Ndryshimet e frekuencave te tv digitale ne shqiperi


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 21
 1. #1
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8

  Ndryshimet e frekuencave te tv digitale ne shqiperi

  per momenti digitalb po punon per
  Ndryshimin e kanaleve
  : Film Autor
  · Film Hits
  · Film Aksion
  · T
  · Shop TV
  · X1
  · X2
  kalojne tek frekuenca 10762 h 27500 dhe 10845 h 27500 jane ne sd ,pra ne aparate te thjeshte,kurse ata qe kane aparat HD do i dalin dy here keto kanale ,frekuneca 10803 h 27500 kalon ne sd2 (mpeg4) dhe per aparatet e thjeshte tregon ska sinjal ne keto frekuenca

 2. #2
  1shi VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,441
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  20
  ato than qe me 25 gusht do behen HD disa kanale si: Film Autor, Explorer Channel dhe 2 apo 3 te tjera... por data 28 dhe nuk pash gje ?

  Kto frekuencat dmth do nderrohen vet, nuk duhet te bejme ndo1 kerkim kanaleve apo dicka tjeter ?

  Flm per info (:

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  kjo lloj info eshte per ata qe nuk kane aparate te digitalb psh ,une kam spiderbox (linux) duhet bere kerkimi auto ose dhe manual pas ndrimit te frekuencave te transponderave,persa i perket atyre qe kane aparate hd ose sd origjinale te shitura nga digitalb nuk kane nevoje se e marin update nga OTAspiderbox-9000hd-161-p[ekm]735x300[ekm].jpg
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga aliu; 28-08-2012 mė 07:40 PM.

 4. #4
  1shi VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,441
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  20
  aha, tani e kuptova! Nga Shqiperia ka ardh ky qe kam dhe eshte HD, tipi KAON!

  Faleminderit (:

 5. #5
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  aha, tani e kuptova! Nga Shqiperia ka ardh ky qe kam dhe eshte HD, tipi KAON!

  Faleminderit (:
  flm dhe ty per flm

 6. #6
  Mr. Lirenti Administrator Maska e Lirenti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  root
  Postime
  444
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  10
  Faleminderit per Informacionet!

 7. #7
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga aliu Lexo postimin
  k ,une kam spiderbox ]

 8. #8
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  kush e din kodin ird?

 9. #9
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga alfa1993 Lexo postimin
  kush e din kodin ird?
  1 apo 2 dhe per ke buqet, ndoshta keqkuptohemi por sistemet e kriptimit (dekodifikimit) KANE SHUME mundesi per tu zgjedhur psh.digitalbi jone punon ne sistemin conax .ka shume per te diskutuar ,nagravizion 1 2 3 et et

  - - - Updated - - -

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  nga dreqin e gjete ket postim ,se kam dy vite qe e kam postuar .ahaahaah

 10. #10
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  Kodin universal e hapjes se menuse per shembull:une i kam vendosur kod menusedhe e kam harruar ate.Dekoderi ESHTE hd

 11. #11
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  po un qe kam dreambox.. me jan fshire fare kanalet...

 12. #12
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga alfa1993 Lexo postimin
  Kodin universal e hapjes se menuse per shembull:une i kam vendosur kod menusedhe e kam harruar ate.Dekoderi ESHTE hd
  qe eshte hd e din dhe ti por cfare modeli

  - - - Updated - - -

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga paolo maldini Lexo postimin
  po un qe kam dreambox.. me jan fshire fare kanalet...
  coje ne gjermani ta riparojne

 13. #13
  i/e rregjistruar 20% Maska e peshkatari
  Anėtarėsimi
  Nov 2009
  Postime
  150
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  faleminderit per lajmin,,,,kujtuam se iken per fare

 14. #14
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga paolo maldini Lexo postimin
  po un qe kam dreambox.. me jan fshire fare kanalet...
  Coje ne kine ta riparojne

 15. #15
  i/e rregjistruar 35% Maska e argent
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Vendndodhja
  Greece
  Postime
  598
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Me gjith Digitalb per te patur gjith paketen e plote duet te kesh 320 euro reth 27 euro ne muaj
  qe te shohesh gjithe kanalet
  kurse keta nje ndeshje te rendesishme apo nje filme shume te bukur e trasmetoin me pagese ekstra
  sic ndodhi me nje ndeshje te kombetares Shqiptare
  keta tonet duan te pasuroen me nje here plus nuk ofroin nje pakete te plote (ne futbooll pasi tring ka te drejten e Uefa dhe kampionatit Anglez)
  kurse Bullgari vetem me 120 euro ne vit (10 euro ne muaj) ke e dy muaj falas pakete e plote
  (filma, dokumentar, futboll gjithe kampionatet champions e uefa) e shume te tjera
  plus po pagove dy viet nje vit falas domethene tre viet abonim

 16. #16
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  Coje ne kine ta riparojne
  e thashe per shaka more arjol .por nuk percaktohet nji problem qe keni ju me nji paisje dixhitale ,thjesht me jane fshire kanalet.thuhet ,psh cfare dm 500 s 500 hd etj etj .zgjidhje ? ka plot .

