Heshtjes....


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 23
 1. #1
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Heshtjes....

  Receta Gatimi

  Heshtjes, zė sot le t’i japim
  paska shumė pėr t’na treguar,
  ajo e menēur, di se kur tė shfaqet,
  po ashtu, zgjedh momentin
  e vendos pėr t’u larguar.
  Ndaj veten , sot mjaft e lodhėm
  e njėri-tjetrin po torturojmė,
  heshtjes ndonjėherė, hatri s’i mbetet,
  ndonjėherė,vetė na lutet qė ta mėnjanojmė......

  - - - Updated - - -

  Ėshtė shumė mė fisnike t’i shmangesh situatave tė pakėndshme pėrmes heshtjes sesa t’i tejkalosh ato pėrmes grindjes....

 2. #2
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Ekzistojnė momente kur heshtja jehon mė fuqishėm se ēdo gjė tjetėr.

  - Personi i cili nuk e kupton heshtjen tuaj, ka gjasa qė tė mos i kuptojė as fjalėt tuaja.

 3. #3
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Endera...
  Ndej mall...
  Dua te flas me ty...
  Momentet me ty ti ndaj...
  Prekje...Puthje...Veshtrime...Largesine se duroj...
  Ndjej ftohte...
  Do te doja te isha me ty qe akullin e vetmise me dashuri ta shkrijme...POR...
  Une jam akoma ketu dhe me ty nuk mund te jem.......
  Enderroj qe nje nate te afert ...bashke te jemi zemer...
  Ndjej mall....

 4. #4
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Heshtja eshte e dhimbshme, por eshte pikerisht ne heshtje qe gjerat marrin forme, dhe ka momente ne jete ne te cilat e vetmja gje qe mund te bejme eshte te presim. Tek cdokush nga ne, ne thellesi te qenies tone ka nje force qe shikon dhe degjon ate cfare nuk mund ta perceptojme akoma.Gjithcka qe jemi sot ka lindur nga heshtja e se djeshmes...

 5. #5
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Heshtja mbi te gjitha eshte nje ndrydhje e shpirtit brenda nje trupi te ligeshtuar. Ne disa raste shfrytezim i nje lirie mendimi te brendshem ne masa te kufizuara.

 6. #6
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Heshtja mbizoteroi ne ato caste kur...

  Ai e pa dhe ajo gjithashtu . . Syt e tyre per nje moment ndaluan duke pare njeri tjetrin . . !!Zemrat e tyre rihnin fort . . mbas atij shikimi te shpejt te fiksuar tek njeri- tjetri secili nga nga te dy vazhdoi rrugen e tij . . kjo pune dihej asnjeri nga ata sdo e mar guximin te flase . . RROFTE KRENARIA PRA....

 7. #7
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Gabim qenka te jetosh, gabim te enderrosh, gabim te dashurosh, gabim te kesh miqesi, gabim te qash ne vetmi, gabim te mendosh e gabim te flasesh. Cfare do ti marrim kesaj jete? Jane shume pyetje pa pergjigje.
  Shume endrra pa realitet. Gjumi zgjat pak, endrrat shume me pak.
  Zgjohesh e kupton, rikujton endrren derisa e harron.. Cfare donte te na tregonte ajo?
  Ne nje shikim fshihen shume 'perse??' Nuk e kujtoj me te shkuaren por dicka nuk ka qendruar me te atje. Je Ti!
  Shiko, po ta them troē se nuk di te sorollatem, kam frike tja nis nga e para.
  Kam frike te shikohem ne pasqyre sepse krejt natyrshem me lind pyetja 'KUSH JAM UNE??' Nuk njoh me as veten time.
  E dhimbshme te jetosh keshtu dhe s'qenka vetem per mua. Nuk eshte kjo jeta e qete qe doja te jetoja.....

 8. #8
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  "Ndonjėherė ėshtė heshtja e vetmja mundėsi pėr tė treguar se sa te lenduar ne jemi...!"

 9. #9
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  heshtja ::: nje liqen i madh shtrire neper trup ,e qe nuk dallgezon vetem me ata qe flet ......

 10. #10
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Heshtja det i lekundur dhe vetem mbet
  Fshikin terrin trupi i saj perdridhet
  Ku jane njerezit.? Nga jane nisur bimet ?
  Nje langua leh e s'iken as lidhet....

 11. #11
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga landi i Lexo postimin
  Heshtja det i lekundur dhe vetem mbet
  Fshikin terrin trupi i saj perdridhet
  Ku jane njerezit.? Nga jane nisur bimet ?
  Nje langua leh e s'iken as lidhet....

  Sa e bukur!...

 12. #12
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  grimce e dale me arsye ...!!!!

 13. #13
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  ahhhhhh ti dhe keto grimcat e tua...mblidhi te gjitha bashke...dhe flaki diku hahahha nga te mos duken me!...hahahhaha

 14. #14
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  jane me te vogla se atomi ,por kane efekt me te madh se ai......hahahahaaa

 15. #15
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  hahhahaa pikerisht pra...pse japin kete efekt...mblidhi dhe zhduki!...hahaha

 16. #16
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  mire po i hedh !!! po me garanton se nuk do ti kerkoj me ???

 17. #17
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  hahahaha vec nese nuk i hedh atje ku nuk duken me!...se nese i hedh pas kraheve...nje dite mund te kthehesh serisht dhe ti mbledhesh...por nese i hedh ne fund te oqeanit...do sheroje vehten...dhe do mund te krijoje nje planet...pa u nisur nga grimcat e te djeshmes!...

 18. #18
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  duhen ruajtur si arsenal ,ne vend te padukshem qe mos ti gjejne te tjere ,se do shkaktonin ngadhenjim ,deshperim.,.,gezim nuk e besoj..!!!!

 19. #19
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  pikerisht Landi...askujt nuk i duhen momentet e tilla...por duhet ti fundosi sa me thelle....gjithsesi..eshte vetem menyre te theni...sepse askush nuk ka mundur dot...te flaki grimcat e te shkuares...thjesht sepse e mbajne gjalle!...dhe dicka qe te jep frym...edhe nese eshte si insulina e dhimbshme...prap te jep jete!...pavarsisht se jeta qe te dhuron eshte thell dhe e vuajtshme!...

 20. #20
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Ajo dhe mesnata.....

  -"Une e dua ate"...
  -"Si e do ?!Ke dashuruar me pare ?!"
  - "Jo"
  -"E pra, s'seshte dashuri.."
  -"Po ...une e ndiej ketu , ketu ne ZEMER!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit