Receta Gatimi

Dafina Zeqiri mohon tė atin biologjik


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
  1. #1
    Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
    Anėtarėsimi
    Jun 2010
    Postime
    6,231
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0

    Dafina Zeqiri mohon tė atin biologjik

    Dafina Zeqiri ėshtė e bija e Nebi Bajraktarit. Ajo mban mbiemrin e tė ėmės, sepse ishte vetėm dy vjeē kur u largua prej tij. Ajo u largua me tė ėmėn dhe motrėn drejt Suedisė, ndėrsa i ati Nebiu ishte njė i burgosur i policisė serbe.




    Edhe pse ai ka bėrė disa tentativa pėr ta takuar tė bijėn pas 22 vitesh, asnjėra nuk ka pasur rezultat. Nė njė intervistė tė dhėnė pėr suplementin “Panorama Plus”, ai i bėn kėtė thirrje Dafinės. “Kisha njė lutje vetėm njė orė tė takohem me tė dhe tė bisedoj qė t’ia tregoj tė vėrtetėn.
    Jam njė baba qė e dua shumė, sikur tė ishte e mundur do bėja gjithēka qė ėshtė e lejuar dhe e ndershme vetėm qė ta dijė tė vėrtetėn sikur e motra e saj, Besa”.
    Me Besėn, motrėn e Dafinės, baba Nebiu ėshtė takuar pas 21 vitesh, kur ajo ishte flakur nė rrugė nga e ėma. Sot ajo jeton nė Suedi dhe mban kontakte me tė atin.
    I pyetur se si ndjehet pėr artikujt mbi jetėn private tė Dafinės, ai shprehet se preket shumė dhe ka dhembje nė shpirt e zemėr.
    Ai pohon se ėshtė munduar tė kontribuojė pozitivisht nė lidhjen e saj me Ledri Vulėn, duke takuar prindėrit e kėtij tė fundit, por nė tė njėjtėn kohė ndjehet i fyer qė Dafina ishte larguar pa i kthyer pėrgjigje pyetjes sė babait tė Ledrit, e cila ishte: Pse nuk takohesh me babain tėnd?B.. ina..

    - - - Updated - - -

    Dafinėn nuk e kam takuar qė kur ishte 2 vjeē, ajo mė refuzon”
    Historia qė do zbulojmė nė vazhdim, nuk ka tė bėjė me emisionin ”Njerėz tė humbur”, por ajo ėshtė njė ngjarje e cila pas vetes ka plot 22 vite. Tentativat e njė babai pėr tė takuar tė bijėn, tė cilėn ia kanė larguar nga shtėpia nė moshėn 2-vjeēare. Njė takim i pamundur i njė babai qė ende e ka zemrėn tė djegur qė nuk po mund tė komunikojė me vajzėn e tij. Njė pamundėsi apo njė mungesė e shansit pėr ta takuar, kjo nuk dihet. Nebih Bajraktari ėshtė i ati i kėngėtares sė njohur Dafina Zeqiri, e cila qė nga mosha 2-vjeēare kur ėshtė larguar nga shtėpia e saj me tė ėmėn, nuk e ka takuar tė atin.

    Ajo me tė ėmėn kishin braktisur Kosovėn duke u vendosur nė Suedi, ndėrsa Nebihu kishte ngelur nė Kosovė pasi ishte i burgosur nga Policia serbe e mė pas ka qenė pjesėtar aktiv nė luftė. Ai jeton sot me familjen dhe 5 fėmijėt e tij, ndėrsa ka dhe njė mesazh pėr Dafinėn, qė tė takohet vetėm njė orė me tė dhe t’i tregojė gjithė tė vėrtetėn siē ia ka treguar motrės sė saj, Besės. Nė vazhdim lexoni kėtė rrėfim rrėqethės…
    Na trego pak pėr fėmijėrinė e Dafinės, ēfarė fėmije ka qenė dhe nė cilėn moshė e kanė larguar nga ju?
    Aq sa mundem, ndonėse nuk kam asnjė fshehtėsi, do doja qė tė mos i shkaktoj asnjė tė keqe vajzės. E vogėl ka qenė shumė aktive, fėmijė i veēantė, Besa ka qenė mė e urtė, kurse Dafina mė “agresive”. Unė jam i ati i Dafina dhe Besa Zeqirit, ato kanė mbiemrin e nėnės pėr arsye se nėna e tyre ėshtė larguar nga unė dhe mė vonė mori edhe dy vajzat, Dafinėn dhe Besėn. Ato janė larguar nga unė nė moshėn dyvjeēare.
    Sa kohė keni qenė nė martesė me tė ėmėn e Dafinės?
    Kam qenė 4 vite.
    I kujtoni ju vetėm ato 2 vitet e para qė keni qenė bashkė, po pastaj pse vendosi ish-bashkėshortja juaj t’ju ndajė me vajzat?
    Pėr arsye interesi mė shumė sesa dashurie, ndaj vajzave tė veta. Ajo ka ikur nė Suedi, kurse unė atė kohė jam burgosur. Nėna e Dafinės ka punuar nė Gjykatėn e Qarkut nė Prishtinė, kishte mundėsi tė bėnte gjithēka qė dėshironte.
    Ke pasur mall pėr vajzat, kur i ke takuar ato pėr herė tė fundit?
    Nuk di si ta pėrshkruaj mallin ndaj fėmijėve qė i desha dhe i pagėzova, Dafina dhe Besa. Besėn unė e kam takuar pas 21 vitesh, mund tė shihni dhe foton nė profilin tim, ai takim ishte gėzimi mė i madh i jetės sime pas ēlirimit tė Kosovės, qė edhe unė isha pjesė e saj nė vitin 1998.


