11 vjecarja fitoi 20,000$ per krijimin e nje aplikacioni per Smartphone


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Wink 11 vjecarja fitoi 20,000$ per krijimin e nje aplikacioni per Smartphone

  Receta Gatimi


  Operatori Mobil Amerikan AT&T ka hapur nje "hackathon" per krijimin e aplikacioneve mobile dhe keshtu duke ofruar cmimin me te larte prej 20,000 Dollaresh. Fjala eshte per nje aplikacion per Smartphone i cili eshte kunder shkrimit te mesazheve ne celulare ndersa jeni duke vozitur makinen! David Grau, drejtor kreativ dhe dizajner ne nje agjensi interaktive dhe 11 vjecarja Victoria Walker e fituan cmimin prej 20,000 Dollaresh nga BigBlue per te sjelle aplikacionin e tyre per Smartphone tek publiku. "Dubbed Rode Dog" eshte aplikacioni i krijuar nga dy fituesit i cili i lejon shoket dhe familjaret qe te monitorojne text mesazhet e tyre. Perdorues vigjilent mund te dallojne kur nje anetar i grupit eshte duke shkruajtur nje mesazh dhe ata mund te dergojne nje klithme te qenit tek celulari i personit ne fjale. Duket goxha e ngjajshme si me rripin e sigurimit te makines qe kur nuk e vini ate, makina juaj jep nje sinjal (makinat e reja kryesisht) dhe aplikacioni e ka pothuajse te njejtin funksion, ai nuk ndalon sinjalizimin derisa perdoruesi ta pranoje qe duhet ndalur shkrimin e mesazheve kur eshte ne makine. Rode Dog nuk pritet qe te vije per iOS, Android apo Windows Phone derisa te jete rafinuar komplett, por nese jeni te interesuar mund te klikoni ne burimin e ketij artikulli per te marre nje e-mail lajmerimi kur ai te jete gati per Smartphone-in tuaj.


  Burimi: Los Angeles Times, Rode Dog

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Shiko ca behet andej ore tallen kalamajt

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Ore eshte ber trendy tani! Nga 10 vjeē femijet fillojn programojn!

 4. #4
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  jane shaka te jetes keto xD

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Si mund te fitoi lek nga youtube
  Nga argent nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 07-09-2016, 01:10 PM
 2. 10 programet me te mira per krijimin e vidiove
  Nga argent nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 23-11-2010, 12:34 PM
 3. Facebook do tė mundėsojė krijimin e grupeve private
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-10-2010, 08:11 AM
 4. 10 Keshilla mbi krijimin e nje logo-je.
  Nga MAJDI nė forum Fotografia dhe Grafika
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-06-2010, 06:49 PM

Etiketat pėr kėtė Temė