Ku eshte Dashuria ?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Mendime Ku eshte Dashuria ?

  Receta Gatimi


  Marrezia Triumfi Zilia Gezimi Trishtimi Turpi dhe DASHURIA...

  Marrezia vendosi ti therriste te gjithe miqte per nje kafe.

  Pasi pine kafen, Marrezia propozoi: ”A luajme kukafshehti?”

  -Kukafshehti? E cfare eshte?- pyeti Kurioziteti.

  -Kukafshehti eshte nje loje. Une numeroj deri ne 100 dhe ju fshiheni.

  Kur te mbaroj numerimin,do ju kerkoj dhe i pari qe do te gjej do te jete ai i rradhes per te numeruar.  Te gjithe pranuan pervec Frikes dhe Dembelizmit.
  -1,2,3.., dhe Marrezia filloi te numeronte.  Nxitimi, u fsheh i pari , ku mundi te gjente.  Turpi, si gjithmone tere turp, u fsheh mes pemeve.  Gezimi, vrapoi ne mes te kopshtit.  Trishtimi, filloi te qante sepse nuk po gjente nje vend te pershtatshem per tu fshehur.  Zilia iu bashkua Triumfit dhe u fsheh prane tij pas nje shkembi.  Marrezia vazhdonte te numeronte ndersa miqte e saj po fshiheshin.  Deshperimi ishte e deshperuar duke pare se Marrezia ishte tashme tek 99 -100-bertiti Marrezia-dhe filloi te kerkonte.  I pari qe u zbulua ishte Kurioziteti, pasi nuk mund ta frenonte veten nga ankthi se kush do zbulohej i pari. Marrezia shikoi Dyshimin siper nje gardhi i cili nuk po dinte se nga cila ane e gardhit te shkonte.  Dhe keshtu me rradhe zbuloi Gezimin, Trishtimin, Turpin. Kur te gjithe ishin mbledhur, Kurioziteti pyeti:  -Ku eshte Dashuria? Askush nuk e kishte pare.Marrezia vazhdoi ta kerkonte, u ngjit dhe maje malit, prane lumenjve, pas shkembinjve. Por nuk e gjeti Dashurine.

  Duke e kerkuar gjitheandej Marrezia pa nje grumbull shkurresh, mori nje shkop dhe filloi te hapte deget e shkurreve.Ne nje moment u degjua nje e bertitur. Ishte Dashuria qe bertiste, pasi shkopi i kishte hyre ne sy. Marrezia nuk dinte cfare te bente. Kerkoi falje, iu lut Dashurise qe ta falte , madje i premtoi dhe se do ta shoqeronte gjithmone. Ne fund Dashuria e fali. Sot, Dashuria eshte e verber dhe Marrezia e shoqeron ngado...

 2. #2
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Sa fjale interesante,eh pra ku eshte dashuria? Kush e ka pare,te na njoftoje hahahaha

  - - - Updated - - -

  Sa fjale interesante,eh pra ku eshte dashuria? Kush e ka pare,te na njoftoje hahahaha

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  uau sa e bukur ....si cdo perrall e ka nje te vertet te madhe brenda...

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  po po... jena qorra kur duhet te mos jemi dhe shohim kur sduhet :/

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 28-09-2012, 08:09 PM
 2. Dashuria e vėrtetė ėshtė nė fshat !!
  Nga labja nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 15-05-2012, 08:24 PM
 3. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-03-2011, 10:05 PM
 4. Kjo ėshtė dashuria
  Nga ruwejda nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 14-08-2010, 01:41 AM
 5. Dashuria ėshtė sekreti i njė jete tė qetė!
  Nga Enkelejda_24 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 13-08-2009, 01:39 PM

Etiketat pėr kėtė Temė