Receta Gatimi

Histori te frikshme !!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 3 FillimiFillimi 123 I funditI fundit
Rezultatet nga 21 deri tek 40 prej 43
  1. #21
    Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
    Anėtarėsimi
    Jan 2012
    Postime
    3,332
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    Neser mbrema do i lexoj keto historit e tua une labe se as sonte nuk kam kohe

  2. #22
    Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
    Anėtarėsimi
    Nov 2008
    Postime
    2,893
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    18
    Keto jane per tu shenuar ne ditar lol

  3. #23
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
    Neser mbrema do i lexoj keto historit e tua une labe se as sonte nuk kam kohe
    hahaha....olsi...ste dija kaq frikacak

    - - - Updated - - -

    ja historia per sonte.............eshte histori shum e vertete........



    Metroja e Londres: Per metrone e Londres tregohen shume histori mbi aktivitete paranormale te regjistruara qe ne kohen e ndertimit te saj. Por pse te gjitha keto, cfare ka ne ate metro? Pergjigje te ndryshme jane dhene por thuhet se gjate ndertimit te saj jane zbuluar shume varre te vjetra dhe gjithashtu shume punetore kane vdekur gjate ndertimit te saj. Edhe sot e kesaj dite punetoret e metrose tregojne mbi shpirtrat e trazuar qe kane pare ne metro. DjeKlevis Mero E tille eshte dhe historia e njerit prej kontrolluesve te metrose qe po kryente sherbimin e tij ne turnin e nates. Ai tregon se po kalonte si cdo mbremje tjeter ne njeren prej galerive duke kontrolluar qe gjithcka te qe ne rregull. Ne nje moment sheh ne nje cep nje burre qe dukej se po punonte mbi dicka, burri ishte me kurriz dhe smund ti shihej fytyra. Williami i afrohet duke u bere kurrioz pasi askush se kishte lajmeruar mbi ndonje punim qe do zhvillohej. Afrohet dhe ndalon nje meter larg burrit. Nderkohe shoku i William, Xhejmsi, qe ishte ne kabinen e kamerave te sigurise po shikonte skenen edhe ai kurrioz se pse ndaloi shoku. E cuditshme ishte se kamerat nuk tregonin asnje burre qe punonte por vetem Williamin qe kishte ndaluar dhe shikonte nga muri. Nderkohe Williami sheh nje burre qe dukej qarte qe ishte punetor pasi ishte i veshur me kominoshe dhe kishte nje cante veglash por cdo gje ishte e cuditshme pasi rrobat ishin te nje stili te vjeter, mbase te atij te viteve 1800. Williami e pyet burrin se kush ishte dhe cfare donte atje. Nderkohe nje ndjenje ftohtesie i pershkon trupin. Burri pergjigjet me nje ze si te mbytur se e ka derguar shoqeria e metrose per te rregulluar difektin ne tubat hidraulike. Nderkohe Xhejmsi duke pare shokun e tij qe dukej sikur po fliste me dike i therret ne radio. Per cudi radioja e Williamit rezultonte e fikur edhe pse ne kamera dukej qarte nje drite e kuqe qe vinte nga gjoksi i Williamit, pikerisht atje ku mbante radion. Wiliami nderkohe qendronte ne ane te burrit te cilit nuk mund ti dukej shume mire fytyra. Ai i thote se per sot nuk kishte asgje te regjistruar mbi nje difekt apo kontroll te mundeshem dhe burri me po te njejtin ze te mbytur i pergjigjet: "Shko kontrollo!" Williamin prap e pershkoi nje ndjesi e ftohte dhe duke u larguar per tek kabina e kamerave vazhdon te shikoje burrin qe punonte ne nje menyre te cuditshme me koken poshte. Kur arrin ne kabine kontrollon regjistrat dhe sheh qe asnje diket apo kontroll nuk qe regjistruar per ate dite. I tregon cdo gje Xhejmsit dhe kur shohin te dy regjistrimet e kamerave mbeten pa fjale. Williami dukej sikur fliste me murin. Burri qe kishte pare ai ishte nje nga shpirtrat e punetoreve te vrare qe vazhdonte te endej neper metro! Kjo eshte nje nga historite e shumte qe tregohen mbi Uderground-in e Londres. Perplasje dyersh, zera qe vijne nga galerite dhe kontakte si ky e bejne kete metro nje nga vendet me te mistershme ne bote!