  - - - Updated - - -

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga argent Lexo postimin
  Me gjith Digitalb per te patur gjith paketen e plote duet te kesh 320 euro reth 27 euro ne muaj
  qe te shohesh gjithe kanalet
  kurse keta nje ndeshje te rendesishme apo nje filme shume te bukur e trasmetoin me pagese ekstra
  sic ndodhi me nje ndeshje te kombetares Shqiptare
  keta tonet duan te pasuroen me nje here plus nuk ofroin nje pakete te plote (ne futbooll pasi tring ka te drejten e Uefa dhe kampionatit Anglez)
  kurse Bullgari vetem me 120 euro ne vit (10 euro ne muaj) ke e dy muaj falas pakete e plote
  (filma, dokumentar, futboll gjithe kampionatet champions e uefa) e shume te tjera
  plus po pagove dy viet nje vit falas domethene tre viet abonim
  mjafton pagesa (gjoja )per internet.Megjithate per te gjithe forumistat ,per ata qe kane dreambox .megjithe se nuk lejohen linke te jashtem http://dreambox.up.to/ ne shqip edhe shpjegimet.

  - - - Updated - - -

  - - - Updated - - -

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga alfa1993 Lexo postimin
  Kodin universal e hapjes se menuse per shembull:une i kam vendosur kod menusedhe e kam harruar ate.Dekoderi ESHTE hd
  keto jane disa nga universal master code dhe per aktivizimet e emu

  - - - Updated - - -

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga aliu Lexo postimin
  e thashe per shaka more arjol .por nuk percaktohet nji problem qe keni ju me nji paisje dixhitale ,thjesht me jane fshire kanalet.thuhet ,psh cfare dm 500 s 500 hd etj etj .zgjidhje ? ka plot .

  - - - Updated - - -  mjafton pagesa (gjoja )per internet.Megjithate per te gjithe forumistat ,per ata qe kane dreambox .megjithe se nuk lejohen linke te jashtem http://dreambox.up.to/ ne shqip edhe shpjegimet.

  - - - Updated - - -

  - - - Updated - - -


  keto jane disa nga universal master code dhe per aktivizimet e emu
  ..............
  Filet e Bashkangjitur Filet e Bashkangjitur
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga aliu; 05-09-2012 mė 04:10 PM.

 17. #17
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga argent Lexo postimin
  Me gjith Digitalb per te patur gjith paketen e plote duet te kesh 320 euro reth 27 euro ne muaj
  qe te shohesh gjithe kanalet
  kurse keta nje ndeshje te rendesishme apo nje filme shume te bukur e trasmetoin me pagese ekstra
  sic ndodhi me nje ndeshje te kombetares Shqiptare
  keta tonet duan te pasuroen me nje here plus nuk ofroin nje pakete te plote (ne futbooll pasi tring ka te drejten e Uefa dhe kampionatit Anglez)
  kurse Bullgari vetem me 120 euro ne vit (10 euro ne muaj) ke e dy muaj falas pakete e plote
  (filma, dokumentar, futboll gjithe kampionatet champions e uefa) e shume te tjera
  plus po pagove dy viet nje vit falas domethene tre viet abonim
  Po pra e kane bere bajat fare i themi nga anet tona, eshte bere digitalbi sikur te jet SKY dhe kur vjen puna per te pare ndonje film te rri te kinemas ose ndonje ndeshje te rendsishme si e permende me larte te bejne qe ta paguash, mire ua bene Aliu qe ua vjedh kanalet

 18. #18
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  Po pra e kane bere bajat fare i themi nga anet tona, eshte bere digitalbi sikur te jet SKY dhe kur vjen puna per te pare ndonje film te rri te kinemas ose ndonje ndeshje te rendsishme si e permende me larte te bejne qe ta paguash, mire ua bene Aliu qe ua vjedh kanalet
  pu pu mos ore une nuk vjeth gje ,une mare, tjeter gje vjedhja ahaha posi jo sky te jete por cfare te doje

 19. #19
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30
  Po me kete teknologjin e re behen kodet share?

 20. #20
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Po me kete teknologjin e re behen kodet share?
  varet nga aparaturat po qe se keni kaon apo tjera paisje qe shiten nga dixhitalb jo .sepse aparaturat jane porositur kastile per ket qellim ne korea apo ne kine apostafat per te mos bere manovrime .me aparaturat qe kam une behet sharing dhe me kart dhe me kodet qe nderhyjme ne

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Miratohet plani i frekuencave qė i hap rrugė teknologjisė 4G
  Nga vaaldr1n nė forum Rrjeti Kompjuterik dhe P2P
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-02-2013, 10:27 PM
 2. Gjeni ndryshimet !!
  Nga labja nė forum Lojra, Quize dhe Rebuse
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 01-02-2013, 04:10 PM
 3. Ndryshimet pėr chkdsk nė Windows 8
  Nga vaaldr1n nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-05-2012, 02:54 PM
 4. IE9: Pesė ndryshimet pėr tė cilat duhet tė ketė kujdes
  Nga gjendar nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 19-03-2011, 03:54 PM
 5. Si tė heqim Sytė e kuq nga fotot digitale
  Nga Lirenti nė forum Fotografia dhe Grafika
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 19-12-2006, 04:05 AM