    Po tani cili ėshtė raporti juaj me vajzat, veēanėrisht me Dafinėn?
    Me Dafinėn nuk jam takuar asnjėherė, kam tentuar disa herė por nuk kam pasur sukses. Kurse me Besėn jam takuar nė momentin kur e ėma e saj e largoi nga apartamenti dhe e hodhi nė rrugė. Kishte ngelur pa tė holla dhe pa rroba dimri dhe pėr fatin tim njė shoqe i kishte thėnė pse nuk i kėrkon ndihmė babait tėnd, ndoshta nuk ėshtė dhe ai si mamaja. Kėshtu qė unė menjėherė udhėtova drejt Suedisė dhe i ofrova ndihmė dhe deri tani po kalojmė shumė mirė bashkė. Besa ka probleme me tė ėmėn pėr shkak se takohet me mua, ajo nuk do qė vajza tė mbajė kontakt me mua, por sidoqoftė tė gjitha tė kėqijat them se janė zbuluar e Dafina nuk e di deri kur do tė mbajė kėtė qėndrim.
    Ish-bashkėshortja juaj jua ka marrė me dhunė vajzat?
    Melihatja i ka marrė vajzat nė tė njėjtėn ditė kur unė jam arrestuar nga policia.
    Ne Foto Dafina e vogėl me tė ėmėn

    Cilat kanė qenė tentativat tuaja pėr tė takuar Dafinėn, nuk ka dashur ajo tė takohet?
    Kam tentuar pėrmes njė shoqeje tė saj, ajo ėshtė mjeke me profesion, kurse bashkėshorti i saj ėshtė kryekameraman nė RTV21. Kam pirė kafe me ta dhe ua kam shpjeguar tė gjitha si ka ndodhur dhe kam kėrkuar qė tė kem njė takim e t’ia tregoj tė vėrtetėn, por nuk kam pasur sukses. Madje kam qenė nė njė mbrėmje nė Gjermani, i dola pėrpara, por ajo ėshtė larguar menjėherė nga skena e kėshtu edhe kjo tentativė dėshtoi.


    Sikur ta lexojė ajo kėtė intervistė, ēfarė mesazhi do i kishit dhėnė?
    Kisha njė lutje, qė vetėm njė orė tė takohem me tė dhe tė bisedoj qė t’ia tregoj tė vėrtetėn. Jam njė baba qė e dua shumė, sikur tė ishte e mundur do tė bėja gjithēka qė ėshtė e mundur dhe e ndershme vetėm qė ta dijė tė vėrtetėn sikur motra e saj, Besa.
    Po Besa tani jeton me ju bashkė?
    Jo, ajo ka shtetėsinė suedeze dhe jeton atje, tani ėshtė punėsuar, jeton vetėm, por kontaktojmė shumė shpesh me njėri-tjetrin.
    Si e shihni karrierėn e Dafinės si kėngėtare, si e keni pritur lajmin qė ajo po merret me muzikė?
    Sigurisht qė e kam pritur me shumė kėnaqėsi, pėr herė tė parė e kam parė nė njė emision ku ajo ka interpretuar kėngėn e parė nė Suedi. I kam thėnė bashkėshortes sime, sikur po mė duket e njohur kjo vajza, e ndėrkohė papritur i del emri poshtė nė titra Dafina Zeqiri, ky ka qenė takimi i parė pėrmes televizionit.
    Ne foto Dafina me njėrėn prej motrave nga babai7




    Tashmė jeni i martuar e pėrveē Besės e Dafinės, keni edhe fėmijė tė tjerė dhe njė familje sigurisht?
    Jam i martuar, kam 5 fėmijė, plus Besa e Dafina. Jetoj shumė mirė, jam veteran i luftės, kam arritur tė ndėrtoj shtėpinė time nė Ferizaj, kurse fėmijėn mė tė vogėl e kam 14 vjeē.
    Po kur lexon artikuj mbi jetėn private tė Dafinės tė prekin?


    Mė prekin shumė, nė zemėr kam dhimbje e nė shpirt, jam munduar qė ta ndihmoj sa ka qenė nė lidhje me Krenarin. Kam pasur shumė herė kontakt me tė atin e Krenarit, unė dhe bashkėshortja ime kemi biseduar shumė gjėra me Sadikun, mė ka njoftuar pėr tė gjitha qė kanė ndodhur. Mes Dafinės dhe nėnės sė saj ka pasur shumė probleme me prindėrit e Krenarit, por aq sa kam mundur kam bėrė. Mė e keqja ėshtė se kur babai i Krenarit i kishte thėnė Dafinės pse nuk takohesh me babain tėnd, ajo kishte ikur pa i kthyer pėrgjigje.

  2. #2
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    26
    ja paska vlejt ai operacioni plastik...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Facebook mohon partneritetin me Yahoo
    Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 20-11-2012, 12:23 AM
  2. Google Health, “testament biologjik” per amerikanet
    Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 23-07-2009, 09:18 AM