Apple i pagoi Kompanise Zvicerane te hekurudhave 17 milion Euro


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 1 prej 1
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Talking Apple i pagoi Kompanise Zvicerane te hekurudhave 17 milion Euro

  Receta Gatimi


  Prezantimi i Sistemit te ri Operativ Mobil te Apple, iOS 6 jo vetem qe krijoi probleme me hartat ne iOS, por ai gjithashtu nxiti edhe nje konflikt midis Apple Schweiz (Zvicer) dhe Kompanise se Hekurudhave Schweizer Bundesbahnen (SSB). Simboli i ri i ores ne iOS 6 duket pothuajse i njejte me ate te mjeteve te transportit Zviceran. Sipas nje raporti te gazetes Zvicerane, "Tagesanzeiger", Apple i pagoi SSB-se 20 milion Franga Zvicerane per te mbajtur te drejten e perdorimit te ikones se ores ne iOS 6 edhe me tej. Nje shume goxha krenare per nje simbol kaq te vogel... Te konvertuara ne Euro kto para i bien rreth 17 Milion Euro.
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga vaaldr1n; 15-11-2012 mė 03:48 PM. Arsyeja: titulli

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-01-2013, 06:08 PM
 2. Qeni qė kushton 1 milion euro
  Nga Erinaa nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 16-03-2011, 09:48 PM
 3. Ora zvicerane shitet pėr 4.4 milionė euro
  Nga MAJDI nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-05-2010, 05:42 PM
 4. Valixhja 1 milion Euro
  Nga ReniX nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 04-03-2008, 09:37 AM

Etiketat pėr kėtė Temė