Cisco blenė Meraki per 1,2 Miliard Dollarė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 1 prej 1
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,522
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Cisco blenė Meraki per 1,2 Miliard Dollarė

  Receta Gatimi  Specialisti i rrjetit kompjuterik, Cisco, ka njoftuar nje marreveshje te re blerjeje e cila pritet te behet brenda ketij cereku te vitit, ku Kompania ne fjale do te bleje njerin nga partneret e vet, Meraki. Ket e ka raportuar Wall Street Journal.


  Firma do te punoje edhe me tutje ne menyre te pamvarur

  Miraki eshte nje prodhues i pajisjeve qe mirren me menaxhimin e rrjetit kompjuterik me qender ne Kaliforni te San Franciscos. Ajo u themelua ne vitin 2006 nga tre punetore te Institutit Massachussetts te Teknologjise. Investitoret kryesor te saj jane Sequia Capital dhe Google. Cisco e ka bere marreveshjen e blerjes ne vlere prej 1,2 Miliard Dollaresh.

  Sanjit Biswas, CEO i Miraki, ka derguar nje leter fuqise punetore per ndermarrjen, ku ne te thuhet se ne fillim oferta e Ciscos deshi te anullohej, por duke patur parasysh cmimin e ofruar sidhe planet e firmes per te ardhmen, Miraki ka pranuar oferten ngaqe marreveshja eshte bere qe Firma te funksionoje edhe me tutje ne qendren aktuale dhe si nje e pavarur.

  "Cisco e ka pare qe ne kemi arritur nje kultur dhe rreth ketu ne San Francisco, gjera kto te cilat na lejojne te marrim punetore me talent te madh ne bord." ka thene Biwas.
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga vaaldr1n; 19-11-2012 mė 09:55 PM.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Samsung duhet t`i paguaje Apple 1 Miliard Dollare
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-08-2012, 01:07 PM
 2. Apple kerkon nga Samsung 2,5 Miliard Dollare
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-07-2012, 03:46 PM
 3. Motorola shpreson tė rrjep Apple pėr 2 miliard dollarė
  Nga abdullah92 nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-02-2012, 12:31 AM
 4. Facebook tani vlen 50 miliard dollarė
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-11-2010, 12:21 PM
 5. Apple gjeneron 20 miliard dollarė tė hyra
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-10-2010, 11:56 AM

Etiketat pėr kėtė Temė