Histori te frikshme !!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 3 123 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 43
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  18

  I Habitur Histori te frikshme !!

  Per te gjith ata qe jan te apasjonuar ( si puna ime ) pas filmave horror apo historive te kti tipi ...ketu do te gjejne .......Histori te frikshme.....paranormale.....te verteta........dritheruese....te mistershme......qe ta rrisin adrenalinen ne maxxx

  Na ndiqni ..... dhe mos harroni komentet tuaja


 2. #2
  1shi VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,446
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  20

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  18
  NJE HISTORI RRENQETHESE!  Une mendova se nuk ka jete per mua me keto qe me kane ndodhur koheve te fundit.
  Gjyshja ime ka vdekur ne vitin 1992,dhe ne kohen e fundit edhe babai im kishte pesuar aksident,dhe kishte vdekur.kam mbetur vetem me nene dhe motren e martuar.
  Kishin filluar disa anomali me mua fillloj qe trupit tim ti vinte era e gjyshes sime te vdekur,pra rrobave te mia.Kete anomali kishte filluar te verente edhe nena dhe motra ime.
  Nje nate ne muajin janar verejta se dikush hapi deren e kuzhines,une isha i ulur dhe prisja me padurim qe dera te hapej dhe te shikoj kush hapi deren.Pashe baban tim i cili rrinte para deres dhe me shikonte une u frikesova por kur desha te reagoj ai u zhduk.
  Me 4 shkurt kishte qelluar dite e ejte,isha ulur prap ne ate kolltukun ne kuzhin dhe kisha harruar qe ne po ate vend nje muaj me para kisha pare baban tim te vdekur.Isha duke lexuar nje liber dhe dera e kuzhines u hap ne menyre te cuditshme,dera hapej ngadale mu sikur ate naten qe kisha pare baban tim.
  Ishte perseri babi im,une u hutova dhe nuk flisja asgje,dhe disi fytyra e nenes time mu paraqit teksa shikoja shpirtin e babait tim te vdekur.Papritmas babi im u zhduk.
  E njejta gje ndodhi edhe te ejten qe erdhi,babi im hapi deren dhe mu shfaq.Kete here do ta pyes se cfare do baban tim,pyeta cfare do baba,por ai me shikoi me dhembshuri dhe shkoi.
  Te shtunen u kthyem ne shtepi une motra ime dhe nena ime dhe ndjem eren e tymit te cigares puro.Keto cigare i njohem pasi qe babi im i pinte vazhdimisht sa ishte gjalle.
  Me 25 shkurt une isha ne qytet kur motra ime me thirri qe me tha qe nuk po mund ta marr maman ne telefon dhe se dera e shpis ishte e mbyllur.
  Une erdha me vrap per ne shtepi per te pare cfare kishte ndodhur,pame deren e shtepis te mbyllur,une hapa deren me qelesin tim.Si eshte e mundur ta mbyll dikush deren kur vetem une kisha qelsat e shtepis.
  Hym brenda dhe pame ne kuzhin qilimat e shprishur u cuditem por me pastaj ndjem parfumin e nenes tone,vajtem ne sallon dhe pame nene tone te vdekur e cila ishte ulur ne karrigen e gjyshes.
  Ajo kishte poshte vetes ca gjak,por asgje nuk e spjegoi vdekjen e saj.
  Me kurr nuk ndjeva aromen e gjyshes as te mamas time,as babi im nuk u shfaq me te ejteve,ishte e tmerrshme si duket babi im dhe gjyshja nuk kane mundur te pushojn te qete pa e marr edhe nenen time me vete.

 4. #4
  1shi VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,446
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  20
  op op... Ekzistojne kto fantazmat!

  Mua s`me ka ndodhur te shoh ndokend akoma

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  18
  te them te drejten.......kur nuk i shikon vet me sy e ke te veshtir per ti besuar .
  ama.....dim qe kjo bot eshte plot mistere.......qe as shkenca e as feja su pergjigjen dot .
  ka kaq shum histori.....dhe sme duken trillime

 6. #6
  1shi VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,446
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  20
  shikoje filmin Paranormal Activity (nga 1 ne 4 se 4 pjese ka) & do ta kuptosh nese ekzistojne apo jo kto fantazmat


  vallaj kur e kam pare 3shin, ora 12 e dites ka qene, pika e veres, dyer & dritare hap kam pas lene & e shikoja ne kembe haha jo po ec e shtriju aty...