  4. #24
    i/e rregjistruar 10% Maska e ErmiraVlore
    Anėtarėsimi
    Oct 2012
    Postime
    46
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    keto ... fenomene..jan te perhapura me teper ne zonat rurale...ende shum te praktikuara ne shqiperi........te them te drejten , ndoshta jo kaq te egzagjeruara ... kam degjuar nga njerez te besuar histori te tilla... te verteta..!!! eshte per te ardhur keq qe egzistoj njerez kaq te dobet ... sa e shmangin perballjen .. duke ber gjera te tilla... personalisht kam shume frik... dhe gjithmon u buzqesh personave ... nga te cilet edhe mund te pres keq!

  5. #25
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    Kjo histori me beri shum pershtypje..........e kam komentuar gjat me shoqet e mia




    Nuk e di sa do me besoni, po un po cmendem..Kjo gje me ka ndodhur per here te pare para nje viti. Une jam 19 vjec. flija vetem ne dhome. Ate dit kisha mar nje mace te vogel te nje komshie edhe e mbajta te dhoma ime, por ne dhom kam edhe banjen.edhe e mbylla macen ne banje kur do flija..E kshu me zuri gjumi, po nuk isha as ne gjume e as zgjuar, degjoi afer veshit macen, po e keni parasysh kur zihen macet, ja ashtu mu be per nje sekond, edhe ndjeja afer meje dike, i ndjeja prezencen, nuk e di si ta pershkruaj o njerz...Ne ate moment me moren frymen, nuk e di ta shpjegoi un vetem ulurisja me sa ze kisha..Per nje cast mbaroi cdo gje un ne ate moment lutesha qe te vinte mami,mbase me kishte degjuar duke uluritur, per nje cast ndjeja hapat por ato nuk afroheshin por largoheshin...Zot se dhe tani qe po shkruaj me dridhet trupi..Harrova te shtoi se mami vinte gjithmon ne dhome qe te me kontrollonte se mos zbulohesha naten. Ate nat,mami nuk kishte ardhur ne dhome por un ate nate mamin tim e pash qe erdhi dhe me tha ,mos ke frik do flesh me mamin, dhe me preku, un i thash jooo,nuk kam frik do fle ktu ku jam por mami me shikonte drejt ne sy.edhe kaq iku..Pas ores 3 pasi kalova ate nuk flisja dot meee, mora babin ne tel, babi ishte nga dhoma tjeter,e i thash baaa hajde cik te dhoma ime. Kur erdhi babi me gjeti ne krevat as nuk levizja as gjeee..ca ke tha u trembe, un i thash po un kam uluritur ju si nuk me keni degjuar,joo than ti ske ulurit se ne do te degjonim.te nesermen i tregova cfar me kishte ndodhur dhe i thash mamit ti erdhe dhe me preke,mami betohej per vellain,moj nuk kam ardhur mbrem te dhoma jote.ca thuaa un nuk kisha asnje shenje ne kemb...Te nesemen kur e pash kemba ime kishte nje te nxire tamam aty ku me kish ka ajoooo, nuk e di cme ben ti them ajooo, po kshu e ndjej sikur esht ajooo. Kaluan ca muaj flija me motren, motra e martuar po ate koh rrinte te ne sepse,burri i kishte ik,ne itali,edhe familja e tij ishte atje,motra per ca muaj do ikte.por nje nat mu fiksua do fle vetem nuk kam frik.por dhoma ime me dhomen ku flinte motra nje mur i ndan.e njejta histori si me perpara dhe fiks ora 3,ooo zot si nuk vdiqa se kuptoi,me ngriu trupi nga frika,sa nuk po mirja dot tel,i dergova sms motres hajde cik ktu se kam frik,erdhi motra,me mori,per cudi motra ishte zgjuar,dhe un i thash po un ulurita ti pse nuk erdhe,moiii ca thua tha un kam qen zgjuar dhe nuk degjova gjeee. Zoot i madh ju besohet qe un nuk fle gjum po nuk kaloi ora 3.kam frik shum,sepse kur e kujtoi oooo zot,mos ti ndodhi njeriut,nuk ja uroi askujt.edhe e njejta gje me ka ndodhur gjithmon ne oren 3.tani po lexoja nje histori,qe kishte shkruar nje goc ktu,qe ora 3 i nates esht ora e djallit,dhe 3 i drekes i krishtit,e cudicme se un para nja 4 ditesh u shtriva per gjum ne drek te dhoma ime,nuk isha as ne gjum as zgjuar ashtu ashtu,pran krevatit kam dollapin e robave,edhe po degjoja zhurem te dollapi,sikur po regullonte njeri robat,epo thash un mami,kushedi ca po kerkon,ne ate moment, e ndjeva dicka,me zuri frymen,ulurita,po kot mua me duket sikur uluras,po nuk me degjon njeri,ne moment hapa syt,imagjino ishte dit,dhe me ndodhi,pikerisht ora 3. Une e di qe disa mund te mendojn ca po thot kjo o vlla esht cmendur,ssht mir nga mendia,por esht nje gje qe un e kam perjetuar,edhe ju besohet se kam frik nganjeher se mos vdes nga frika. Gjithashtu parandjenjat i kam 1 me 1,me dalin,ose endrrat.. Nje shembull,para 5 vjeteve,nipi i babit vdiq,un nje dit para,ne dark,tek po hanim buek ne tavolin,mu mbushen syt me lot,filloja te qaja,te shpis,po me thonin E....ku e di u thosha un kam nje parandjenj se do ndodh dicka e keqe,po qe nuk esht nga ana e mamit por nga ana e babit,po flisja pa kuptuar un ca po thoja.e kshu me qetesuan.te nesermen,mer cupa e xhaxhait tim ne tel,dhe i thot mamit,kshu kshu,por mami si ti thoshte babit sepse babi e kish nip,djalin e motres.me tha mua mami,jaa dhe parandjenja jote mbrem. Njerez nuk di ca te them,por nganjeher me duket sikur do cmendem,edhe pikerisht tani qe po shkruaj esht ora 3 e 42.un jam zgjuar ne dhom,me prindrit,ata po flen.Une kam frik,te fleee.ora 3 i nates esht tmerr i vertet.nuk e shpjegoi dot kte gje,kush harrin te ma shpjegoi.me respekt NGA VLORA.

