Familja e Produkteve Google Nexus


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Foto Familja e Produkteve Google Nexus

  Receta Gatimi

  Google Nexus Gallery
  Nexus 4 - LG  Nexus 7 - Asus

  Nexus 10 - Samsung


 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  e permbushi komplettin edhe Google

  i bukur duket ky Nexus 10, por ajo Surface e Microsoft me ka pelqyer tejmase!

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Un do blija kete Nexus 7 , por tani qe doli versioni 10 polsh ma prishi mendjen!

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Shum te bukura keto produktet

 5. #5
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Ja edhe specifikat e Nexus 10 Tablet!

  Drejtori i Android, Andy Rubin deklaroi se pajisja do tė ketė rezolucion prej 2,560 x 1,600, qė do tė thotė njė dendėsi pikselėsh prej 300 ppi. Sipas Google, tableti do tė mbajė 9 orė bateri nėse shihen video gjatė gjithė kohės dhe 500 orė nėse tableti qėndron pa punė.

  Bateria ėshtė 9,000mAh lithium polymer. Ai do tė operojė me sistemin e ri operativ tė Android-it, versionin 4.2.

  Tableti Nexus 10 peshon 603 gram dhe ėshtė 8.9 mm i hollė

  Specifikimet zyrtare pėrputhen me ato qė u zbuluan nė internet javėn e kaluar.

  Pajisja ka njė procesor dual-core, Cortex A15-based 1.7 GHz Samsung Exynos 5250. Ajo do tė ketė gjithashtu njė GPU Mali T604, stereo speakers, 2GB RAM, NFC, 802.11 b/g/n (MIMO + HT40) WiFi, Bluetooth 4.0.

  Kamera e pasme ėshtė 5 megapiksel, ndėrsa ajo e pėrparme 1.9 MP. Tableti peshon 603 gram, ėshtė 8.9 mm i hollė dhe ofron microUSB, Pogo Pin, microHDMI dhe kufjet standarte 3.5mm.

  Nexus 10 do tė jetė i disponueshėm nga data 13 nėntor nė Google Play nė SHBA, Mbretėrinė e Bashkuar, Australi, Francė, Gjermani, Spanjė, Kanada dhe Japoni.

  Versioni 16 GB do tė kushtojė 399 $ (319 £ nė Mbretėrinė e Bashkuar) dhe versioni 32 GB do tė kushtojė 499 $ (389£).


+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Google te prodhoje Nexus-Tablet me 10 inē ?
  Nga vaaldr1n nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-10-2012, 11:37 AM
 2. Fillon shitja e Google Nexus S
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-12-2010, 10:00 PM
 3. Google Nexus S i jep kokėdhimbje Apple
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-12-2010, 05:31 PM
 4. Google Nexus S (Nexus 2) e listuar nė Best Buy
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-11-2010, 03:00 PM
 5. Google Nexus One arriti nė Evropė
  Nga MAJDI nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-05-2010, 09:51 PM

Etiketat pėr kėtė Temė