Une & Ti


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Zemer Une & Ti

  Receta Gatimi

  Nuk dua te pyes :-Si je?!
  Preferoj te shoh ne sy e te kuptoj
  gjithcka.
  Nuk dua te te them :- Do shkoje
  gjithcka mire ; por dua te te marr
  prej dore e te perballojme bashke
  cdo problem.
  Dua qe Dashuria jone mos te keté
  nevoj per fjale ; NE do te jemi te
  afte te duhemi me sy, me buze,
  pra gjeste te vogla.
  Dua te zgjohem, te shoh i
  shqetesuar perreth nese nuk je e
  me pas TI vjen papritur me
  mengjesin e pergatitur nga duart
  e tua.
  Dua te shoh te kthehesh ne shtepi
  e lodhur, me syte e pergjumur, me
  floket e crregullta e te te them
  pavarsisht ketyre :- Je shume e
  bukur [^_^] ..
  Dua te ulem me TY e te shohim
  1 film sesa te dalim jashte me miqt
  tane.
  Dua qe buzeqeshjet e mia te
  takojne te tuat ; shikimet tona te
  kryqezohen.
  Dua qe idet tona mos t'i ndajme
  apo duart tona ; mos te ndajme
  'UNE' nga 'TI' por t'i bashkojme
  gjithcka né 'NE'.
  -Dua te hedh poshte fjalet e atyre
  qe thone se :- Pergjithmone
  s'ekziston.
  Pergjithmone eshte koha ku une
  do te kem nevoje per TY.
  Pergjithmone eshte koha ku une
  te kerkova perpara se te takoja ;
  te shikoja ne endrrat e mia ; te
  kisha ne te gjitha mendimet e mia
  [^_^] ..
  Ishe TI ne te gjitha ato mendime
  ku thoja:Nje dite do te jem vertet
  i lumtur..
  Pergjithmone eshte koha ku une
  dua te te mungoj nese nje dite do
  te lodhesh nga une, nga paranojat
  e mia, frikerat e mia, nga qenia
  ime e cuditshme, nga pasigurite e
  mia.
  Sigurisht qe dua me shume se te
  te mungoj:
  -Dua qe te mungoj frymemarrja
  kur te mendosh per frymemarrjen
  time qe ndjeje ne kraharorin tend.
  -Dua te te mungoj forca qe te
  shkosh kur te mendosh per:-
  shihemi me vone, kur i thoshnim
  njeri-tjetrit.
  -Dua te te mungoj krenaria nese
  do mendosh te kthehesh tek une.
  -Dua te te mungoj gjithcka qe
  mund te benim se bashku.
  -Dua te te mungoj gjithcka nga
  une sepse Pergjithmone eshte
  koha ku TI do te me mungoje
  shume mua.
  Ah, dhe dicka tjeter te fundit....
  Dua qe te gjitha :- DUAt e mia, ti
  DOJE edhe TI. . .


  s`e kam shkruar une!

 2. #2
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  shume e bukur!...edhe pse nuk e ke shkruajtur ti...hahahahahah

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  sdi un te shkruaj keshtu...

  Eee, shum e bukur ne fakt! Kur e lexova parase ta postoj mi mbushi synat...

  - - - Updated - - -

  Kishte nevoje per perqafime,
  kishte nevoje per pak dashuri te
  vertete, pak dashuri nga zemra e
  tij, nuk besonte se ndonje forme
  tjeter dashurie do ta bente me te
  lumtur. Kishte nevoje per
  perqafime, nga ato qe lehtesojne
  dhimbjen dhe te bejne te qash, te
  qash nga lumturia. Kishte nevoje
  te qante me ne fund me ato lotet
  e tipit "jam mire, te kam ty ketu".
  Donte siguri, sigurine se ai do
  ishte perhere aty per te.

 4. #4
  i/e rregjistruar 10% Maska e junisa
  Anėtarėsimi
  Jan 2011
  Postime
  56
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  sdi un te shkruaj keshtu...

  Eee, shum e bukur ne fakt! Kur e lexova parase ta postoj mi mbushi synat...

  - - - Updated - - -

  Kishte nevoje per perqafime,
  kishte nevoje per pak dashuri te
  vertete, pak dashuri nga zemra e
  tij, nuk besonte se ndonje forme
  tjeter dashurie do ta bente me te
  lumtur. Kishte nevoje per
  perqafime, nga ato qe lehtesojne
  dhimbjen dhe te bejne te qash, te
  qash nga lumturia. Kishte nevoje
  te qante me ne fund me ato lotet
  e tipit "jam mire, te kam ty ketu".
  Donte siguri, sigurine se ai do
  ishte perhere aty per te.
  sa e dhimbshme
  pse e mundon vetenn kshu

  poezia ne fakt eshte psheretima e zemres.......e nje zemre te lenduar

 5. #5
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga junisa Lexo postimin
  sa e dhimbshme
  pse e mundon vetenn kshu

  poezia ne fakt eshte psheretima e zemres.......e nje zemre te lenduar
  eee...

  Paj tybe mire do ishte sikur mos ta beja (mos ta mundoja veten), por ja qe s`behet...

  kto poezite ne fakt flasin shume...

 6. #6
  i/e rregjistruar 10% Maska e rrahgegja
  Anėtarėsimi
  Sep 2011
  Postime
  56
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  ja qikjo pernime mka shti me kajt... Se pasna ni veten moti kshtu e po ta beosj ti djal qa koke ka vun po ishalla bahet mir o burr

  Teper shkrim i mir qyky mu mshtini me kajt mixho...

 7. #7
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga rrahgegja Lexo postimin
  ja qikjo pernime mka shti me kajt... Se pasna ni veten moti kshtu e po ta beosj ti djal qa koke ka vun po ishalla bahet mir o burr

  Teper shkrim i mir qyky mu mshtini me kajt mixho...
  Flm njeri, thom bohet mir...

  njo (:

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Etiketat pėr kėtė Temė