  6. #26
    Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
    Anėtarėsimi
    Jan 2012
    Postime
    3,332
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    As sote nuk po i lexoj se eshte nat do i lexoj ne mengjes

  7. #27
    ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
    Anėtarėsimi
    Jul 2007
    Vendndodhja
    N'shpi (^_^)
    Postime
    2,568
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    20
    lool, nuk i kam lexuar , por normalisht hija nuk ben hije si ke fotoja ktu siper

  8. #28
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
    As sote nuk po i lexoj se eshte nat do i lexoj ne mengjes
    hahahaha.....mos komento me ne kte tem ti...sepse ktuuu...ndalohen te qeshurat


    - - - Updated - - -

    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Mima Lexo postimin
    lool, nuk i kam lexuar , por normalisht hija nuk ben hije si ke fotoja ktu siper
    ne gjith ato histori moj mima....vajte dhe gjete nje gabim photoshpi tiiii ahahaha

  9. #29
    Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
    Anėtarėsimi
    Jan 2012
    Postime
    3,332
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
    Kjo histori me beri shum pershtypje..........e kam komentuar gjat me shoqet e mia




    Nuk e di sa do me besoni, po un po cmendem..Kjo gje me ka ndodhur per here te pare para nje viti. Une jam 19 vjec. flija vetem ne dhome. Ate dit kisha mar nje mace te vogel te nje komshie edhe e mbajta te dhoma ime, por ne dhom kam edhe banjen.edhe e mbylla macen ne banje kur do flija..E kshu me zuri gjumi, po nuk isha as ne gjume e as zgjuar, degjoi afer veshit macen, po e keni parasysh kur zihen macet, ja ashtu mu be per nje sekond, edhe ndjeja afer meje dike, i ndjeja prezencen, nuk e di si ta pershkruaj o njerz...Ne ate moment me moren frymen, nuk e di ta shpjegoi un vetem ulurisja me sa ze kisha..Per nje cast mbaroi cdo gje un ne ate moment lutesha qe te vinte mami,mbase me kishte degjuar duke uluritur, per nje cast ndjeja hapat por ato nuk afroheshin por largoheshin...Zot se dhe tani qe po shkruaj me dridhet trupi..Harrova te shtoi se mami vinte gjithmon ne dhome qe te me kontrollonte se mos zbulohesha naten. Ate nat,mami nuk kishte ardhur ne dhome por un ate nate mamin tim e pash qe erdhi dhe me tha ,mos ke frik do flesh me mamin, dhe me preku, un i thash jooo,nuk kam frik do fle ktu ku jam por mami me shikonte drejt ne sy.edhe kaq iku..Pas ores 3 pasi kalova ate nuk flisja dot meee, mora babin ne tel, babi ishte nga dhoma tjeter,e i thash baaa hajde cik te dhoma ime. Kur erdhi babi me gjeti ne krevat as nuk levizja as gjeee..ca ke tha u trembe, un i thash po un kam uluritur ju si nuk me keni degjuar,joo than ti ske ulurit se ne do te degjonim.te nesermen i tregova cfar me kishte ndodhur dhe i thash mamit ti erdhe dhe me preke,mami betohej per vellain,moj nuk kam ardhur mbrem te dhoma jote.ca thuaa un nuk kisha