Infektohen nga virusi, shkėputen nga interneti 277 mijė kompjutera


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Infektohen nga virusi, shkėputen nga interneti 277 mijė kompjutera

  Receta Gatimi

  Nė datėn 9 korrik rrezikohet tė shkėputen nga interneti 277 mijė kompjutera nė tė gjithė botėn. Alarmi ka tė bėjė me PC infektuar nga viruset "DNSCharger" dhe tė lidhur me njė server tė pėrkohshėm tė vendosur nė 2007, qė tani do tė bllokohet plotėsisht.

  Virusi nė fjalė infekton PC dhe mund tė arrijė deri dhe tė vjedh tė dhėnat tuaja bankare

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  te dhenat bankare te mia mi kane vjedh,leri ato qe iken por problemi eshte ,per keto qe kemi.

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  jemi te mbrojtur dhe s`besoj qe do na preke kjo gje

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Thumbs up

  Norton ka ofruar nje tool (vegel) falas per ata qe nuk kane nje Antivirus ne PC-t e tyre per t`u mbrojtur nga ky virus! Per me shum klikoni lidhjen me posht:

  As always, Norton customers are protected! Norton has been monitoring DNSChanger, a malware virus that changes your computer’s settings so your Internet traffic gets sent to malicious Web sites, since 2007. Your risk of infection is probably very low however we are offering a FREE tool, Norton Power Eraser, for those unprotected PCs that have been targeted. Learn if you have been infected and how to remove it here:
  Kodi:
  http://us.norton.com/dnschanger-malware/promo

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 12-06-2012, 05:25 PM
 2. Facebook hap vende pune, 235 mijė nė BE, 3 mijė vetėm nė Shqipėri
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 30-01-2012, 05:30 PM
 3. Virusi H1N1 u merr jetėn 4 mijė amerikanėve
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-11-2009, 10:51 PM
 4. Kosova, mbi 100 mije lidhje interneti
  Nga EMAUS nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 06-09-2008, 07:00 PM