Apple Store edhe per Shqipėrine


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Talking Apple Store edhe per Shqipėrine

  Receta Gatimi


  Drejtori i pėrgjithshėm i gjigantit amerikan tė teknologjisė informative Apple, ka paralajmėruar online dyqane tė kėsaj kompanie deri nė fund tė muajit qershor nė 32 vende tė reja tė botės.

  Nė mesin e vendeve ku do tė ketė qasje online nė “Apple Store” ėshtė edhe Shqipėria, Ukraina, Taxhikistani, Mongolia dhe shumė vende tjera tė Azisė e Afrikės, por jo edhe Serbia, raportojnė mediumet serbe. Pra shteti fqinj i Kosovės

  Me vendimin qė shitja e softuerit dhe aplikacioneve tė zgjerohet edhe nė 32 vende tė botės, Apple tashti do tė mbulojė 155 shtete nga tė gjitha kontinentet.

  Burimi: KohaNET

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Lajm i mir ky , por ne shqiperi ka kompani qe bashkpunojne drejt perdrej me Apple keshtu qe cdo produkt i ri do te kaloj edhe ketej

 3. #3
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13


  shume pozitive por per cmimit cfare i behet?
  do jene cmime europe apo shqiperie ?

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga TraHaNa Lexo postimin


  shume pozitive por per cmimit cfare i behet?
  do jene cmime europe apo shqiperie ?
  besoj se do jene sipas standardit te jeteses ne Shqiperi, sepse cmimet e Apple ndryshojne edhe ne EU!

  Shum gje e mire kjo (: (:

 5. #5
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Lajm i mir ky , por ne shqiperi ka kompani qe bashkpunojne drejt perdrej me Apple keshtu qe cdo produkt i ri do te kaloj edhe ketej
  Thojn ato qe bashkpunojme drejt perdrej me Apple,por e verteta eshte shume ndryshe.

 6. #6
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Kliton Lexo postimin
  Thojn ato qe bashkpunojme drejt perdrej me Apple,por e verteta eshte shume ndryshe.
  dmth ?

 7. #7
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga TraHaNa Lexo postimin
  dmth ?
  si,dmth??,s'don ndonje filozofi te madhe per ta kuptuar perderisa drejtori i Apple thote qe do te kemi ose hapim Apple Store online dhe ne Shqiperi,kjo do te thote se Apple nuk ka bashkupinim,ose nje te tille ne Shqiperi,mund te ket reseller,por jo dicka me shume,ne Tirane dhe ne Durres ka plot dyqane qe mbajn logon e Apple si rreklame,por Apple nuk i njeh fare si bashkpunues,kjo eshte dicka tjeter sepse nuk ka lidhje me shitjen online,por ka plot mashtures qe perfitojn ne emrin e Apple e kam fjalen.Ose ky artikull do te jete i vjeter,dhe bashkpunimi ka filluar me kohe

 8. #8
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  ate kuptova dhe une por thashe se mos behej fjale per produkte fallco
  made in china

 9. #9
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Po pra,ate po dyshoj dhe une se sic po thoja me siper,dhe une e di se ka nje Apple Store online ne Shqiperi,por duke lexuar kete artikull,po me ben te dyshoj se ky dyqan online nuk eshte nga Apple,perderisa artikulli po thote qe drejtori thote se do ta hapim se shpejti,ose me mire do te kene qasje online,dhe jo qe kane

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-01-2013, 06:08 PM
 2. Apple e integron Facebook ne iOS 6 dhe App Store ne Mac
  Nga vaaldr1n nė forum Apple Mac OSx
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-06-2012, 07:37 PM
 3. Fillojnė abonimet e Apple App Store
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-02-2011, 02:41 PM
 4. iPhone 4 i bardhė vjen nė Apple Store
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 02-11-2010, 06:42 PM
 5. Edhe Mercedesi dorėzohet para Apple iPad
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 11-10-2010, 04:59 PM

Etiketat pėr kėtė Temė