asnje shenje ne kemb...Te nesemen kur e pash kemba ime kishte nje te nxire tamam aty ku me kish ka ajoooo, nuk e di cme ben ti them ajooo, po kshu e ndjej sikur esht ajooo. Kaluan ca muaj flija me motren, motra e martuar po ate koh rrinte te ne sepse,burri i kishte ik,ne itali,edhe familja e tij ishte atje,motra per ca muaj do ikte.por nje nat mu fiksua do fle vetem nuk kam frik.por dhoma ime me dhomen ku flinte motra nje mur i ndan.e njejta histori si me perpara dhe fiks ora 3,ooo zot si nuk vdiqa se kuptoi,me ngriu trupi nga frika,sa nuk po mirja dot tel,i dergova sms motres hajde cik ktu se kam frik,erdhi motra,me mori,per cudi motra ishte zgjuar,dhe un i thash po un ulurita ti pse nuk erdhe,moiii ca thua tha un kam qen zgjuar dhe nuk degjova gjeee. Zoot i madh ju besohet qe un nuk fle gjum po nuk kaloi ora 3.kam frik shum,sepse kur e kujtoi oooo zot,mos ti ndodhi njeriut,nuk ja uroi askujt.edhe e njejta gje me ka ndodhur gjithmon ne oren 3.tani po lexoja nje histori,qe kishte shkruar nje goc ktu,qe ora 3 i nates esht ora e djallit,dhe 3 i drekes i krishtit,e cudicme se un para nja 4 ditesh u shtriva per gjum ne drek te dhoma ime,nuk isha as ne gjum as zgjuar ashtu ashtu,pran krevatit kam dollapin e robave,edhe po degjoja zhurem te dollapi,sikur po regullonte njeri robat,epo thash un mami,kushedi ca po kerkon,ne ate moment, e ndjeva dicka,me zuri frymen,ulurita,po kot mua me duket sikur uluras,po nuk me degjon njeri,ne moment hapa syt,imagjino ishte dit,dhe me ndodhi,pikerisht ora 3. Une e di qe disa mund te mendojn ca po thot kjo o vlla esht cmendur,ssht mir nga mendia,por esht nje gje qe un e kam perjetuar,edhe ju besohet se kam frik nganjeher se mos vdes nga frika. Gjithashtu parandjenjat i kam 1 me 1,me dalin,ose endrrat.. Nje shembull,para 5 vjeteve,nipi i babit vdiq,un nje dit para,ne dark,tek po hanim buek ne tavolin,mu mbushen syt me lot,filloja te qaja,te shpis,po me thonin E....ku e di u thosha un kam nje parandjenj se do ndodh dicka e keqe,po qe nuk esht nga ana e mamit por nga ana e babit,po flisja pa kuptuar un ca po thoja.e kshu me qetesuan.te nesermen,mer cupa e xhaxhait tim ne tel,dhe i thot mamit,kshu kshu,por mami si ti thoshte babit sepse babi e kish nip,djalin e motres.me tha mua mami,jaa dhe parandjenja jote mbrem. Njerez nuk di ca te them,por nganjeher me duket sikur do cmendem,edhe pikerisht tani qe po shkruaj esht ora 3 e 42.un jam zgjuar ne dhom,me prindrit,ata po flen.Une kam frik,te fleee.ora 3 i nates esht tmerr i vertet.nuk e shpjegoi dot kte gje,kush harrin te ma shpjegoi.me respekt NGA VLORA.
    keto jane enderra edhe une shohe shum enderra te frikeshme naten, para ca ditesh pash nje ender te till aqe u tremba sa berrtita i zgjova tegjith

    - - - Updated - - -

    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
    un vdes per filma horror te betohem .
    shpresoj mos te harroj per kte filem.....do ta shenoj diku titullin !

