Meshkujt i shohim si njerėz, femrat si pjesė trupi


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Meshkujt i shohim si njerėz, femrat si pjesė trupi

  Receta Gatimi

  Shkencėtarėt kanė zbuluar se vėrtet ne i shohim ndryshe femrat e ndryshe meshkujt.

  Njė studim ka gjetur se truri ynė i proceson imazhet nė varėsi tė gjinisė tė personit qė po shohim.

  Dhe mbi tė gjitha nuk ka rėndėsi nėse ne qė po shohim jemi meshkuj apo femra.

  Skuadra qė ka realizuar kėrkimin thotė se nė kėtė mėnyrė do shpjegohet se pėrse gratė i shohim si objekte seksi.

  Studimi ėshtė publikuar nė Revistėn Europiane pėr Psikologji Sociale. Ai ėshtė bazuar nė njė seri eksperimentesh.

  Kur ne i hedhim sytė njė objekti, truri ynė e percepton atė ose nė tėrėsi, ose si njė koleksion pjesėsh.
  Kur pjesėmarrėsve nė studim u vendoseshin pėrpara imazhe meshkujsh, truri bazohej mė shumė tek procesimi konjitiv global, pra personi perceptohej si njė i tėrė.

  Kurse kur pėrpara ishin femra, truri bazohej mė shumė tek procesimi konjitiv lokal, pra ato i shohim si njė ansambėl pjesėsh tė ndryshme.

  Njė nga hartueset e kėtij studimi, profesoresha Sarah Gervais e Universitetit tė Nebraskės, thotė se ėshtė befasues fakti se gratė perceptohen njėsoj siē perceptojmė ...tema.

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  ne anet tona eshte barsaleta e oficerit.me pak fjale, u martua nji oficer na mori mulate.vete nji shoku i tij ,e i thote, cne ti me ket mulate ..i kthehet oficeri ehehe posi e shef me syrin tend ,po shife me syrin tim sa e bukur eshte ..ai kishte fiksimin e tij .une per vete kam fiksimin tim ,por sbesoj qe ka shkenctare qe ma gjene dot .me pak fjale ue pse ore nji femer rruges ,duhet ta shof si nji motorr suzuki 650 dr dhe ti bej nji xhiro

  - - - Updated - - -

  http://www.topspeed.com/motorcycles/...e-ar66427.html

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Horoskopi,Femrat-Meshkujt!
  Nga erinda nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 41
  Postimi i Fundit: 26-10-2013, 10:31 PM
 2. Pse Femrat flasin me shume se sa Meshkujt...
  Nga erinda nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 37
  Postimi i Fundit: 12-09-2013, 11:39 PM
 3. Si manipulojnė femrat me meshkujt!
  Nga olsii nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 09-11-2012, 07:43 AM
 4. Stresi tek meshkujt dhe femrat
  Nga Kliton nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 05-03-2012, 11:47 AM
 5. Femrat me pijanece se meshkujt
  Nga ReniX nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 13-02-2012, 01:29 PM