Adelina lanson kėngėn e 100-vjetorit


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Zemer Adelina lanson kėngėn e 100-vjetorit

  Receta Gatimi


  Ikona shqiptare e muzikės moderne, Adelina Ismajli, ka publikuar kėngėn e saj tė re me videoklip, tė titulluar “Skėnderbe” dhe qė vjen nė nderė tė 100 vjetorit tė krijimit tė shtetit tonė.

  Krijuesja e hitit “Ku Ma Ke”, e cila u shfaq tejet seksi nė videoklipin e kėngės sė fundit, tani ka vendosur tė ndryshojė nė stil tė kėngės dhe nė paraqitjen e saj nė videoklipin e ri.

  Kėnga ngėrthen nė vete tekst patriotik, pavarėsinė e shtetit shqiptar dhe thirrje pėr bashkim tė gjithė shqiptarėve kudo qė janė. Nė kėtė kėtė krijim fantastik vėrejmė njė gjithpėrfshirje tė historisė shqiptare, duke filluar nga heronjtė e Ilirisė, si Teuta dhe duke vazhduar me Gjerj Elez Alinė, Princeshėn Argjiron dhe legjendėn e humanitetit Nėna Terezėn

  Adelina, e cila njihet pėr marrėdhėniet e saj tė acaruara me mediat shqiptare, ka kohė qė vepron jashtė vendit. Ajo gjithmonė e ka lėnė tė hapur opsionin e kthimit nė vendlindje. /Telegrafi/


 2. #2
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Peffff,se mora vesh fare kete kenge

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  shum e bukur! (: (:

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  ehh, disi lezetshem, per nje kenge qe ka 4 minuta intro!

 5. #5
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Une nuk kuptova cfare thote nga minuta 1:10 deri ne 2:00 ca lidhje ka kjo me kengen? :S

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėr kėngėn mė tė keqe nė botė, 30 milionė klikime nė YouTube
  Nga gjendar nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 22-03-2011, 10:00 PM
 2. Ofendoi kėngėn shqip tė Kejsi Tola nė Eurovizion, BBC kėrkon falje
  Nga ReniX nė forum Kinematografia dhe Televizioni
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 13-04-2010, 01:57 PM
 3. Gresa: Kėngėn e kam vetėm hobi
  Nga Enkelejda_24 nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-08-2009, 11:18 PM

Etiketat pėr kėtė Temė