    - - - Updated - - -



    'Eshte nje histori e vertet qe shume pak mund te besojne , por ju siguroj qe ka ndodhur realisht..
    '

    Para shume vitesh nje kusherire e imja po me te njejtin emer si une ishte e fejuar,, dhe shume te dashuruar te dy.. te gjithe ju thoni si keta te dy askush ne bote nuk mund te duhet.. vjen nje dite qe i fejuari i saj vendos te shkoje ne grEqi si shume emigrante te tjere, dhe niset.

    Fatkeqsisht ai vdes rruges aksidentalisht,,,,,Kusherira ime u be gjysem njeriu rrinte gjithnje e mbyllur ne dhome ,Ajo tregonte se cdo darke po ne te njeten ore 9 e darkes vinte i fejuari i saj dhe trokiste ne dritare dhe sikur fliste me te ,por te gjith e merrnin per te marre., kjo zgjati 2 vjet dhe prinderit vendosen ta fejonin me dike tjeter kundra deshires se saj...

    Vjen dita e marteses dhe kjo merr prinderit e saj si dhe te fejuarin e ri dhe ju thote ,,une sonte do shkoj me te fejuarin qe kam pasur ai do vije te me marr sonte ne oren 9 dhe do iki me te,, prinderit e saj filluan ti thonin qe kjo gje nuk mund te ndodhe sepse ai dihet qe ka vdek dhe nuk mund te vije te te marre.

    Ajo nuk flet me vec ju kerkon ta len 10 minuta vetem ne dhome,, po ju betohem qe fiks ne oren 9 kur kane hapur prinderit dhomen e kane gjetur A.... te vdekur ne krevatin e saj , dhe nuk ka vrare veten sic mund te imagjinoni, eshte gjetur e shtrire ne krevat dhe dritarja e dhomes e hapur , SOT e kesaj dite askush se di cfare ndodhi......''
    po as mjeket nuk e gjeten dot pse vdiq? me te vertet e tmerrshme kjo histori

    - - - Updated - - -

    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin


    Dua tju tregoj nje historine e nje shoqes sime e cila jeton ne amerike.
    Ajo ishte vajza e 2 ne nje familje me 3 femije te treja vajza . Motra e saj e madhe quheshe Emili ndersa me e vogla Ana . Kur Ana lindi prinderit vune re probleme ne gjymtyret e saj te poshtme kjo do ti shkaktonte shume probleme ne te ecur megjithate kur ajo mbushi 3 vjec filloi te ecte normalisht si gjithe femjet e tjere. Per kete arsye si dhurate femilja i dhuroi nje qen te vogel te quajtur Pukit. Qeni nuk i afrohej askujt ne familje pervec Anes, keshtu qe Emili u be pak xheloze se edhe ajo i kishte qejf kafshet. Nje dite motra e madhe u perpoq tja merte qenin me zor motres se vogel dhe pa dashur e rrezoi nga shkallet. Ana humbi jeten ate dite ne spital. Pas dsa kohesh mamaja e saj lindi nje vajze tjeter dhe nje dite para se ta lindte i doli ne ender Ana dha tha ajo jam une. Cuditerisht edhe tek ajo doktoret vune re te njejtin problem me kembet po e njejta ndodhi edhe me Pukitin ai i afrohej vetem vajzes se re dhe askujt tjeter . Nje dite Emili po grindej me motren e vogel qe tashme kishte mbushur 3 vjec tek pothuajse i njejti vend ku u zu me Anen, kur sherri u be me i dhunshem midis femijeve ne nje moment vajza e vogel i thot motres me te madhe "mos me prek apo ke deshire qe te me vrasesh perseri " qe nga ajo dite prinderit e cojne vajzen e vogel ne psikolog dhe ajo vazhdon te thote se jam Ana e pare ne nje trup te ri.
    kete nuk e besoj, kam degjuar edhe me par histori te tilla si kjo

