkohė tė pėrqafon .
  Ajo tė ēon nė djall, por, qė dėshiron tė tė
  marrė pak nga pak .
  Ajo qė tė thotė "tė urrej"pėr tė tė thėnė "tė
  dua" .
  Hmm , e di , kam probleme serioze me
  komunikimin.......

 6. #6
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  AJO vizaton "zemra" te vogla ne fletoren e saj..
  bashke me inicialet Tua...
  AJO behet xheloze pa e kuptuar..
  kur Ti flet me femrat tjera.

  Po Ajo nje dit e kupton se ti nuk e ke dashuru ashtu si Ajo ka mendu, dhe ik perfundimisht nga Ti!

 7. #7
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Ajo : Cpo ben ?
  Ai : Po flas me vajzen qe dashuroj!
  Ajo : Ah Ok dhe fillon te qaj.
  Ai : Ajo nuk e di qe une e dua!
  Ajo : E perse nuk ja thua?
  Ai : Ok tani po ja them!
  Ajo : Ok!
  Ai : Duhet te te them dicka!
  Ajo : Me thuaj!
  Ai : “Te Dua”.....

 8. #8
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Ajo te ka harru krejtesisht tani!

 9. #9
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  AI...AJO...

  "Pėr ēfarė mendon?
  - Pėr Ty.
  - Dhe ēfarė mendon pėr mua?
  - Mendoj qė ti je shumė e bukur.
  - Vetėm e bukur?
  - Shumė mė tepėr.
  - Sa mė tepėr? Dua tė di sesa vlej pėr ty.
  - Nuk mund tė shprehet me fjalė. Mblidhi tė gjitha fjalėt e botės dhe do tė kuptosh se ende nuk janė mjaftueshėm. Merre tė gjithė botėn dhe do tė kuptosh se ende nuk ėshtė mjaftueshėm. Mblidhi tė gjitha dhe shtoja vetes tėnde. Je shumė mė shumė."....

 10. #10
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  AJO...

  lumturohet kur e kujton dhe i shkruan mesazh,kur e merr ne telefon dhe e pyet si eshte,...
  si ndjehet,kur e perqafon forte dhe i dhuron dashuri...te paster..kur i ben nje dhurate te vogel..jo me vlere te madhe por te vecante..qe ta preki ne zemer..dhe te tregosh dashuri e sinqeritet kur e dhuron..
  kur diskuton me te dhe e mbeshtet ne sfidat qe ndermerr..Kur je prane saj dhe e pranon edhe me te metat e saja duke luftuar me te se bashku per ti eleminuar..duke i bere komplimente te vogla por te thena me ndjenje e thjeshtesi jo fallco..
  kur i dhuron shpatullen tende qe te mbeshtetet dhe jete e sigurte ne rrugen qe ben ne jete....te te shikoj si nje shtepi mbrojtese dhe Dhuruese,qetesie shpirterore dhe Dashurie te pafundme..jo si kercenim.!

  Bejini Femrat tuaja te zemres te ndjehen te tilla..!....

  - - - Updated - - -

  Ajo...

  Ishte nje vajze e thjeshte, nje nga ato qe enderrojne pas librave dhe pas poezive.
  Ishte dhe e kendshme, kete duhet ta them. Jo nga ai lloji qe shikojme dite per dite, ato qe kthen koken dhe i shikon. Ishte me e thjeshte. Por kishte dicka qe te terhiqte, e kishte. Si nje lloj pastertie, trasparence. Ai tip femre qe kur te thote qe te do te jesh i sigurt qe per te je gjithe bota....

 11. #11
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Unhappy Ajo...

  Ajo ndoshta njė ditė, pas shumė vitesh, do tė gjendet duke pirė nje kafe me atė...

  Do t`i flasė atij pėr karrierėn e saj brillante, pėr fėmijėt e saj tė adhurueshėm e pėr bashkėshortin perfekt qė ka nė krah.

  E pastaj, do tė ngul synat nė atė filxhan tė vogėl vetėm qė tė mos pėrballet me shikimin e tij,

  tė mos humbiste nė ato syna qė e bėnė tė shihte pėr herė tė parė dashurinė e vėrtetė.

  Do tė pėrpiqet tė dėgjojė vėrtetė ato qė ai i thotė,

  duke forcuar mendjen e saj tė mos kujtonte se si tingulli i atij zėri ja bėnte zemrėn t`i rrihte aq fort.

  E akoma do tė shohė gojėn e tij pėr tė mos kujtuar se mungesa e buzėqeshjes sė tij i kishte shkaktuar gjithmonė lotė tė hidhur.

  Nė fund, pasi ka mbaruar atė kafe tė cuditshme duke luftuar atė ndjenjė akoma mė tė cuditshme nė stomak,

  do t`a pėrshėndesė me njė tė puthur nė faqe e kur tė largohet do tė ndjejė atė parfum,

  atė parfum qė ajo kishte dashur aq shumė nė rrobat e saj.

  Kėshtu, duke u kthyer nė shtėpi e vetme, do tė ndjejė njė lot t`i rrėshkasė nėpėr fytyrė e vetėm atėherė do tė kuptojė se sa e vėrtetė ishte ajo qė i pėrsėrisnin shpesh tė gjithė...

  "Dashuria e parė nuk harrohet kurrė!"

 12. #12
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Ajo e pruri koken....

 13. #13
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Dikush me pyeti:

  - E do ate akoma ?

  - Jo! J`u pergjigja!

  - Po genjen! - Me tha. Po mos t`a doje, pergjigja do kish qene "ke ?"

 14. #14
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Jemi nė kėrkim pėr diēka ... Diēka qė s'e dime , diēka qė do i jepte kuptim jetės tonė , diēka qė tė plotėson , inspiron , motivon , tė jep kurajo , tė shton ambiciet pėr mė shumė .... dhe ndodh qė e gjejmė , papritur ėshtė aty ,para teje duke buzėqeshur! Dhe ti ndjehesh mirė, gėzohesh, e se di pse?! Thjeshtė rrin aty pėrball duke vėzhguar, e pafuqishme pėr tė reaguar dhe... largohet ! e ndjek me sy deri sa zhduket ,e gjėmon por se arrin dot , i thėrret por s'tė dėgjon...
  Ske mė ēfarė tė bėsh...
  Sa mė shumė perpiqesh aq mė shumė largohet , tashmė ėshtė bėrė njė dritė e vockėl nė fund tė tunelit , qėndron aty e ndriēon si yjet nė natėn e errėt , nuk ngelėt gjė tjeter vetėm tė presėsh qė njė ditė ai ylli tė bie , qė treni tė shkoj nė fund tė tunelit ... qė t’a kapesh t’a pėrqafosh e t’a falėnderosh qė e bėri kėtė jetė mė tė bukur ... por dhe nėqoftėse nuk ndodh dhe nėqoftėse ai yll nuk bjen kurr, prap duhet t’a falenderoni qė ėshtė aty duke ndriēuar !!

 15. #15
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Unhappy

  Unė rashė nė dashuri me kurajon e saj, sinqeritetin dhe respektin e zjarrtė pėr vetveten. I besoja kėto gjėra, edhe sikur e gjithė bota tė mundohej tė mė pėrfshinte nė dyshime tė forta, qė ajo nuk ishte ajo qė dukej.
  E dashurova atė dhe ky ishte fillimi i gjithēkaje.

  |F. Scott Fitzgerald|


+ Pėrgjigju tek Diskutimi