 7. #7
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  18
  un vdes per filma horror te betohem .
  shpresoj mos te harroj per kte filem.....do ta shenoj diku titullin !

  - - - Updated - - -  'Eshte nje histori e vertet qe shume pak mund te besojne , por ju siguroj qe ka ndodhur realisht..
  '

  Para shume vitesh nje kusherire e imja po me te njejtin emer si une ishte e fejuar,, dhe shume te dashuruar te dy.. te gjithe ju thoni si keta te dy askush ne bote nuk mund te duhet.. vjen nje dite qe i fejuari i saj vendos te shkoje ne grEqi si shume emigrante te tjere, dhe niset.

  Fatkeqsisht ai vdes rruges aksidentalisht,,,,,Kusherira ime u be gjysem njeriu rrinte gjithnje e mbyllur ne dhome ,Ajo tregonte se cdo darke po ne te njeten ore 9 e darkes vinte i fejuari i saj dhe trokiste ne dritare dhe sikur fliste me te ,por te gjith e merrnin per te marre., kjo zgjati 2 vjet dhe prinderit vendosen ta fejonin me dike tjeter kundra deshires se saj...

  Vjen dita e marteses dhe kjo merr prinderit e saj si dhe te fejuarin e ri dhe ju thote ,,une sonte do shkoj me te fejuarin qe kam pasur ai do vije te me marr sonte ne oren 9 dhe do iki me te,, prinderit e saj filluan ti thonin qe kjo gje nuk mund te ndodhe sepse ai dihet qe ka vdek dhe nuk mund te vije te te marre.

  Ajo nuk flet me vec ju kerkon ta len 10 minuta vetem ne dhome,, po ju betohem qe fiks ne oren 9 kur kane hapur prinderit dhomen e kane gjetur A.... te vdekur ne krevatin e saj , dhe nuk ka vrare veten sic mund te imagjinoni, eshte gjetur e shtrire ne krevat dhe dritarja e dhomes e hapur , SOT e kesaj dite askush se di cfare ndodhi......''

 8. #8
  1shi VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,446
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  20
  qenkan bashkuar...

 9. #9
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  18
  Dhe mua me preku shum kjo historia.
  Ama jo cdo gje qe lexojme duhet ta besojme 100% ...sepse ka dhe njerez me imagjinat shum te zhvilluar. Ama e vertet apo jo qoft historia....mua me perpin te teren

 10. #10
  1shi VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,446
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  20
  vallaj me preku edhe mua

  sa eshte e ver8 spo di tash...

 11. #11
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  702
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  vertet ngjarje rrethqese, por une spo ma merr mendja se ka ardhur i fejuari i saj

  perveq botes njerzore egziston edhe melajket dhe bota xhinore (djalli) qe keto 2 te fundit syri jon nuk mund ti sheh, kurse keta neve na shohin.Prej ketyre gjinve ka besimtar dhe mosbesimtar qe kta mosbesmtar ndryshe nihet edhe si djalli, e zakonisht kta kan ndikim te madh te njerzit kur ata jan shum te gezuar ose shum te merzitur,hidhruar
  E kjo vajza paska qen teper e merzitu per te fejuarin e saj dhe mendoj se paskan pasur ndikim te madh te kjo

 12. #12
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  18
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga mOrtaja123 Lexo postimin
  e zakonisht kta kan ndikim te madh te njerzit kur ata jan shum te gezuar ose shum te merzitur,hidhruar
  .....se dija kte....dhe kur jan te gezuar??????????????????????????

 13. #13
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  702
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  Sa her qe nuk je ne vedie te plot te vemendjes tane ka ndikim tek ti

  une jam i ri ne mosh dhe kur bisedoja me persona qe kan studjuar shum kete boten e gjinve jam friksuar teper shum por edhe kjo esht nje gje qe e ka krijuar allahu dhe vetem tek aj duhet te kerkuar mbrojtjen !

