Ngjyra e syve dhe domethenia e tyre!....


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 25
 1. #1
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Ngjyra e syve dhe domethenia e tyre!....

  Receta Gatimi

  SYTĖ DYNGJYRĖSH:
  Janė sytė me tėrheqės dhe bindės, nė raste tė vecanta zotėrojne pushtetin e hipnotizimit tė personave tė tjerė. Konsiderohen shumė terheqės, janė mjaft ekzotike. Shprehin vetėbesim dhe dėshmojnė krenari.


  SYTĖ GĖSHTENJE:
  Dėshmojne se individi ėshtė zot i fjalės dhe se meriton t’i zihet besė. Sa mė e mbyllur tė jetė ngjyra aq mė shumė ato rrezatojnė sensualitet. E meta kryesore ėshtė se flasin shumė pėr vetveten.

  SYTĖ E KALTĖR:
  Shprehin kthjelltėsinė e cila nėnkupton romantizmin dhe feminilitetin tuaj. Ndoshta nuk duhet tė imagjinojnė princin e ardhshėm, por duhet tė lėvizin nga vendi dhe tė jenė nė kėrkim tė tij.

  SYTĖ E GJELBĖR:
  Shumica e njerėzve me sy tė gjelbėr, konsiderohen mjaft tė urtė dhe tė bindur. Kėta njerėz dinė tė sillen dhe respektojnė tė tjerėt, por nė raste tė veēanta kur u shkelet nė kallo nuk ngurojnė tė bėhen mjaft agresive.

  SYTĖ E ZINJ:
  Ngjyra e syve tuaj, ju bėn qė tė jeni gjithnjė njeri serioz dhe qė gjėrat i bėni me pjekuri. Mos harroni se gjithnjė pėrtej shikimit tė personave qė kanė sy tė zinj fshihet njė mister i trashėguar.

  SYTĖ KAFE:
  Sytė kafe janė mjaft ekspresive dhe dėshmojne pėr aftėsi mbi mesataren dhe janė mjaft tė talentuar. Zakonisht ata janė njerez kėmbėngulės dhe kėrkues ndaj vartėsve, kjo pėr shkak tė hijes sė rėndė....

 2. #2
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  SYTĖ KAFE:
  Sytė kafe janė mjaft ekspresive dhe dėshmojne pėr aftėsi mbi mesataren dhe janė mjaft tė talentuar. Zakonisht ata janė njerez kėmbėngulės dhe kėrkues ndaj vartėsve, kjo pėr shkak tė hijes sė rėndė....[/QUOTE]

  po ku i shohin gjithe keta cilesi vetem te ngjyra e syve, bej habi !!!!!!!!

 3. #3
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  eshte vertet e cuditshme!...por ja mund ta vertetosh duke lexuar cfare shkruhet per ngjyren e syve te tu psh!....perputhet?...

 4. #4
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  me kane lene pa shenu edhe disa cilesi te tjera hahahahahahahaaa

 5. #5
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga landi i Lexo postimin
  me kane lene pa shenu edhe disa cilesi te tjera hahahahahahahaaa
  apapapa cfare je...sa ja bene qejfin vetes ti hahahahahhaha....

 6. #6
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  jo mo jo po ate qe e kam e kam ,pse duhet tja mohoj vetes hahahahahaa apo tja le burbuar .......

 7. #7
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga landi i Lexo postimin
  jo mo jo po ate qe e kam e kam ,pse duhet tja mohoj vetes hahahahahaa apo tja le burbuar .......
  hahahahhahha po kush po thot ti mohosh...ama edhe per ti deklaruar hahahahahahhaha s'ke pse se po fillova edhe une me te miat nuk mbaroj hahahahahahahahhaa

 8. #8
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  hahahahhahha po kush po thot ti mohosh...ama edhe per ti deklaruar hahahahahahhaha s'ke pse se po fillova edhe une me te miat nuk mbaroj hahahahahahahahhaa
  vetem mos deklaro ato qe dalin jashte parashikimit te syve !!!hahaaha

 9. #9
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Me kete punen e syve dalim te gjithe gjeni

 10. #10
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Me kete punen e syve dalim te gjithe gjeni
  hahahhaha po nuk thua shyqyre...qe na bejne qejfin hahahahhaa!....ti psh ciles kategori ngjyre i perket Renix?...

 11. #11
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Ata te talentuarit

  Kafe

 12. #12
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  hahahhaa...edhe une aty beje pjese!...e mire ti mire...talenti gjalle jemi ....hahahhaa

 13. #13
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Shiko se kam hije te rend

 14. #14
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Shiko se kam hije te rend
  hahhahahaha hije rende...eshte e cuditshme por une psh si perkas kesaj pjese ....une i perkas pa hije fare hahahaha!...

 15. #15
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  hajli koft...

 16. #16
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  SYTĖ KAFE:
  Sytė kafe janė mjaft ekspresive dhe dėshmojne pėr aftėsi mbi mesataren dhe janė mjaft tė talentuar. Zakonisht ata janė njerez kėmbėngulės dhe kėrkues ndaj vartėsve, kjo pėr shkak tė hijes sė rėndė....

  Kliko Kėtu: http://www.lirenti.com/threads/17337...#ixzz22EvAoyCr
  e dija nje gje till por tani mir se u vertetu edhe sipas ekspertve hahhaha

 17. #17
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  e dija nje gje till por tani mir se u vertetu edhe sipas ekspertve hahhaha
  hahahha apapapa shife edhe kete gocen sa ja bene qejfin vetes kjo!...ncncnc

 18. #18
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  ngjyren time asnjeher se gjej uneee

 19. #19
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  ngjyren time asnjeher se gjej uneee
  i paske synat polikollor ti lol

 20. #20
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  i paske synat polikollor ti lol
  ca esht ky polikollori ...mos me shave gje ????????? PPPPPPPPPPP
  eee nje bashkim ngjyrash i kam

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Kush ėshtė domethėnia e fjalės dashuri?
  Nga Erinaa nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 02-02-2013, 10:47 PM
 2. Mbrojtja e syve nga Kompjuteri
  Nga Altin111 nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 28-03-2012, 09:52 PM
 3. Ngjyra e syve dhe karakteri
  Nga kuklla nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 02-03-2012, 02:42 PM
 4. “Drita e syve tanė”
  Nga Kliton nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 10-12-2010, 01:52 PM
 5. CocaCola domethenia e saj
  Nga Enkelejda_24 nė forum Lojra, Quize dhe Rebuse
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 14-08-2009, 08:43 PM