Dashuria Romantike....ja se cfare eshte ajo....!!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Zemer Dashuria Romantike....ja se cfare eshte ajo....!!

  Receta Gatimi

  Megjithėse, tingėllon pak si utopi, dashuria romantike ėshtė elementi mė i fuqishėm i dashurisė rinore. Ajo konsiderohet si “dashuri e pėrjetshme” qė nuk e humbė fuqinė, po tė zgjas edhe me shekuj tė tėrė, dhe atė me intensitet tė pa zvogėluar. Fuqia e saj ėshtė aq dominuese sa qė logjika, nė raste tė tilla, e humb kuptimin dhe sakrificat kalojnė ēdo kufij. Edhe mė sublimja pėrball saj, pra vet kuptimi i jetės, nuk paraqet asnjė lloj sfide. Andaj nuk thuhet kot se dashuria romantike ėshtė opiumi mė efektiv qė mund tė ekzistoj.

  Dashuria e ēiltėr shihet edhe nė fund tė detit
  Kur tė djersitėn duart... zemra tė rrahė shpjet... e zėri tė mbetėt nė fyt...

  -Jo, kjo nuk ėshtė dashuri... kjo ėshtė pėlqyeshmėri.

  Kur nuk mundesh ta largosh shikimin ose duart nga ai/ajo...

  -Jo, kjo nuk ėshtė dashuri... kjo ėshtė pasion.

  Kur pėrmallohesh... sepse e di se ai/ajo ėshtė atje...

  -Jo, kjo nuk ėshtė dashuri... kjo ėshtė vetmi.


  Kur tė tėrheq tjetri/ra... megjithatė mbetesh me tė dashurin/ėn e parė...

  -Jo, kjo nuk ėshtė dashuri... kjo ėshtė lojalitet.


  Kur mbetesh pranė tij/saj... pasi e dinė se tė do dhe nuk dėshiron ta lėndosh...

  -Jo, kjo nuk ėshtė dashuri... kjo ėshtė keqardhje.

  Kur je mė tė... tė puthė... tė mban pėr dore...

  -Jo, kjo nuk ėshtė dashuri... kjo ėshtė pasiguri.


  Kur ja falė gabimet... pasi pėrkujdesesh dhe shqetėsohesh pėr tė...

  -Jo, kjo nuk ėshtė dashuri... kjo ėshtė shoqėri.


  Kur i thuash ēdo ditė... se ėshtė i vetmi/ja nė tė cili(e)nė pandarė mendon...

  -Jo, kjo nuk ėshtė dashuri... kjo ėshtė gėnjeshtėr.


  Kur ai/ajo e ndjenė zemrėn tėnde dhe tė prek thellė nė shpirt... dhe kjo tė godet fuqishėm...

  -PO... kjo ėshtė dashuri!!!


  Kur je nė gjendje t’ia dhurosh zemrėn tėnde... jetėn tėnde... vdekjen tėnde...

  -PO... kjo ėshtė dashuri!!! 2. #2
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  po kur jane prane zjarrit ,dhe nuk ngrohet asnjeri ??

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga landi i Lexo postimin
  po kur jane prane zjarrit ,dhe nuk ngrohet asnjeri ??
  hahaha......ndoshta dashuri quhet dhe kjo....

 4. #4
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  [QUOTE]Kur pėrmallohesh... sepse e di se ai/ajo ėshtė atje...

  -Jo, kjo nuk ėshtė dashuri... kjo ėshtė vetmi.


  of kjo

 5. #5
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Kur ai/ajo e ndjenė zemrėn tėnde dhe tė prek thellė nė shpirt... dhe kjo tė godet fuqishėm...

  -PO... kjo ėshtė dashuri!!!


  Kur je nė gjendje t’ia dhurosh zemrėn tėnde... jetėn tėnde... vdekjen tėnde...

  -PO... kjo ėshtė dashuri!!!


  shum te ver8a kto! Ehh... :/ :/

 6. #6
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  po kush e ka ekskluzivitetin e vertetesise ?????

 7. #7
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga landi i Lexo postimin
  po kush e ka ekskluzivitetin e vertetesise ?????
  ata qe kan dashuruar vertet ( qe jan te rralle mendoj )

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ēfarė ėshtė pėr ju lumturia?!
  Nga ReniX nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 14-01-2015, 11:02 PM
 2. Cfare eshe dashuria e vertete?
  Nga Erinaa nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 12-09-2013, 06:00 PM
 3. Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 22-05-2013, 09:10 PM
 4. Ku eshte Dashuria ?
  Nga vaaldr1n nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 25-08-2012, 08:06 PM
 5. Kjo ėshtė dashuria
  Nga ruwejda nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 14-08-2010, 01:41 AM