 14. #14
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  18
  un jam shum kurjoze te di me shum rreth ktyre gjerave .
  Shpesh her.....madje ne me te shumtat e rasteve u besoj......
  mirpo....ndonjeher mendoj dhe kte..... Eshte vertetuar shkencerisht se njeriu deri me sot perdor vetem 5-8% te trurit .
  Dhe kto qe njerzit shohin....fantazmat....xhindet....zerat....mund te jen pjese e 'imagjinates' se tyre....ose e thene ndryshe.......produkt i pjeses tjeter te trurit , fuksionet e se ciles jan enigem per shkencen .............

 15. #15
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  702
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  keshtu jam edhe une shum kurjoz per keto gjer

  sa i perket besimit ne keto histori nuk di se qfar te them, por se egziston kjo bota tjeter perps njerzve ska dyshim bile kta ishin ne tok para vet njerzve

  Me tregonte nje histori qe i kishte ndodhur vet keti studjuesi ne Qabe, kur tregonte nje histori thoshte se ishim me nje shok jasht Qabes ishte ora dikun rreth 11:30 u shtrinum ne qe te pushoj pas nje dite te lodhshme qe kishim kaluar, kur pas pak na preku (dridhi) nej far rryme, ne ate moment ne u quam nga vendi te trishtuar dhe i thoshim njeri tjetrit pse me preke, edhe pse e dishem se nuk ishte prekje njeriu, ne ate moment tregonte aj se shkuam tek nje Hogj me i afermet aty qe ishte the ja treguam hallim qe kishim, per ate Hogjen nuk ishte qudi fare tregoj se kjo gje i kishte ngjar edhe personave tjer jo vetem atyre, ne momentin qe ata ishin shtrir jo ne menyr te mir me kemb ne drejtim te QABES se shejt ather exhinet muslimam ja kishin terhequr vemendjen se nuk jan ne rregull
  Zakonish shtepit e pabanuara behen vendbanim i tyre ,,,,

 16. #16
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  18


  Dua tju tregoj nje historine e nje shoqes sime e cila jeton ne amerike.
  Ajo ishte vajza e 2 ne nje familje me 3 femije te treja vajza . Motra e saj e madhe quheshe Emili ndersa me e vogla Ana . Kur Ana lindi prinderit vune re probleme ne gjymtyret e saj te poshtme kjo do ti shkaktonte shume probleme ne te ecur megjithate kur ajo mbushi 3 vjec filloi te ecte normalisht si gjithe femjet e tjere. Per kete arsye si dhurate femilja i dhuroi nje qen te vogel te quajtur Pukit. Qeni nuk i afrohej askujt ne familje pervec Anes, keshtu qe Emili u be pak xheloze se edhe ajo i kishte qejf kafshet. Nje dite motra e madhe u perpoq tja merte qenin me zor motres se vogel dhe pa dashur e rrezoi nga shkallet. Ana humbi jeten ate dite ne spital. Pas dsa kohesh mamaja e saj lindi nje vajze tjeter dhe nje dite para se ta lindte i doli ne ender Ana dha tha ajo jam une. Cuditerisht edhe tek ajo doktoret vune re te njejtin problem me kembet po e njejta ndodhi edhe me Pukitin ai i afrohej vetem vajzes se re dhe askujt tjeter . Nje dite Emili po grindej me motren e vogel qe tashme kishte mbushur 3 vjec tek pothuajse i njejti vend ku u zu me Anen, kur sherri u be me i dhunshem midis femijeve ne nje moment vajza e vogel i thot motres me te madhe "mos me prek apo ke deshire qe te me vrasesh perseri " qe nga ajo dite prinderit e cojne vajzen e vogel ne psikolog dhe ajo vazhdon te thote se jam Ana e pare ne nje trup te ri.

 17. #17
  1shi VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,446
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  20
  interesante kjo e fundit...

  Mund te jete e ver8...

