AMD Appzone Player i sjell aplikacionet e Android ne pajisjet me Windows 8


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  FADED VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,504
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  21

  Smile AMD Appzone Player i sjell aplikacionet e Android ne pajisjet me Windows 8

  Receta Gatimi

  AMD dhe zhvilluesi i Software-ve Bluestacks duan qe me Appzone Player me shume se 500.000 aplikacione te Android nga Google Play t`i sjellin ne Desktop-et e Windows 8!


  Prodhuesi i prozessor-eve AMD dhe zhvilluesi Bluestacks sot kane njoftuar nje bashkepunim. Ne kuader te bashkepunimit te dyja kompanite duan qe te pajisin Sistemin e ri Operativ te Microsoft, Windows 8 me aplikacionet e Android. Ky plan do te realizohet permes Appzone Player te AMD i cili ishte mundesur me ndihmen e Bluestacks Software. Aplikacionet e dizajnuara per ekrane te vogla, permes kesaj do te pershtaten mire edhe ne ekranet me te medhaja.

  Perdoruesit e Hardware-ve me Windows 8 dhe prozessor te AMD-se mund te kene casje ne me shume se 500.000 aplikacione te Android. Ne krahasim me kete zgjedhje gjigante Microsoft vete do te ofroje vetem disa mijera aplikacione per Windows 8. Ne kuader te bashkepunimit me Bluestacks produktet e ardhsme te AMD do te pajisen Appzone Player. Bleresit pastaj do te mund te kycen nga nje Laptop, Tablet apo Desktop ne aplikacionet e Android dhe te luajne lojera si Flipboard ose Fruit Ninja. Smartphone-t dhe pajisjet statike do te sinkronizohen nga player-i (luajtesi). Nje bashkepunim te ngjajshem Bluestacks e ka perfunduar edhe me Intel.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Interesante kjo inisjative! Dhe pse do ishte mire te gjitha programet te ishin portable ne plataforma te ndryshme!

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Bluestacks shum e rende me duket per ta perdorur ne nje pc. mua me ngadalsohet fare laptopi kur e startoj kete. ka ndonje app plaey qe eshte me i lehet per pc ?

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. S-Voice per te gjitha pajisjet me Android 4.0
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-05-2012, 08:23 PM
 2. VLC player pėr Android
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 31-12-2010, 02:45 PM
 3. Sony Ericsson sjell Android 2.1 nė modelin X8
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-11-2010, 11:47 AM
 4. Google shpėrblen aplikacionet mė tė mira pėr Android
  Nga aurel nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 02-12-2009, 09:44 PM

Etiketat pėr kėtė Temė