Viti i parė i martesės ėshtė mė i palumturi


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Viti i parė i martesės ėshtė mė i palumturi

  Receta Gatimi

  Hulumtimi mė i ri i Qendrės pėr Cilėsinė e Jetės nė Australi tregon se ēiftet nė vitin e parė tė martesės janė mė tė palumtur.
  Ēiftet nė vitin e parė tė tyre tė martesės janė mė tė palumtura se sa pas shumė viteve. Nė kėtė hulumtim kishin marrė pjesė rreth 2.000 australianė, derisa lumturia e tyre ishte matur nė shtatė fusha, si shėndeti, tė arriturat dhe lidhjet nė dashuri.

  Prej tė anketuarve ishte kėrkuar qė kėto segmente tė jetės sė tyre t’i vlerėsojnė nga shkalla 0 deri 100, e rezultati mesatar ishte rreth 75 pikė. Personat qė porsa ishin martuar mesatarisht kishin 73,9 pikė, deri nė vitin e dytė tė martesės pikėt ishin shtuar nė 78,4 pikė, derisa tek ata qė pėr 40 vjet rresht ishin nė martesė, rezultati ishte 79,8 pikė.

  Udhėheqėsja e studimit Melissa Weinberg konsideron se te ēiftet e porsa martuara lumturia zvogėlohet sepse pas haresė dhe festimit vjen ballafaqimi me realitetin dhe fillon martesa

 2. #2
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  nuk e di cfare thone keta studime per vitin e 40-te te marteses ....??

 3. #3
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  le ti anketojn shqiptaret me mir ,se veretet ata te europes kurr nuk ndihen mir perfundimisht ,jan mesu ti ndrrojn partneret dhe muajn e mjaliti e bejn muajn me te pa lumtur.

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  mund te jet edhe e vertet. te dy partneret jan mesuar te ken me teper liri...dhe ne martes gjerat ndryshojn paksaa...
  pastaj eshte ajo faza e pershtatjes....qe mund te jet dhe e veshtir per disa....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Tema e pare e viti 2013!
  Nga ReniX nė forum Pėrshėndetje dhe Urime
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 04-01-2013, 06:11 PM
 2. A do te jete viti 2012 fundi i Botes? Pergjigja eshte...
  Nga ReniX nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 37
  Postimi i Fundit: 21-12-2012, 11:18 PM
 3. Burri "perdhunon" gruan naten e pare te marteses!
  Nga erinda nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 05-05-2012, 10:14 AM
 4. Ky tifo nuk eshte pare ndonjehere!
  Nga ReniX nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 21-12-2010, 02:09 PM
 5. Nata e parė e martesės, nė burg
  Nga Erlindi nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 20-08-2009, 10:25 PM