 18. #18
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  18
  Kjo histori me ka prekur shummmmmm.......  Ne rrethinat e qytetit tim eshte nje fshat i quajtur Guri i Zi... Eshte vendi me i perfolur per ushtrimin e magjise se zeze... Historia fillon me nenen e 3vajzave qe priste ti vinte ne jete femija i katert...ne muajin e fundit te shtatzanise gjumi i nenes fillon e trazohet nga e njejta enderr cdo nate...e njejta enderr...ne te njejten ore ne 3te nates... Nje fytyre i shfaqej gjithmone ne dritare.
  Ishte fytyra e nje kusherire te larget,plake e cila nuk kishte pas kurre femije...dritarja e dhomes se gjumit ishte nga ana e oborrit i cili ishte i mbushur me peme qe naten merrnin forma shume te cuditshme...dhe benin hije te frikshme nga hena. Rreth ores 3,gruaja shtatzane ndjente nje ere te ftohte qe shpupuriste gjethet e pemeve dhe te fuste te dridhura ne trup...ajo ere gjente gjithmone shteg permes dritares e pershonte barkun dhe gjirin e gruas...menjehere ne cep te dritares dilte fytyra e asaj plake te shperfytyruar,me nje cmire dhe lige ne zerin e saj dhe i perseriste te njejtat fjale...-djalin do te ta marr une...djalin do te ta marr une... Gruaja zgjohej e mbuluar ne djerse dhe fillonte ti therte barku... Kishte frike tja tregonte kujt kte enderr dhe e mbante per vete me idene qe eshte enderr dhe do kaloje...vjen momenti qe gruaja lind,shtohet me djale. Gjithe familjaret gezohen se ishte cun pas 3gocash. Festojne te gjithe...nder shume kusherinj gruaja dallon fytyren e plakes se endrres...tmerrohet dhe pa u menduar vrapon drejt saj...sa i afrohet gruaja,plaka i thote-do kthehem pas nje viti te marr djalin...dhe venitet si hije... Njerezit e gruas habiten pse ajo u drejtua me aq vrull drejt cepit te shtepise dhe shkojne e i flasin. Gruaja thonte vetem-djali eshte i imi,djali eshte i imi... Njerezit e saj e marrin me te qeshur e i thone qe mos u bej merak se nuk ta luan kush djalin... Gruaja ate nate kishte frike te flinte se mos i shfaqej perseri plaka...por ajo nate dhe netet qe pasuan,qene te qeta...gruaja e rriti djalin me aq dashuri,e gjithe familja ishte e qete dhe e lumtur derisa vjen ditelindja,1vjetori i cunit... Gruaja i kishte harruar krejt shqetesimet qe kishte pas dikur,por e lumtur per festen qe kishte,pergatit me gjithe familjen,dicka tvogel per vogelushin.blen dhurata,makina,aeroplane e plot lojra femijesh. Gezojne e kenaqen familjaret,hane edhe darken e bine per te fjetur. Gruaja rehaton femijet,gocat ne dhomen e tyre,cunin ne dhomen ku flinte dhe ajo vete... I merr gjumi te gjithe...edhe gruan...vetem nje parandjenje nuk e linte te qete... Sa kishte filluar ta merrte gjumi...kishte shkuar ora 3...fillon nji ere e tmerrshme...nje zhurme shurdhuese...fillojne te dridhen xhamat e dritareve... Nje ndjenje therese pershkon trupin e gruas...kishte filluar edhe shiu te binte dhe xhamat benin zhurme edhe me shume... I del gjumi gruas dhe cohet e trembur...ne ate moment shperthen edhe nje vetetime e fuqishme dhe ne gjithe ate drite qe u krijua...tek cepi i dritares shfaqet ajo plaka me po te njejten fytyre te tmershme dhe i thote...-U BE I IMI... U BE I IMI... Gruaja shperthen me te uleritura e me te qara...cohet shpejt te ndeze driten dhe menjehere turret tek shtrati i djalit te saj... Aty ishte vogelushi...me nje njolle te kuqe mbi jorganin e tij te vogel... Gruaja bertiste edhe me shume...zgjohen te gjithe familjaret dhe gjejne ne cep te shtepise gruan me foshnjen ne krah... Gruaja nuk fliste,vetem qante dhe perkundte vogelushin e saj te pergjakur... Asnje nuk i jepte dot shpjegim asaj qe kishte ndodhe... Gruaja thonte vetem- Ma mori ajo,ma mori ajo... Doktoret nuk i dhane shpjegim autopsise se femijes...mungonte vetem zemra ne kraharorin e tij... doktoret nuk i jepnin dot zgjidhje... E cuan tek nje hoxhe,per te bere adetet e fundit qe i beheshin te vdekurit,edhe pse femija nuk kishte nevoje sepse ai behet melek. Hoxha,kur kishte pare edhe gruan e shkrete,edhe trupin e femijes i kishte thene-Zemren e femijes ja ka ngrene shpirti i zi i kusherires se gruas nga inati dhe smira qe ajo skishte femije... Ka bere magji te zeze dhe une(hoxha) nuk mund tju ndihmoj derisa ajo plake te vdese...Por nuk do ti thoni asgje deri atehere,derikur un mund te luftoj shpirtin e saj,se perndryshe,po e akuzuat ate plake,ajo qe do vdiste do te ishte gruaja...nena e engjellit,melekut............