  10. #30
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
    keto jane enderra edhe une shohe shum enderra te frikeshme naten, para ca ditesh pash nje ender te till aqe u tremba sa berrtita i zgjova tegjith
    endrra te frikshme un shoh kur jam me temperatur , apo kur kam ndonje shqetesim , problem
    po te ish thj enderr......perse gjithmon ne oren 3 te nates ka ato mankthe . Dhe perse kur u zgjua kishte shenj te kemba ?
    ka shum mistere kjo bot....dhe un jam tmerresisht kurjoze ti di

  11. #31
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    nuk mund te iki pa postuar nje histori te frikshme....kshu dhe majdi sdo ndjehej vetem




    Gjithmone e vogel kisha frike naten por nje nate me ka ndodhur dicka qe do e mbaj mend,kam qene ne shkoll te mesme
    familja ime perbehet nga mami dhe babi dhe kater femij une jam e dyta kam nje moter me te madhe dhe dy vellezer.
    Babain si cdo prind e kisha emigrant ne greqi dhe rrinim vetem me mamin, mami flinte gjithmon me vllain e vogel
    por gjithmone e mbante deren hapur se ne flinim tek dhoma tjeter dhe nje nate po binte shi dhe nuk kishte drita.
    por mami kur nuk kishte drita mbante tel me drite dhe e drejtonte dhe nga dera e dhomes ku flinim ne,mua me doli gjumi
    dhe degjoj se mami po renkonte,po qante dhe ashtu pergjumesh u ngrita menjeher nga krevati mendova se mos i ka ndodh gje
    vellait te vogel por jo kur shikoj syte te hapura dhe vetem qante i thirra mami C'far ke?po ajo nuk me degjonte
    e kapa dhe e shkunda fort nga krahet ajo vetem shikonte nga dera vetem me tha:Ka ardhur nje hije te me palosi krevatin.
    U tmerrova, ne ate moment u zgjuan dhe motra e madhe dhe vellai kur e pane mamin ne ate gjendje filluan te qanin,
    nuk dija por fati im kisha lek ne tel dhe mora nusen e xhaxhait se i kemi shtepiat afer,i thash hajde se eshte semur
    mami ne ate moment vendi ishte qetsi erdhi pune minutash nusja e xhaxhait edhe kur e pa mamin ne ate gjendje ngriu
    me tha qe te ndizja nje qiri po nuk mbanim mend se ku i kishim vendosur,mir tha ajo vellait hajde ikim te shtepia ti
    marrim atje,iken ne ate moment mbylla deren ku po rrinim me mamin,ajo fliste percart thoshte gjera te tmerrshme sikur
    donin ta vrisnin i flisja po nuk me degjonte disa minuta me vone une e kisha mbyllur deren me celes ne ate moment bie
    dera me grushta dhe dridhej,motra filloi te bertiste nga frika nuk dija cfare te beja nuk guxoja ta shikoja cfare esht
    nuk e di ne ate moment me erdhi nje force dhe bertita:"kush jeni ju,pse nuk na lini rehat o zot te lutem na ndihmo",Ne
    ate moment erdhi vellai me nusen e xhaxhit ndezem nje qiri brenda ne dhome dhe nje ne dritare mbas 2min u zgjua mami
    merrte fryme me shume veshtirsi uaa tha me kishte shtrenguar nje gje ne fyt ndoshta pune sekondash nuk do merrja me frym.
    dhe pastaj na pa ne menyr te cuditshme po ju pse jeni mbledhur c'beni ne kete ore zgjuar?ne fakt ne nuk i treguam se
    kishte ndodhur dhe nuk ia kam treguar.

  12. #32
    Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
    Anėtarėsimi
    May 2009
    Vendndodhja
    Diku ketej rrotull
    Postime
    8,677
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    28
    Do me lesh rehat se jam dhe roje sot

  13. #33
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    ........

