Tradhėtia, njė nė dy njerėz e bėn


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Tradhėtia, njė nė dy njerėz e bėn

  Receta Gatimi

  Tradhėtia nuk njeh kufinj dhe ėshtė shumė mė e pėrhapur nga sa mendohet, zbuloi njė anketim i kryer nė disa vende tė Bashkimit Europian.

  Nė rezultatin e pėrgjithshėm, plot 47% e tė anketuarve pranuan se e kanė tradhėtuar partnerin e tyre, ndėrsa 63% kanė zbuluar se janė tradhėtuar tė paktėn njė herė.

  Autori i njė libri tė hollėsishėm mbi seksualitetin e njeriut, britaniku Siski Green, theksoi se “rezultate tė tilla konfirmojnė diēka qė dihej, qėnia njerėzore ėshtė e pritur drejt zbulimeve tė reja. Kėshtu ndodh qė na pėlqen muzika e re, ndėrrojmė ushqimet e preferuara, veshim rroba tė reja dhe e njėjta gjė ndodh edhe me partnerėt”.

  Motivi kryesor qė shtyn drejt tradhėtisė duket se ėshtė alkooli, me 25% tė njerėzve qė e kanė cituar, ndėrsa 20% motivohen nga hakmarrja, pasi dyshojnė qė partneri mund t’i tradhėtojė ose i ka tradhėtuar

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  ncncnc mos perhapni panik me kto lajme aman

  Motivi kryesor qė shtyn drejt tradhėtisė duket se ėshtė alkooli, me 25% tė njerėzve qė e kanė cituar, ndėrsa 20% motivohen nga hakmarrja, pasi dyshojnė qė partneri mund t’i tradhėtojė ose i ka tradhėtua
  mendoj se dhe monotonia ne cift ze nje perqindje te lart te motiveve te tradhetis...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Tradhetia mund te shkaktoj infarkt
  Nga erinda nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 22-07-2012, 08:44 PM
 2. Tradhetia
  Nga labja nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-12-2010, 04:20 PM
 3. Tradhetia
  Nga MAJDI nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 26-05-2010, 06:09 PM
 4. Tradhetia
  Nga ermela nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 08-01-2010, 04:38 PM