 19. #19
  1shi VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,446
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  20
  po de po... Ka njerez qe bejne keshtu sa te duash...

  ma futen tmerrin kto historite mua lol

 20. #20
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  18
  kjo qe do postoj tani esht hata fare

  - - - Updated - - -

  Kjo histori me ka ndodhur para 4 vjetesh dhe eshte mese e vertete. Gjithmone kam qen nje tip qe nuk kam besuar te paranormalet,kam menduar gjithmone se cdo gje esht Brenda mendjes se njeriut megjithse kur degjoja histori te tilla I kasha pakez frike. Kisha 3 vjet e dashuruar,familja ma dinte dhe e respektonte lidhjen time megjithse ishte koha qe un dhe I dashuri im ti benim gjerat formale. Diten e dasmes u percolla nga familjaret ashtu sic e do adeti shqiptar,mami me vuri ne kulete dhe shamine qe nusja duhet ta merte me vete. Kur shkoj te shpia e burrit nuk e gjej,mendova qe me kishte ren ne makine dhe si kushtova rendesi. Te nesermen ngrihem nga gjumi me dhimbje koke,mendoja se e kisha ngaqe ato dit ishin te ngarkuara,por dhimbja vazhdonte me dite te tera dhe analizat me dilnin shum mire……Kur kishim 3mujorin e marteses dhimbjet u bent e padurushme dhe me ra te fiket,ate nate pash ne ender nje grua plake te krrusur me nje sy te vrare. Ajo me fliste ne gjum dhe un beja levizje te pakontrollueshme.burri u tremb shume me zgjoi,cdo nate me ndodhte e njejta gje,plakat me thoshin qe kisha derdhur uje te nxehte naten dhe kisha djegur xhindet. Nje mbremje po lahesha dhe pash flokun te me binte shume.shplaj syte mire dhe shof te pasqyra e banjes qendronte ajo si gjithmone me shamine e rrobat e zeza dhe me thoshte sa fjale qe si kuptoja,une bertita me te madhe. Burri nga jashte tentonte te hapte deren por nuk mundesh dhe pse ajo nuk ishte e kycyr. Ajo qesh dhe iken,ne ate moment xhami I deres dhe I dritares thyhet,pasqyra thjesht kriset. Te dy u trembem shume,aty burri filloi te me besonte pasi me thoshte qe e ke endrra nga filmat horror qe shef. Ate nate fleme te vjehrra,por zgjohemi te d y kur ndjem dyshekun e njom,hapin driten dhe shikojm gjak, Gjaku vinte nga kemba ime ,ishte car ne 3vende kontrollojm mos kishte ndonje qelq por asgje. NJe frike e papare ter njerzit e shpise u ngriten dhe ndjehesha shume keq sepse me shikonin me frike I lutem te shkojme ne shtepi .shkojme ne shtepin tone,per 3dite te tjera nuk ndodhi asgje sepse vajtem te nje yshtare dhe menduam qe I rregulluam gjerat, por naten e 3 po fusja rrobat ne lavatrice hedh syte nga korridori flake jeshile ne blu,bertas vjen burri dhe do ta fiki un nuk e le I pergjerohem mos te afrohet,flaka perhapet ne vizat e pllakave. Cmendesha kisha shume frike,dhe ai filloi te kishte frike plus ziheshim perdite nuk e kuptoja reagimin e tij ne vend te me mbeshteste largohej nga une cdo dite e me shum. Enderrat vazhdonin cdo nate I provova te gjitha menyrat per ta hequr kete ankth,nuk lashe vend pa vajtur kisha xhami neper yshtare