    Kete histori qe do te them ka ndodhur vertet ne fakt nje kusherires time e cila i ka vdekur vajza 5 vjece.
    Gjithcka filloi kur iken ne Itali...Vajza e vogel ishte kaq e mire saqe t gjith vetem per ate flisnin...Nje nat vajza u semur rende, me temperatur dhe ajo kerkoi mamin e saj ti sillte pak uje...Sa hyri ne dhom mamaja u shtang, pa vajzen qe lozte dhe qeshte dhe.vajza sa e pa i tha: mami bambola (kukulla) shiko sa e bukur...Ajo e habitur nuk kishte pare asnje kukull.. Po ate nate vajza e vogel vdiq..por nje gje esht e sigurt, ate e mori nje engjell lart ne Parajse.

  14. #34
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    Dua tju tregoj dhe une nje histori qe i ka ndodhur nuses se dajes tim.
    Ishim te ftuar per darke te daja familjarisht. Cdo gje shkoi mire. Hengrem, beme muhabet, u argetuam pa mase.
    Vajtem te flinim. Ketu filloi tmerri. Ne oren 3 te mengjesit, nusja dajes futet ne dhomen tone me nje arme ne dore.
    Nuk e imagjinoni dot tmerrin qe kemi perjetuar duke pare ate skene.
    Ajo ndezi driten dhe na zgjoi nga gjumi, ne dhome ishim vetem ne femijet. Femije na thonin ato se te gjithe ishim nga 20-22 vjec, une, vellai, e dy gocat e halles tjeter.
    Nusja dajes na drejtoi armen dhe na shihte, syte i ishin bere te kuq. Filluam te gjithe te bertisnim.
    U zgjua gjithe familja u mblodhen aty. Te gjithe ishin te shtangur e askush nuk po reagonte dot.
    Ajo na kishte drejtuar armen dhe qeshte, qeshte dhe syte i shndrinin nga kenaqesia e nga ajo buzeqeshje e djallezuar.
    Nuk po kuptonim cpo ndodhte. Asnje nuk mund ti afrohej tja merte armen.
    Nuk fliste, ajo vetem buzeqeshte.
    Papritur po shqiptonte disa fjale nen vehte, nuk e kuptonim cpo thoshte sepse babi dhe daja po i flisnin ta qetesonin qe te ulte armen.
    Ajo vetem murmeriste... Per nje moment pa e kuptuar fare se cfare do bente, ktheu armen nga vetja dhe qelloi veten e saj ne bark.
    Ne shpi plasen te qarat. E cuam urgjentisht ne spital.
    Mbaj mend qe e futen me urgjence ne salle te operimit dhe mbas ca kohesh doktori doli e tha qe nuk kishte rrezik per jeten.
    Ajo nuk mbante mend asgje, as cfare kishte ndodhur, as cfare kishte, nuk mbante mend gje prej gjeje....
    Halla tha qe ate nate mbasi kishin ngrene darke ajo kishte bere dush dhe thuhet qe nuk eshte mire te besh dush ne ore te vona te nates sidomos te premteve me duket.
    Edhe sot e kesaj dite ajo nuk mban mend asgje nga ato qe ndodhen ate nate por ne ja kemi treguar cdo gje.
    Nje gje eshte e sigurte: AJO ATE NATE NUK ISHTE VETEVETJA, DICKA TJETER E KISHTE PUSHTUAR TRUPIN E SAJ.
    Anonim!

  15. #35
    Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
    Anėtarėsimi
    Jan 2012
    Postime
    3,332
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    Labe prap fillove me keto histori ti

    une them se mbase ka qen e pire

    edhe une nuk lahem te premteve ne dark, eshte gjynah thone .....dhe un nuk lahem se ta len fiksim keta qe thon se seshte mir

  16. #36
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    po mo....me pelqen ti tremb njecik kta qe rrin naten von ne forum

    Pavarsisht se shum nuk u besojn , kto gjera jan te verteta . Jo cdo histori qe lexon eshte e vertet sepse ka njerez me imagjinat sa te duash......ama si dikuri jan te verteta.
    Un kam lexuar ne nje liber....qe nuk esht fare fetar perkundrazi , esht shkencor .....qe thoshte se neve njohim vetem 3 dimensione ....gjeresi...gjatesi,.....dhe lartesi
    Ama egzistojn edhe qindra dimendsione te tjera. Dhe kur frekuencat e dimensionit ton , per nje shkak apo nje tjeter ngaterrohen me frekuenca te tjera....ndodhin kto anomali , qe u jan shfaqur shum shum njerezve.....

