Mitet dhe tė vėrtetat pėr njeriun e zemrės


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Mitet dhe tė vėrtetat pėr njeriun e zemrės

  Receta Gatimi

  Kur njėherė ta keni gjetur dashurinė e jetės, ėshtė koha t’ju shmangeni miteve qė ju kanė rrethuar gjithė jetėn. Fillimi i mirė dhe i mbarė fillon vetvetiu, por mbajtja apo ruajtja e njė lidhjeje me personin tė cilin e doni me tė vėrtetė, ndėrsa qė kjo ėshtė njė detyrė mjaft mė e vėshtirė se sa qė keni menduar ndonjėherė.
  Jeta nuk ėshtė pėrrallė, kėshtu qė edhe kur bėhet fjalė pėr njeriun e zemrės ndoshta nuk do tė gjeni atė qė pikėrisht ju e prisnit.
  Duke pritur qė mitet do tė shndėrrohen nė realitet paraqet gabimin mė tė madh, ndėrsa qė edhe njeriun e zemrės kjo mundet ta largojė, duke u larguar madje edhe nga ju, duke ju lėnė nė mendime rreth asaj se ēfarė ka mundur tė shkojė kaq keq dhe si do tė mund ta shmangnit njė gjė tė tillė. Ja disa prej miteve, prej tė cilėve duhet tė hiqni dorė pasa se ta dėmtoni lidhjen tuaj.
  Lidhja me njeriun e
  zemrės ka sukses vetvetiu  Pa marrė parasysh se a e keni gjetur dashurinė e vėrtetė apo jo, ėshtė gjithmonė e vėshtirė qė tė jeni tė sigurt se njė lidhje do tė ketė sukses. Lidhjen tuaj me njeriun e zemrės kurrsesi se nuk bėn ta lini ashtu, nė mėshirėn e fatit, duke menduar se do tė keni sukses dhe se mundet vetvetiu tė sjellė ndryshime pozitive nė jetėn tuaj. Njerėzit tė cilėt mendojnė se kanė gjetur dashurinė e jetės mė pak mundohen ta ruajnė lidhjen e tyre. Nė kėtė mėnyrė ata harrojnė se secila lidhje ka nevojė pėr mund dhe investim, nė mėnyrė qė tė shmangin ato tė papritura qė sjell koha. Nevojitet kohė dhe energji, e mbi tė gjitha dashuri, por nėse i investoni gjithė kėto, atėherė besoj se nė fund do tė shpaguhet.
  Nė dashurinė e vėrtetė nuk ka grindje
  Mos besoni nė mitin se lidhja me njeriun e zemrės funksionon pa grindje dhe mospajtime. Grindjet nė fakt ndikojnė pozitivisht nė lidhje. Njerėzit janė krijesė dhe grinden, e pėr njė grindje duhen dy e mė shumė persona. Kur vėrtet tė filloni ta njihni partnerin tuaj, mund tė shtroni pyetjen se ku u shfaq magjia e lidhjes tuaj. Ai mund t’i ketė disa shprehi qė juve ju shkojnė nė nerva apo janė disa veprime tė tij qė ju bėjnė ta pyesni veten tuaj nėse keni zgjedhur njeriun e gabuar, por kjo nuk do tė thotė se keni zgjedhur njeriun e gabuar e as se duhet ta ndėrprisni lidhjen. Nėse provoni tė bisedoni me partnerin tuaj rreth gjėrave qė ju pengojnė, atėherė do ta vėreni zjarrin e vėrtetė tė dashurisė. Grindjet nuk do tė thonė se lidhja juaj nuk ėshtė e shėndoshė, por vetėm se do tė thotė se jeni dy njerėz, me pikėpamje tė ndryshme, qė jeni nė gjendje ta pranoni njėri tjetrin ashtu si jeni.
  Romanca nuk ka fund
  Nėse mendoni se secila ditė e jetės tuaj do tė jetė sikurse ajo e para, me siguri se nuk jeni tė gatshėm pėr dashurinė e jetės. Dashuria juaj e jetės ėshtė krijesė njerėzore e jo njė personazh magjik nga pėrrallat qė ju mbush me dhurata dhe me gjeste romantike. Njerėzit duhet tė jetojnė nė jetėn e vėrtetė, qė do tė thotė se duhet ta bėjnė punėn e tyre dhe tė kenė marrėdhėnie shoqėrore. Partneri juaj nuk mundet qė gjithė vėmendjen e tij ta ketė tė drejtuar nga ju. Atij i duhet ta jetojė jetėn e tij, kėshtu qė nėse ēdo hap prisni gjeste romantike tė tij, atėherė po bėni njė gabim tė madh.

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Mos besoni nė mitin se lidhja me njeriun e zemrės funksionon pa grindje dhe mospajtime. Grindjet nė fakt ndikojnė pozitivisht nė lidhje. Njerėzit janė krijesė dhe grinden, e pėr njė grindje duhen dy e mė shumė persona. Kur vėrtet tė filloni ta njihni partnerin tuaj, mund tė shtroni pyetjen se ku u shfaq magjia e lidhjes tuaj. Ai mund t’i ketė disa shprehi qė juve ju shkojnė nė nerva apo janė disa veprime tė tij qė ju bėjnė ta pyesni veten tuaj nėse keni zgjedhur njeriun e gabuar, por kjo nuk do tė thotė se keni zgjedhur njeriun e gabuar e as se duhet ta ndėrprisni lidhjen. Nėse provoni tė bisedoni me partnerin tuaj rreth gjėrave qė ju pengojnė, atėherė do ta vėreni zjarrin e vėrtetė tė dashurisė. Grindjet nuk do tė thonė se lidhja juaj nuk ėshtė e shėndoshė, por vetėm se do tė thotė se jeni dy njerėz, me pikėpamje tė ndryshme, qė jeni nė gjendje ta pranoni njėri tjetrin ashtu si jeni.
  Egziston nje shprehje qe me pelqen shum e qe thot....Njė marrdhėnie nuk ėshtė thjesht tė mbani duart e bashkuara kur kuptoheni........Njė marrdhėnie do tė thotė edhe tė keni keqkuptime dhe megjithatė tė mos e lėshoni dorėn e njėri-tjetrit !

 3. #3
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  interesante keto....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 108
  Postimi i Fundit: 16-09-2013, 10:07 PM
 2. Pershkruani njeriun e zemres me dy fjale
  Nga Nerti nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 63
  Postimi i Fundit: 19-04-2013, 09:26 PM
 3. Floket, dhjete mitet false per to
  Nga labja nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 15-10-2011, 09:58 AM
 4. Pėrgjigje: 72
  Postimi i Fundit: 03-03-2009, 04:07 PM
 5. 10 mitet false tė ujit
  Nga EMAUS nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 30-07-2008, 01:29 PM