por jo cdo gje se me pare,neper shpi degjoja te qeshuren e saj,fillova mos te lahesha sepse uji me dukej sikur me mbyste,vura exteishen sepse floket me ran,shtatezane nuk ngelesha dot.Muret e shtepise kishin sit e cjerra te imta. Ne dhomen time kisha nje foto te shen marias,ajo binte cdo nate por nuk thyhej,fotot tona qe ishin ne shtepi kur zgjoheshim ne mengjes ishin te kthyera me koke poshte ose korniza e thyer,nuk gjenim derman nga llambat e shtepise sepse digjeshin shume shpesh,tylet valviteshin fort ose shkeputeshin nga rruazat sikur I terhiqte njeri,neper shpi degjohej zhurma e nje shkopi qe perplasej ne cimento,soba e gatimit ndizej vet(cdo gje ngjante me nje film horror).kur flija ne vend tjeter me dilte gjak nga kemba,nuk flija pothuajse fare gjum. Erdhi vera dhe isha vetem ne shtepi po beja punet,vendosja te ktheja dyshekun nga ana tjeter se ishte nga ana e dimrit me pambuk ,kur e ngrita cte shifja……..Shamija ime e nuserise e mbeshtjelle dhe e future poshte dyshekut,u tremba e leshova dyshekun nga duart dhe ika tek mami por nuk I them gje se ajo vuante nga zemra.Mar burrin ne telefon I them ngjarjen vjen me mer dhe ikim ne shtepi.sa vajtem shikojm prape flake tek dera e dhomes,kesaj here ai I hedh persiper bluzen e tij,flaka u shuajt por doli ajo sa here qe ajo dilte vetem un e shifja dhe e degjoja,por kesaj here e degjoi dhe ai.Ajo tha: NUK KAM PER TJU LEN TE QETE DERISA TE NDAHENI……..IDHE IKEN. Ngrem dyshekun dhe marim shamine time e hapin shikojme floket e mi dhe thonjte qe un I ksiha prere para dasmes,I dallova vetem nga manikyri portokalli. Nuk e dinim kush e kishte ber kete pun dhe patem frike I morem ato I dogjem dhe I hodhem nga ballkoni,me pas morem nje hoxhe I cili na qartesoi shume gjera.Shpetuam nga ky ankth dhe gjerat midis nesh u rregulluam dhe ju them te gjitheve qe gjerat paranormal ekzistojne un e pesova vet nga ligesia e njerzve dhe mund tju them qe ne shqiperi ekziston vetem nje femer qe ben magji te keqija,por fatmirsisht ajo vdiq vitin e kaluar duke ren nga lartesia dhe pse nuk eshte mire,them qe jam e lumtur qe ajo vdiq shpresoj qe zoti te mari hak edhe tek ai njeri qe donte te keqen time …

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 3 123 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Karaoke mė e frikshme qė keni parė ndonjėherė…!! ( Video )
  Nga labja nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 27-10-2014, 02:22 PM
 2. Nje histori nga ju.....
  Nga Ruthi nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 04-03-2013, 11:52 PM
 3. 51-vjeēari me pamje tė frikshme !!
  Nga labja nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 28-03-2012, 09:16 PM
 4. Loja me e frikshme ne internet "Hotel 626"
  Nga rrugaci i vogel nė forum Lojra, Quize dhe Rebuse
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 14-12-2009, 07:17 PM
 5. Cila janė vendet mė tė frikshme nė botė ?
  Nga Negativ nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-01-2009, 02:36 PM