Magjistaret Nuk Korren Sukses Me Kete Grua…perse?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  i/e rregjistruar 10% Maska e tetari
  Anėtarėsimi
  Dec 2007
  Postime
  49
  Reputacioni
  0

  Magjistaret Nuk Korren Sukses Me Kete Grua…perse?

  Receta Gatimi

  Kėsaj gruaje burri i saj deshi t'i bėnte magji ngase ai kishte lėshuar fenė dhe nuk falte namazin. Gruaja, muslimane e devotshme, kishte shkuar tek gjykatėsi dhe i kishte thėnė: Burri im nuk falet, dua te ndahem prej tij!
  Gėnjen se unė falem- ishte pėrgjigjur burri nė foltore.
  Nuk e dua mė atė, madje as pėr para- shtoi gruaja.
  Atėherė ma kthe mehrin (dhuratėn martesore)- insistoi burri.
  Gruaja se bashku me babain e saj ia kthyen 40. 000 dinarė.
  Pas shkurorėzimit burri shkoi tek njė magjistar dhe kėrkoi t'i bėnte magji asaj. U pajtuan se bashku me te por magjistari nuk ia arrinte dot qėllimit. Pas njė kohe, magjistari ra nė kontakt me burrin dhe i tha: Ka kohe qe unė lidhem me djaj dhe mundohem t'i bej magji asaj gruaje por nuk mundemi. Pasi qe shkove ti hyra ne dhome dhe me erdhėn djajtė qe i dėrgova tek shtėpia e saj.
  Cfarė bėtė?- i pyeta.
  Gjetėm melaike te shtėpia e saj, qe e kishin rrethuar atė dhe nuk lejonin askėnd te hynte aty. Kjo pėr arsye se ajo ditėn dhe natėn lexon Kur'an- iu pėrgjigjėn.
  Kush e ruajti kėtė grua? Atė e ruajti Allahu, i Cili thotė:
  ... po All-llahu ėshtė mbrojtėsi mė i mirė dhe Ai ėshtė mėshirues i mėshiruesve". (Jusuf, 64),
  Kush i mbėshtetet All-llahut, Ai i mjafton atij". (et Talak, 3)
  Atė qe e ruan Allahun nuk mund ta dėmtojnė a xhinėt dhe as njerėzit andaj vėlla dhe motėr mbėshtetuni ne Allahun se Ai ju mjafton juve!

 2. #2
  i/e rregjistruar 20% Maska e qween
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  in irana
  Postime
  207
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ou me verte?

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e qween
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  in irana
  Postime
  207
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  njs te pershendes ty qe shkruan!

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  K.O

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga qween Lexo postimin
  ou me verte?
  Mundohu te jesh me serioze, nuk jane te gjitha temat chit-chat.

  Faleminderit.

 5. #5
  i/e rregjistruar 20% Maska e qween
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  in irana
  Postime
  207
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ok renixo po mundohu te jesh edhe ti pak me i sjellshem

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Shtatė bizhuteritė qė duhet t’i ketė ēdo grua
  Nga vaaldr1n nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 23-04-2012, 11:21 AM
 2. Inva Mula, sukses me Violetėn nė Kinė
  Nga ulkina nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-02-2011, 08:45 PM
 3. Lansohet me sukses sateliti i internetit
  Nga gjendar nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-12-2010, 11:06 PM
 4. Guida: Si te parkojme makinen me sukses!
  Nga ReniX nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-05-2010, 01:20 PM
 5. Atlantis ulet me sukses nė Qendrėn Keneddy
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-11-2009, 09:33 PM