    mua shyqyr zotit sme ka ndodh ndonje gje e till....ama as un nuk lahem naten.....te pakten jo pas ores 00:00

  17. #37
    i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
    Anėtarėsimi
    Jun 2011
    Vendndodhja
    Kosove
    Postime
    703
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    13
    Uhhh labe sa histori e frikshme ndonse edhe e paske perjetuar

    Po te shikojm nga feja islame mendoj se nusja e dajes suaj ka qen e sulmuar nga djalli dhe mendoj se kendimi i kuranit ose thirrja e ezanit do kishte psur ndikim tek ajo.
    E per ndikimin e kuranit tek njeriu i prekur nga djalli shikone kete video, veqse kujdes se esht pak e rend

  18. #38
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    mortaja asnje nga kto histori nuk eshte e imja....thjesht i kam marr nga diku....
    kjo vidjoja vertet e temerrshme. E kam par edhe ne versione te tjera....Kjo dukuri quhet egsorcizem.....dhe nuk ka vetem egzorcizem islamik...por edhe ortodoks , katolik , taoist etj...

  19. #39
    i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
    Anėtarėsimi
    Jun 2011
    Vendndodhja
    Kosove
    Postime
    703
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    13
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
    mortaja asnje nga kto histori nuk eshte e imja....thjesht i kam marr nga diku....
    kjo vidjoja vertet e temerrshme. E kam par edhe ne versione te tjera....Kjo dukuri quhet egsorcizem.....dhe nuk ka vetem egzorcizem islamik...por edhe ortodoks , katolik , taoist etj...
    kerkoj ndjes nuk e paskam kuptuar, njher mu duk se paske shkur per veten
    ke ndonje video se si e bejn sherimin katoliket ose taoist ?

  20. #40
    Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
    Anėtarėsimi
    Jan 2012
    Postime
    3,332
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
    po mo....me pelqen ti tremb njecik kta qe rrin naten von ne forum

    Pavarsisht se shum nuk u besojn , kto gjera jan te verteta . Jo cdo histori qe lexon eshte e vertet sepse ka njerez me imagjinat sa te duash......ama si dikuri jan te verteta.
    Un kam lexuar ne nje liber....qe nuk esht fare fetar perkundrazi , esht shkencor .....qe thoshte se neve njohim vetem 3 dimensione ....gjeresi...gjatesi,.....dhe lartesi
    Ama egzistojn edhe qindra dimendsione te tjera. Dhe kur frekuencat e dimensionit ton , per nje shkak apo nje tjeter ngaterrohen me frekuenca te tjera....ndodhin kto anomali , qe u jan shfaqur shum shum njerezve.....

    mua shyqyr zotit sme ka ndodh ndonje gje e till....ama as un nuk lahem naten.....te pakten jo pas ores 00:00

    mbrem kam par endrra te frikshme

    une nuk i besoj fare,po nuk me ndodhi vet po nuk e pash vet sbesoj,,,, per mua keto jan gjera qe ndodhin ne mendjen e atij njeriu qe i perjeton. megjithese thon qe shpirtrat/fantazmat ekzistojn vertet. dhe meqe ra fjala labe, nena ime (gjyshja) di shum nga keto ndodhit e frikshme,,tregon gjithmon nga keto, dhe nuk i ka te lexura ne internet por te degjuara nga vete ata njerz qe i kan ndodhur.
    nate nuk quhet pas ores 00 , por qe kur erret

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 3 FillimiFillimi 123 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

  1. Karaoke mė e frikshme qė keni parė ndonjėherė…!! ( Video )
    Nga labja nė forum Video-Foto Humoristike
    Pėrgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 27-10-2014, 01:22 PM
  2. Nje histori nga ju.....
    Nga Ruthi nė forum Chit Chat
    Pėrgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 04-03-2013, 10:52 PM
  3. 51-vjeēari me pamje tė frikshme !!
    Nga labja nė forum Kuriozitete
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 28-03-2012, 09:16 PM
  4. Loja me e frikshme ne internet "Hotel 626"
    Nga rrugaci i vogel nė forum Lojra, Quize dhe Rebuse
    Pėrgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 14-12-2009, 06:17 PM
  5. Cila janė vendet mė tė frikshme nė botė ?
    Nga Negativ nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 02-01-2009, 01:36 PM