Kush ėshtė domethėnia e fjalės dashuri?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Kush ėshtė domethėnia e fjalės dashuri?

  Receta Gatimi

  Dashuria ėshtė njė fjalė qė vijmė nė kontakt qė nga ardhja nė jetė dhe qė pėrmbledh shumė ndjenja tė ndryshme. Kush ėshtė domethėnia e vėrtetė e fjalės dashuri ēdo tė thotė? Dashuri ėhstė njė term I pėrgjithshėm qė pėrdoret pėr tė gjitha ato marrdhėnie qė na japin njė ndjenjė mirėqėnie fizike dhe psikologjike.  Dashuri ėshtė ajo e njė nėne kundrejt fėmijės dhe anasjelltas, pėr babanė, tė fejuarin, bashkėshortin ,shokun. Pėr tė ditur me saktėsi se ēfarė do tė thotė kjo fjalė zakonisht I drejtohemi fjalorit ku gjejmė tė gjitha alternativat e mundshme. Aftėsia pėr tė provuar dashuri pėr tjetrin ėshtė e lindur, ēdo qėnie njerėzore ėshtė krijuar pėr t’u shoqėruar me tė tjerėt. Mund tė ushqehen ndjenja dashurie platonike pėr familjen, miqtė, dhe nė pėrgithėsi pėr tė afėrmit. Dashuria pėr partnerin pėrveēse platonike paraqet edhe shprehi tė njė natyre pasionante dhe seksuale. Truri jonė ka nevojė tė dashurojė dhe marrė nė shkėmbim qėndrueshmėri dhe siguri. Njė gjė ėshtė e sigurtė nuk mund tė dush asnjė tjetėr nėqoftėse nuk mėson tė duash veten, tė duash do tė thotė t’I dhurosh tė tjerėve dhe duhet tė jemi krenarė pėr atė ēka kemi pėr tė ofruar. Tė duash dikė kushdo qoftė do tė thotė tė kuptosh personin dhe tė jesh nė gjendje tė pranosh zgjedhjet e tuj por pa humbur kthejlltėsinė qė duhet tė jetė baza e ēdo marrdhėnie tė shėndetshme.

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  flet vet artikulli....ska nevoj per koment......ska vend per plotesime mendoj...

 3. #3
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Shume i bukur ky shkrim....dashuria eshte bota e zemres...dhe e qenies njerezore...jam e lumtur qe jap dhe marr dashuri,c'do dite...nga

  familja ime...apo nga personi zemres...pa varsisht se ndonjehere dukem e ftohte...por jane gjithcka kam ne kete jete...i adhuroj me forcen

  e shpirtit....dhe mirqenia e tyre jane oksigjeni im....

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,523
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  shkurt - shqip: Mos gabo me ra n'dashni se ymrin ta han! Tjert le t'bien me ty n'dashni, po ti mos bje! Duket e bukur anej knej, po i sheh pasojat pasi qe te biesh brenda Hajt... Chill se s'kem me rrnu 100 vjet... Jeta osht teper e shkurt me lodh trunin me cdo sen... Edhe aq ma pak kur ti mundohesh, vuan, e tjert as qe dojn me dit A je gjall A t'ka lshu shpirti kejt... Ski kurgjo pej dashnis jo!! Sa bjen n'Dashni, bje n'gjum... Ta then hiqu dashnis se s'ja ka pa kush hajrin...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Cili eshte Statusi i juaj per momentin ne Dashuri
  Nga Enkelejda_24 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 223
  Postimi i Fundit: 08-09-2015, 08:06 PM
 2. Dashuri ėshtė...
  Nga EMAUS nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 23-01-2013, 07:58 PM
 3. Kush eshte me i paster?
  Nga Altin111 nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 06-01-2013, 01:33 PM
 4. Ingrid Gjoni nuk ėshtė gati pėr dashuri
  Nga aurel nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 13-09-2009, 08:52 AM
 5. KUSH ESHTE ME I SHPEJTI?
  Nga sir_tiger nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 27-09-2007, 06:02 PM